Vom fi o sursa media neconventionala, din care sa aflati despre adevaruri deranjante, mistere si secrete ancestrale ale omenirii, ocultate de cei ce inca ne conduc. E timpul sa ne trezim din letargie si sa ne realizam cu adevarat menirea!Nu suntem oameni cu traire spirituala, ci Spirite cu existenta umana. Pentru dezvoltarea si promovarea acestui blog, rugam cititorii sa recomande lectura blogului cat mai multor cititori.
Se afișează postările cu eticheta documente. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta documente. Afișați toate postările
25 ianuarie 2014
6 iulie 2011
Dovada că implanturile extraterestre din trupurile oamenilor există
Trebuie să recunosc, încă de la bun început, că sînt destul de sceptic privind existenţa extratereştrilor. Dar, vizionînd un videoclip, am început să intru la idei. E vorba de un chirurg din SUA, care susţine că a operat cîţiva pacienţi ce aveau în ei implanturi extraterestre. La o analiză cu microscopul electronic, s-a descoperit faptul că implantul era conectat cu terminaţiile nervoase ale pacientului operat. În plus, implantul era înconjurat de un material biologic neidentificabil, care prevenea respingerea de către sistemul imunitar al pacientului. Totodată, 3 laboratoare naţionale au confirmat faptul că implantul avea în el materiale de origine extraterestră. Pentru prima oară în istorie, un om a prezentat dovezi incontestabile conform cărora extratereştrii vizitează Pămîntul. Dr. Roger Leir este un chirurg din California de Sud, ce a efectuat operaţii timp de peste 30 de ani. „Pînă acum, am efectuat 8 operaţii, în care am îndepărtat 9 obiecte. Punctul comun îl constituie faptul că toţi pacienţii au fost subiectul unor răpiri extraterestre”. În 1996, el a efectuat una din primele intervenţii chirurgicale prin care a îndepărtat un implant din falca unui pacient. „Domnul căruia i-am extras implantul lucra într-o industrie privată şi avea în spate o întreagă istorie de răpiri extraterestre”. Pacientul n-a dorit a se arată publicului. „Celor răpiţi de extratereştri le e frică să spună cuiva ce li s-a întîmplat, căci astfel şi-ar putea pierde slujba, îşi pun în pericol cariera, ori chiar pot pierde bani… Deci o fac dintr-un simţ practic”. În videoclipul respectiv, mai întîi chirurgul face o injecţie cu anestezic, pentru a amorţi terminaţiile nervilor din jurul implantului. Apoi, se face o incizie în ţesut şi se pun nişte cleme chirurgicale, pentru ca incizia să rămînă deschisă. După aceasta, chirurgul pătrunde mai adînc în incizie şi, cu ajutorul unui aparat cu raze X, denumit fluoroscan, încearcă să localizeze implantul sub piele. O dată ce implantul este localizat, un cateter este inserat şi, în sfîrşit, corpul străin este îndepărtat. Dr. Leir descrie una dintre cele mai extraordinare descoperiri în timpul acestei operaţii uimitoare: „Nu exista nici o dovadă a prezenţei obiectului în interiorul corpului. Apoi, cînd ne-am uitat la ţesuturile moi care înconjurau implantul, acestea nu aveau nici o urmă inflamatorie, ceea ce e imposibil, căci, orice e introdus în trup, ar trebui să aibă o urmă inflamatorie. Şi, în al treilea rînd, obiectul era înconjurat de un număr mare de terminaţii nervoase, ce diferă din punct de vedere anatomic”. O dată ce acest implant a fost îndepărtat, el şi-a arătat forma triunghiulară. Proba a fost trimisă apoi către Laboratoarele Naţionale din Los Alamos, pentru a fi testată mai amănunţit. „Atunci cînd am primit înapoi raportul iniţial de la Los Alamos, ştiam că era ceva neobişnuit, pentru că acesta e un laborator de nivel mondial şi nu ar fi recomandat testări suplimentare, dacă nu şi-ar fi dat seama că este ceva straniu. Există o combinaţie de elemente în acest obiect, care i-a făcut pe cei de la Los Alamos să aprecieze că sînt necesare mai multe teste”. Implantul a fost apoi trimis la Laboratorul New Mexico Tech, unde au fost efectuate o serie de teste.„Ei au crezut că obiectul trimis la analiză reprezenta o porţiune dintr-un meteorit. Nu ştiau că provenea dintr-un corp uman”. Uimitor, Laboratorul New Mexico Tech a crezut că elementele chimice din implant proveneau din meteoriţi rari ce au căzut pe Pămînt. În acest stadiu, a fost realizată o scanare cu microscopul electronic asupra implantului. Rezultatul a fost acela că acesta a fost fabricat artificial şi nu provenea din meteoriţi căzuţi pe Pămînt. Şi mai uimitor, rezultatele au arătat că implantul era conectat la terminaţiile nervoase ale pacientului operat. „Următoarele teste au fost efectuate la Universitatea California din San Diego”. Testele efectuate la Laboratorul Universităţii California din San Diego au confirmat supoziţiile iniţiale. Astfel, s-a ajuns la concluzia că o porţiune din implantul analizat era de origine extraterestră şi nu provenea de pe Pămînt. „Unele din elementele găsite erau de origine extraterestră”. Dovezile sînt concludente; implicaţiile sînt uimitoare. În acest caz, dovezile au fost documentate, iar concluziile – şocante“. Aceasta s-ar putea să fie dovada pe care ştiinţa o căuta. Implicaţiile acestei descoperiri sînt de nivel planetar şi pot afecta fiecare fiinţă umană”. Dar implanturile extraterestre nu reprezintă singurele materiale pe care dr. Leir le investighează. Cea mai mare descoperire urmează să fie făcută...
preluare: http://www.ziarultricolorul.ro/fenomene-stranii/dovada-c-implanturile-extraterestre-din-trupurile-oamenilor-exist.html
preluare: http://www.ziarultricolorul.ro/fenomene-stranii/dovada-c-implanturile-extraterestre-din-trupurile-oamenilor-exist.html
10 aprilie 2011
Extraterestrii au fost pe Pamant. FBI publica documente ale existentei altor lumi
FBI a publicat mii de pagini despre OZN-uri, inclusiv din dosarul Roswell. In martie 1950, un agent al Biroului Federal dezvăluia că un anchetator al forţelor aeriene a declarat că a găsit în New Mexico trei farfurii zburătoare. Obiectele erau circulare şi cu un diametru de 15 metri. În fiecare OZN erau trei cadavre cu formă umană,care măsurau doar 90 de centimetri, scria agentul FBI. Cadavrele erau îmbrăcate în haine metalice cu o textură foarte fină, iar trupurile erau bandajate asemenea piloţilor de încercare.
Extratereştrii chiar există. O dovedeşte o notă internă şi secretă, publicată de FBI pe internet. Daily Mail relatează că biletul conţine informaţii despre extratereştrii care au aterizat în New Mexico, Statele Unite, în iulie 1947. Dosarul, cunoscut sub numele de Roswell, după oraşul în care s-ar fi petrecut strania întâmplare, a fost ţinut strict secret până acum.
FBI-ul a publicat pe site-ul ,,The Vault" mii de documente despre OZN-uri şi creaturi din spaţiu. Printre acestea şi nota adresată directorului FBI de Guy Hottel, un agent special de la biroul din Washington.
În martie 1950, agentul dezvăluia că un anchetator al forţelor aeriene a declarat că a găsit în New Mexico trei farfurii zburătoare. Obiectele erau circulare şi cu un diametru de 15 metri. În fiecare OZN erau trei cadavre cu formă umană,care măsurau doar 90 de centimetri, scria agentul FBI. Cadavrele erau îmbrăcate în haine metalice cu o textură foarte fină, iar trupurile erau bandajate asemenea piloţilor de încercare, noteaza realitatea.net.

Agentul FBI mai scria că OZN-urile au fost găsite în New Mexico pentru că în zonă exista un radar foarte puternic, care ar fi interferat cu sistemele de control ale farfuriilor zburătoare. Orăşelul Roswell a devenit celebru după ce au început să circule poveşti despre extratereştri găsiţi pe câmp, lângă o bază militară, în iulie 1947.

Publicarea notei secrete a FBI va alimenta teoria conspiraţiei potrivit căreia guvernul american ar fi muşamalizat dosarul Roswell.

preluare de pe: http://www.agentia.org/teoria-conspiratiei/extraterestrii-au-fost-pe-pamant-fbi-publica-documente-ale-existentei-altor-lumi-9046.html
Extratereştrii chiar există. O dovedeşte o notă internă şi secretă, publicată de FBI pe internet. Daily Mail relatează că biletul conţine informaţii despre extratereştrii care au aterizat în New Mexico, Statele Unite, în iulie 1947. Dosarul, cunoscut sub numele de Roswell, după oraşul în care s-ar fi petrecut strania întâmplare, a fost ţinut strict secret până acum.
FBI-ul a publicat pe site-ul ,,The Vault" mii de documente despre OZN-uri şi creaturi din spaţiu. Printre acestea şi nota adresată directorului FBI de Guy Hottel, un agent special de la biroul din Washington.
În martie 1950, agentul dezvăluia că un anchetator al forţelor aeriene a declarat că a găsit în New Mexico trei farfurii zburătoare. Obiectele erau circulare şi cu un diametru de 15 metri. În fiecare OZN erau trei cadavre cu formă umană,care măsurau doar 90 de centimetri, scria agentul FBI. Cadavrele erau îmbrăcate în haine metalice cu o textură foarte fină, iar trupurile erau bandajate asemenea piloţilor de încercare, noteaza realitatea.net.
Agentul FBI mai scria că OZN-urile au fost găsite în New Mexico pentru că în zonă exista un radar foarte puternic, care ar fi interferat cu sistemele de control ale farfuriilor zburătoare. Orăşelul Roswell a devenit celebru după ce au început să circule poveşti despre extratereştri găsiţi pe câmp, lângă o bază militară, în iulie 1947.
Publicarea notei secrete a FBI va alimenta teoria conspiraţiei potrivit căreia guvernul american ar fi muşamalizat dosarul Roswell.
preluare de pe: http://www.agentia.org/teoria-conspiratiei/extraterestrii-au-fost-pe-pamant-fbi-publica-documente-ale-existentei-altor-lumi-9046.html
Abonați-vă la:
Postări (Atom)