Desigur, este foarte posibil ca fenomenul la care voi face referire să continue și în 2011.Specialiștii de la NASA au tras un semnal de alarmă în urmă cu cîteva săptămâni, deoarece constatările lor cu privire la activitatea Soarelui erau oarecum îngrijorătoare. Cercetările cercurilor astrofizice din lumea întreagă au stabilit în unanimitate că Soarele prezintă așa zisa activitate a petelor solare în cicluri de cîte 11 ani.
Ultimul din aceste cicluri a fost cel mai intens dintr-o asemenea perspectivă, erupţiile jerbelor solare şi mărimea petelor fiind cele mai mari şi mai intense din ultimii 300 de ani, conform tuturor calculelor specialiştilor. În prezent actualul ciclu ar fi trebuit să se manifeste la o cotă destul de ridicată, ca emisii electromagnetice şi radiaţii solare, însă astrofizicienii de la NASA au detectat o bruscă liniştire a activităţii solare, cînd de fapt ea trebuia să fie mult crescută.
Erupţiile jerbelor au scăzut foarte mult, mărimea acestora pe suprafaţa Soarelui fiind deja la jumătate. Aceste ciudăţenii i-au intrigat pe specialişti, care estimează că o asemenea scădere şi liniştire a activităţii solare nu este altceva decît liniştea dinaintea Marii Furtuni. Cei de la NASA au investigat cu ajutorul aparaturii ce se întâmplă cu Soarele, şi au constatat că în interiorul astrului solar se petrec fenomene foarte ciudate, pe care astrofizicienii nu au putut să le explice în niciun fel.
Este ceva nou şi provocator pentru specialiştii în astrofizică, însă concluzia lor vizavi de liniştirea activităţii Soarelui este că brusc va izbucni o radiaţie solară enormă, însoţită de cele mai mari erupţii de jerbe solare, care vor fi de cîteva ori mai mari decât cele mai mari cunoscute pînă acum. Un astfel de fenomen ar perturba aproape total întregul sistem de comunicaţii de pe Pământ, orice sistem bazat pe curent electric şi pe energie electromagentică fiind perturbat pînă la scoaterea din funcţiune.
Deja estimările sînt alarmante, şi profeţiile mayaşe tind să se contureze tot mai mult în ceea ce priveşte efectele. Odată cu apropierea tot mai mult a Soarelui de Centura Fotonică, această zonă de radiaţie plasmatică, în astrul solar se produc modificări substanţiale de radiaţie şi electromag-netism ce anunţă o mare transformare în întregul sistem solar.
În plus, să nu uităm de apropierea planetei Nibiru, care în realitate, aşa cum s-a descoperit şi nu se vrea să fie dată opiniei publice această informaţie, este un corp ceresc prin care steaua acelui sistem stelar din care provine – Nemesis, un pulsar cu intensă radiaţie electromagnetică, amplifică şi emite către sistemul nostru solar acea radiaţie primită de la Nemesis.
Deci noi ca fiinţe pământene vom fi şi chiar sîntem deja între două surse de energii galatice foarte intense, iar Soarele răspunde prin structura sa la astfel de influenţe. Ce ne aşteaptă? Este foarte important să înţelegem că trebuie să ne ridicăm vibraţiile proprii, de la nivelul corpului fizic, pînă la cel sufletesc, prin înţelegerea realităţii tridimensionale şi a celei spirituale.
Deja prin ajutorul Fraţilor din Spaţiu, din Confederaţia Galactică, s-a activat cea de-a treia spirală de ADN din corpurile noastre. Nu trebuie să vă luaţi după alte surse care spun că deja s-ar fi activat 6, 7, 8 sau 9 spirale din ADN-ul nostru, pentru că un asemenea proces nu se produce atît de repede, ci este determinat doar de strădaniile noastre personale în planul spiritual şi moral. Este logic un asemenea raţionament.
Aşadar să privim către anul 2012 şi să ne pregătim pentru a face faţă noilor energii care vor remodela structurile energetice şi fizice ale sistemului solar, de la Soare pînă la ultima insectă de pe Pământ. Vom continua în numărul următor cu prezentarea a ceea ce ar putea fi în 2012 şi după.