Se afișează postările cu eticheta campanie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta campanie. Afișați toate postările

31 august 2011

Pentru ca ii arde, PRO TV a inceput o campanie impotriva crucilor de pe sosele


Citez din articolul


Cel putin 10 cruci, din ciment, de inaltimea unui bloc cu patru etaje, au aparut “miraculos” pe mai multe drumuri nationale din judetul Timis.

Nicio autoritate nu poate spune cine si de ce a vrut sa le inalte, cert este ca nimeni nu a cerut si un aviz pentru ele.

In jurul misterioaselor constructii au aparut deja povestile: unii spun ca le-ar fi comandat un calugar de la Muntele Athos, altii ca au fost dorinta unui om de afaceri, care vrea sa ramana anonim.

Le-ar fi ridicat ca sa scape de pacate.

Crucile nimanui i-au luat prin suprindere si pe cei de la Mitropolia Banatului.

Politistii isi dau si ei cu parerea: le-o fi ridicat cineva ca sa-i pazeasca pe soferi.

Autoritatile spun ca ridicarea acestor constructii uriase, fara autorizatie, si, implicit, o expertiza asupra structurii de rezistenta, reprezinta un real pericol public – exista riscul prabusirii.
Vizionati va rog si inregistrarea video:
http://stirileprotv.ro/exclusiv-online/bizar/lucrare-dumnezeiasca-in-romania-zece-cruci-gigant-au-aparut-pe-mai-multe-drumuri-din-timis.html


Comentariu saccsiv:

   Nu se dezminte televiziunea evreului Lauder … Ii arde rau cand vad acele cruci.

Desigur, daca ridica cineva panouri cu pitipoance dezbracate, era minunat.

Daca au fost politisti care chiar au spus ca “le-o fi ridicat cineva ca sa-i pazeasca pe soferi” atunci au dovedit intelepciune.

Ca vad oamenii crucile si isi mai aduc aminte de bunul Dumnezeu.

Si automat isi aduc aminte si de cat de trecatori sunt pe acest pamant si se mai tempereaza la volan.

Ateii, neoprotestantii si alti rataciti nu vor suferi sa le vada, insa chiar si ei isi vor aduce aminte de moarte si instinctiv macar nu vor mai calca excesiv pedala de acceleratie.

Desigur, nu vor dispare de pe sosele tembelii ce traiesc imbeciloid pe acest pamant.

Pentru ei conteaza doar trairea clipei.

Sursa: Saccsiv’s Weblog

29 august 2011

Apa îmbuteliată contribuie la creșterea poluării




Inocenta apa plată sau minerală contribuie la creșterea poluării, susțin organizațiile ecologiste din Statele Unite.

Și aceasta doar pentru că este “închisă” în cunoscutele sticle de plastic.

Avertismentul a fost lansat, din nou, la Stockholm la începutul “Săptamanii mondiale a apei”.

Americanii sunt cei mai mari consumatori din lume de apa îmbuteliată, în jur de 15 miliarde de litri anual și potrivit Beverage Marketing Corporation, consumul crește an de an.

În 2006 creșterea a fost de 9,7%.

Numai pentru a produce ambalajul pentru aceste cantități uriașe, spun ecologistii americani, se consumă 1, 5 milioane de barili de petrol anual.

La aceasta se adaugă energia consumată pentru transport, o mare parte din această apa fiind adusă din Franța, Italia sau insulele Fidji.

În cadrul campaniei “Think Outside the Bottle”, organizațiile ecologistie încearcă să-i reobișnuiască pe americani cu consumul apei potabile de la robinet.

A fost considerat un mare pas înainte faptul că compania Pepsi a fost obligată, în anul 2007, să precizeze pe sticlele de Aquafina, ca apa provine de fapt de la robinet.

Un alt punct forte al campaniei sunt costurile pentru o familie.

Statisticile făcute de New York Times arată ca apa îmbuteliată costă 1 400 de dolari anual, spre deosebire de cea consumată de la robinet al carei preț total nu depășește un dolar.

Răspunsul producătorilor din Asociatia internațională a apei îmbuteliate a fost doar că aceasta reprezintă o mica parte din produsele ambalate în plastic.

preluare de pe sursa: Curiozităţii din întreaga lume