Vom fi o sursa media neconventionala, din care sa aflati despre adevaruri deranjante, mistere si secrete ancestrale ale omenirii, ocultate de cei ce inca ne conduc. E timpul sa ne trezim din letargie si sa ne realizam cu adevarat menirea!Nu suntem oameni cu traire spirituala, ci Spirite cu existenta umana. Pentru dezvoltarea si promovarea acestui blog, rugam cititorii sa recomande lectura blogului cat mai multor cititori.
Se afișează postările cu eticheta controlul multimii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta controlul multimii. Afișați toate postările
29 ianuarie 2012
31 octombrie 2011
30 octombrie 2011
28 octombrie 2011
FITI LINISTITI, “ELITELE” VEGHEAZA!
Veti gasi mai jos o selectie de citate ale unor mai mult sau mai putin celebre “elite”, din care puteti usor concluziona cam cum gandesc aceste specimene.
Le-am spus specimene fiindca imi vine greu sa-i numesc oameni, desi au aceasta aparenta. In fond ei nu sunt decat niste paraziti ai acestei lumi, aflati permanent intr-o goana nebuna dupa bogatii si putere prin care sa-si satisfaca poftele inselatoare si ambitiile desarte si care, sustinandu-se unii pe altii, au ajuns sa domine aceasta lume, conducand-o precum orbul pe orb.
Rezultatele se vad fara nicio dificultate, deoarece aceasta lume a ajuns sa arate precum ei, iar acestia, ca o culme a grotescului, ii considera vinovati pe ceilalti oameni, carora le-au pus gand rau si nutresc sentimente din ce in ce mai criminale la adresa lor. Iata cateva mostre din gandirea acestor “elite” (Citez din articolul):
“Societatea nu face nici o afacere, daca permite degeneratilor sa-si perpetueze specia.”
Theodore Roosevelt

Dr. Arne Schiotz, World Wildlife Fund, Director de conservare, a declarat astfel, în mod ironic, în 1984:
“Malthus a fost justificat, realitatea a fost surprinsa bine de Malthus. Lumea a treia este suprapopulata, este un dezastru economic, si nu exista nici un mod în care acestea ar putea ieşi din ea cu această populaţie în creştere rapidă. Filozofia noastră este: înapoi la sat “
“O populaţie totală mondială de 250-300 de milioane de persoane, cu 95% mai putin decat in prezent, ar fi ideal.”
Ted Turner, intr-un interviu pentru revista Audubon
“Există o singură temă în spatele eforturilor noastre: – trebuie sa reducem nivelul populaţiei. Iar guvernele trebuie sa ne foloseasca metodele pentru a obtine rezultate curate si frumoase, sau vor primi mizeria pe care o avem în El Salvador, sau în Iran sau în Beirut. Populaţia este o problemă politică. Odată ce populaţia este scapata de sub control, este nevoie de guvern autoritar, chiar fascist, pentru reducerea ei…. Programul nostru în El Salvador nu a functionat. Nu am avut infrastructura care să-l susţină. Au fost al naibii de multi oameni … Pentru a reduce într-adevăr populaţia, rapid, va trebui să trimiteti toţi bărbaţii la luptă şi sa ucideti un număr semnificativ de femei fertile …Cel mai rapid mod de a reduce populatia este prin foamete, ca şi în Africa, sau prin boli cum ar fi Moartea Neagra …. ” Thomas Ferguson, Departamentul de
Stat pentru Populaţie

“In cautarea unui nou dusman care sa ne uneasca, ne-a venit ideea cu poluarea, amenintarea incalzirii globale, lipsa apei, foametea şi potrivirea proiectelor de lege dupa ele…. Dar , uneori, în desemnarea lor ca inamic, cădem în capcana de a confunda simptomele de cauzele. Toate aceste pericole sunt cauzate de intervenţia umană şi numai prin schimbarea atitudinilor şi a comportamentului oamenilor acestea pot fi depăşite. Atunci inseamna ca inamicul real este chiar umanitatea. ”
Alexander King, Bertrand Schneider – Fondator şi respectiv secretar, Clubul de la Roma, „Prima revoluţie globală” Pag 104-105, 1991
“Un cancer este o multiplicare necontrolată a celulelor, iar explozia demografică este o multiplicare necontrolată de oameni … Noi trebuie să mutam eforturile noastre de la tratarea simptomelor la extirparea cancerului. Operaţiunea va cere multe decizii aparent brutale şi lipsite de inimă.. . “
Paul Ehrlich , profesr la Stanford,în cartea : „Bomba numita Populaţie”

“Pamantul e bolnav de cancer, iar cancerul sunt oamenii”.
Merton Lambert, formator in cadrul Fundatiei Rockefeller.
“Eu cred că suprapopularea umană este problema fundamentală pe Pământ astăzi. Noi, oamenii, am devenit o boala: „Virusul-Om”.”
“Primele mele trei obiective principale ar fi : reducea populatiei umane la aproximativ 100 de milioane în întreaga lume, distrugerea infrastructurii industriale şi in al treilea rand sa vad cat mai multe zone pustii.”
Dave Foreman
“În scopul de a stabiliza populatia lumii, trebuie să eliminam 350.000 de oameni pe zi. Acesta este un lucru oribil pe care trebuie să il spun, dar este la fel de rău să nu-l spun. “
J. Cousteau, 1991 explorator şi reprezentant UNESCO

“Noi trebuie să vorbim mai clar despre sexualitate, contracepţie, despre avort, despre valoarea controlului populatiei, deoarece, pe scurt, criza ecologică este criza populaţiei. Reduceti populaţia cu 90%, iar apoi nu vor mai mai fi suficienti oameni pentru a face atat de multe daune ecologice. “
Mihail Gorbaciov

“Azi, America ar fi indignata dacă trupele ONU ar intra in Los Angeles pentru a restabili ordinea. Mâine vor fi recunoscatori! Acest lucru va fi valabil mai ales dacă li s-a spus in prealabil că exista infiltrate in mijlocul lor amenintari din afara, indiferent dacă sunt reale sau fictive, care pun in pericol însăşi existenţa noastra. Aceasta va fi valabil si in cazul tuturor popoarelor din lume iar ele vor dori sa fie eliberate de acest rău. Singurul lucru de care fiecare om se teme este necunoscutul. Atunci când este prezentat acest scenariu, drepturile individuale vor fi de bună voie abandonate de catre oameni, mai ales daca bunastarea lor va fi garantata de către Guvernul Mondial. “
Dr. Henry Kissinger, Conferinţa Bilderberg, Evians, Franţa, 1991
„ Ilegal o putem face imediat. Constitutional va dura putin mai mult …
Dr. Henry Kissinger, New York Times, 28 octombrie 1973
“Depopularea ar trebui să fie cea mai mare prioritate a politicii externe faţă de lumea a treia, pentru că economia SUA va necesita cantitati tot mai mari de minerale din străinătate, în special din ţările mai puţin dezvoltate”.
“Puterea este cel mai puternic afrodisiac.”
“Persoanele în vârstă sunt consumatori inutili”
“Populaţia lumii trebuie să fie redusa cu 50%”
Dr. Henry Kissinger
Le-am spus specimene fiindca imi vine greu sa-i numesc oameni, desi au aceasta aparenta. In fond ei nu sunt decat niste paraziti ai acestei lumi, aflati permanent intr-o goana nebuna dupa bogatii si putere prin care sa-si satisfaca poftele inselatoare si ambitiile desarte si care, sustinandu-se unii pe altii, au ajuns sa domine aceasta lume, conducand-o precum orbul pe orb.
Rezultatele se vad fara nicio dificultate, deoarece aceasta lume a ajuns sa arate precum ei, iar acestia, ca o culme a grotescului, ii considera vinovati pe ceilalti oameni, carora le-au pus gand rau si nutresc sentimente din ce in ce mai criminale la adresa lor. Iata cateva mostre din gandirea acestor “elite” (Citez din articolul):
CUM NE VOR “BINELE”ELITELE! OBIECTIV PRINCIPAL: REDUCEREA POPULATIEI
“Societatea nu face nici o afacere, daca permite degeneratilor sa-si perpetueze specia.”
Theodore Roosevelt

Dr. Arne Schiotz, World Wildlife Fund, Director de conservare, a declarat astfel, în mod ironic, în 1984:
“Malthus a fost justificat, realitatea a fost surprinsa bine de Malthus. Lumea a treia este suprapopulata, este un dezastru economic, si nu exista nici un mod în care acestea ar putea ieşi din ea cu această populaţie în creştere rapidă. Filozofia noastră este: înapoi la sat “
“O populaţie totală mondială de 250-300 de milioane de persoane, cu 95% mai putin decat in prezent, ar fi ideal.”
Ted Turner, intr-un interviu pentru revista Audubon
“Există o singură temă în spatele eforturilor noastre: – trebuie sa reducem nivelul populaţiei. Iar guvernele trebuie sa ne foloseasca metodele pentru a obtine rezultate curate si frumoase, sau vor primi mizeria pe care o avem în El Salvador, sau în Iran sau în Beirut. Populaţia este o problemă politică. Odată ce populaţia este scapata de sub control, este nevoie de guvern autoritar, chiar fascist, pentru reducerea ei…. Programul nostru în El Salvador nu a functionat. Nu am avut infrastructura care să-l susţină. Au fost al naibii de multi oameni … Pentru a reduce într-adevăr populaţia, rapid, va trebui să trimiteti toţi bărbaţii la luptă şi sa ucideti un număr semnificativ de femei fertile …Cel mai rapid mod de a reduce populatia este prin foamete, ca şi în Africa, sau prin boli cum ar fi Moartea Neagra …. ” Thomas Ferguson, Departamentul de
Stat pentru Populaţie

“In cautarea unui nou dusman care sa ne uneasca, ne-a venit ideea cu poluarea, amenintarea incalzirii globale, lipsa apei, foametea şi potrivirea proiectelor de lege dupa ele…. Dar , uneori, în desemnarea lor ca inamic, cădem în capcana de a confunda simptomele de cauzele. Toate aceste pericole sunt cauzate de intervenţia umană şi numai prin schimbarea atitudinilor şi a comportamentului oamenilor acestea pot fi depăşite. Atunci inseamna ca inamicul real este chiar umanitatea. ”
Alexander King, Bertrand Schneider – Fondator şi respectiv secretar, Clubul de la Roma, „Prima revoluţie globală” Pag 104-105, 1991
“Un cancer este o multiplicare necontrolată a celulelor, iar explozia demografică este o multiplicare necontrolată de oameni … Noi trebuie să mutam eforturile noastre de la tratarea simptomelor la extirparea cancerului. Operaţiunea va cere multe decizii aparent brutale şi lipsite de inimă.. . “
Paul Ehrlich , profesr la Stanford,în cartea : „Bomba numita Populaţie”

“Pamantul e bolnav de cancer, iar cancerul sunt oamenii”.
Merton Lambert, formator in cadrul Fundatiei Rockefeller.
“Primele mele trei obiective principale ar fi : reducea populatiei umane la aproximativ 100 de milioane în întreaga lume, distrugerea infrastructurii industriale şi in al treilea rand sa vad cat mai multe zone pustii.”
Dave Foreman
J. Cousteau, 1991 explorator şi reprezentant UNESCO

“Noi trebuie să vorbim mai clar despre sexualitate, contracepţie, despre avort, despre valoarea controlului populatiei, deoarece, pe scurt, criza ecologică este criza populaţiei. Reduceti populaţia cu 90%, iar apoi nu vor mai mai fi suficienti oameni pentru a face atat de multe daune ecologice. “
Mihail Gorbaciov

“Azi, America ar fi indignata dacă trupele ONU ar intra in Los Angeles pentru a restabili ordinea. Mâine vor fi recunoscatori! Acest lucru va fi valabil mai ales dacă li s-a spus in prealabil că exista infiltrate in mijlocul lor amenintari din afara, indiferent dacă sunt reale sau fictive, care pun in pericol însăşi existenţa noastra. Aceasta va fi valabil si in cazul tuturor popoarelor din lume iar ele vor dori sa fie eliberate de acest rău. Singurul lucru de care fiecare om se teme este necunoscutul. Atunci când este prezentat acest scenariu, drepturile individuale vor fi de bună voie abandonate de catre oameni, mai ales daca bunastarea lor va fi garantata de către Guvernul Mondial. “
Dr. Henry Kissinger, Conferinţa Bilderberg, Evians, Franţa, 1991
„ Ilegal o putem face imediat. Constitutional va dura putin mai mult …
Dr. Henry Kissinger, New York Times, 28 octombrie 1973
“Depopularea ar trebui să fie cea mai mare prioritate a politicii externe faţă de lumea a treia, pentru că economia SUA va necesita cantitati tot mai mari de minerale din străinătate, în special din ţările mai puţin dezvoltate”.
“Puterea este cel mai puternic afrodisiac.”
“Persoanele în vârstă sunt consumatori inutili”
“Populaţia lumii trebuie să fie redusa cu 50%”
Dr. Henry Kissinger

“Suntem pe punctul de a realiza o transformare la nivel mondial. Tot ce avem nevoie este o criza majora credibila şi naţiunile vor accepta Noua Ordine Mondială. “
David Rockefeller
“Războiul şi foametea nu sunt eficiente. În schimb, boala a oferit cel mai eficient şi mai rapid mod de a ucide miliardele care trebuie să moară în curând pentru a fi rezolvata criza populatiei. SIDA nu este un criminal eficient, deoarece este prea lent. Candidatul meu favorit pentru eliminarea a 90 la sută din populaţia lumii este Ebola (Ebola Reston), deoarece este extrem de letala şi ucide în cateva zile, în loc de cativa ani. Trebuie sa crestem mortalitatea cu 90% la om. Uciderea oamenilor… Gândiţi-vă la asta… Ştiti, gripa aviara e buna, de asemenea. Pentru ca cel care supravieţuieste, va ingropa mai apoi nouă “
Dr. Eric Pianka . Profesor de ecologie evolutiva la Universitatea din Texas , a arătat soluţii pentru reducerea populaţia lumii la o audienţă cu privire la controlul populaţiei.
”Nimeni nu va intra în Noua Ordine Mondială decat in cazul în care el sau ea va face o promisiune pentru a se închina lui Lucifer. Nimeni nu va intra în New Age cu excepţia cazului în care el va lua o iniţiere luciferica. ” David Spangler, director al Iniţiativei Planetare, Organizaţia Naţiunilor Unite si unul din fondatorii curentului New Age !
“Suprapopularea este in prezent vasta, mult dincolo de capacitatea planetei. Ea nu va răspunde la reducerea viitoare a ratei natalităţii prin metode contraceptive, sterilizare şi avort, dar trebuie ca sa reducem în prezent cat mai mult populatia. Acest lucru trebuie realizat prin orice mijloace necesare. “
Iniţiativa pentru Carta Naţiunilor Unite ECO-92 PAMANT
“În America de Sud, guvernul Peruan merge din uşă în uşă facand presiuni asupra femeilor care urmează să fie sterilizate şi el e finanţat de dolari american pentru a face acest lucru.”Mark Earley în „The Wrong Kind of Party Christian Post ”10/27 2008
“Femeile în Ţările de Jos, care sunt considerate de către stat ca sunt mame improprii ar trebui să fie condamnate la a lua contraceptive pentru o perioadă determinată de doi ani.”
Marjo Van Dijken (autor al proiectului de lege în Ţările de Jos), în http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2008/nov/04/humanrights-women Guardian
“Menţinerea umanitatii sub 500 milioane, în echilibru perpetuu cu natura”
Anonim , citat aflat pe una din pietrele Georgia Guidestones, SUA
“Dacă m-aş reîncarna, aş dori să revin pe pământ ca un virus ucigas care sa reduca populatia umana.”
“Creşterea populaţiei umane este, probabil, singura şi cea mai gravă ameninţare pe termen lung, pentru supravieţuire. Suntem în pragul unui dezastru major în cazul în care aceasta crestere nu este temperată – nu doar pentru lumea naturii, ci si pentru lumea oamenilor. Cu cat sunt mai multe persoane, cu atat mai multe resurse vor consuma, si implicit va fi mai multă poluare .”
Prinţul Phillip, soţul reginei Elisabeta, Ducele de Edinburgh, lider al World Wildlife Fund.
“Graviditatea ar trebui să fie o crima pedepsibila împotriva societăţii, cu excepţia cazului în care părinţii deţin un permis de la guvern. Toţi potenţialii părinţi ar trebui să fie indemnati la a folosi produse chimice contraceptive, guvernul furnizand antidoturi cetăţenilor alesi pentru fertilizare..”
David Brower, directorul executiv Sierra Club
“Principiul care sustine vaccinarea obligatorie este suficient de raspandit iar cel de tăiere a trompelor uterine ar trebui sa fie la fel.”“Este mai bine pentru toată lumea, dacă în loc de a aştepta executarea degeneratilor pentru infracţiuni, sau de a-i lasa sa moara de foame in imbecilitatea lor, societatea ii va împiedica, pe cei care sunt în mod vădit inapti, să continue soiul lor … Trei generaţii de imbecili sunt de ajuns.
Oliver Wendell Holmes, Curtea Suprema de Justitie, SUA
“Sincer am crezut că la acea data Roe s-a decis si am avut temeri cu privire la creşterea populaţiei, în special de creştere în rândul populaţiilor care nu vrem să aiba prea multi urmasi.”
Curtea Suprema de Justitie Ruth Bader Ginsburg
“Un regim planetar ar trebui sa fie responsabil pentru determinarea populaţiei optime in intreaga lume dar şi in fiecare regiune şi pentru a arbitra diferitele ţări în impartirile regionale. Controlul mărimii populaţiei ar putea să rămână responsabilitatea fiecărui guvern, dar regimul planetar ar trebui sa aiba puterea de a aplica limitele convenite. “
John P. Holdren, consultant in stiinta a lui Obama.
“Directia pe care o urmeaza Rockefellerii şi aliaţii lor este de a crea un guvern intr-o lume care combină supercapitalismul şi comunismul în acelaşi cort, toate aflate sub controlul lor …. Ma refer la o conspiraţie? Da. Si sunt convins că există un astfel de complot internaţional în domeniu, aplicat si planificat de mult timp, şi care este incredibil de rău în intenţie. “
Congresmanul Larry P. McDonald, 1976, ucis într-un zbor al Liniilor Aeriene Coreene , doborât de către Uniunea Sovietică
“Astăzi lumea are 6.8 miliarde de oameni. Si ar putea creste până la aproximativ nouă miliarde. Acum, dacă am face o treabă foarte eficienta cu noile vaccinuri, cu asistenţa medicală, cu serviciile de sănătate si control a reproducerii, am putea reduce aceste cifre cu 10 sau chiar 15 la suta..!” - Bill Gates
preluare de pe sursa: Dulce Romanie
5 octombrie 2011
TESTE în PORTUGALIA:Urban OS – SISTEMUL de OPERARE care VA CONECTA 50 miliarde de DISPOZITIVE ELECTRONICE pentru supravegherea doar a unui ORAŞ…
Anunturi

preluare de pe sursa: BLOG CREȘTIN ORTODOX
Citez:Oraşele vor avea propriul sistem de operare – În lume – Radio România Actualităţi Online:
Metropolele ar putea avea propriul sistem de operare. În viitorul apropiat, marile oraşe ar putea beneficia de un sistem de operare care ar integra datele privind clădirile, traficul şi serviciile. Sistemul este testat în Portugalia.
Oraşele ar putea în curând să îşi monitorizeze cetăţenii mulţumită unui sistem de operare conceput pentru metropole, precizează BBC.
Urban OS, cum este numit sistemul, funcţioneaza ca un sistem de operare pentru calculatoare dar administrează clădirile, traficul şi serviciile.
Programul colectează datele prin intermediul senzorilor amplasaţi în punctele strategice ale oraşului.
Urban OS ar putea să eficientizeze schimbarea semafoarelor în cazul unui incendiu astfel încât pompierii să ajungă mai repede la locul afectat.
Ideea e ca prin intermediul senzorilor amplasaţi în diferite locaţii, sistemul de operare să poată monitoriza tot ceea ce se întâmplă.
Sistemul ţine evidenţa asupra oricărui eveniment, de la traficul rutier, până la temperatura din anumite locaţii.
“Colectarea datelor venite din aceşti senzori şi introducerea acestora într-un sistem de control are o mulţime de beneficii”, a declarat Steve Lewis, şeful companiei Living PlanIt, companie ce se află în spatele sistemului Urban OS.
Programul păstrează comunicarea între senzori şi dispozitive precum semafoarele, aparatele de aer condiţionat sau cele care administreaza resursele de apă potabilă, elementele care influenţează calitatea vieţii în oraşe.
Dezvoltatorii independenti vor putea de asemenea să realizeze propriile aplicaţii, pentru a colecta date şi a furniza diverse servicii în oraş.
“Dacă am folosi o analiză din punct de vedere anatomic, oraşele dispun de o reţea nervoasă formată din o mulţime de senzori care culeg datele şi produc acţiuni.
” Distribuim acel sistem nervos în părţile corpului-clădiri, străzi şi alte lucruri”, a declarat Steve Lewis.
Living PlanIT colaborează cu Cisco şi Deutsche Telekom, în scopul construirii unor elementele ale sistemului de operare Urban.
“Toata lumea discuta despre 50 miliarde de dispozitive interconectate, care presupun colectarea unei cantitaţi uriaşe de date, dar nimeni nu a venit cu o idee în sensul administrării şi canalizării lor – Urban OS reuşeşte toate acestea”, a declarat Markus Breitbach de la Deutsche Telekom.
O versiune de test a Urban OS este construită în Portugalia.
Metropolele ar putea avea propriul sistem de operare. În viitorul apropiat, marile oraşe ar putea beneficia de un sistem de operare care ar integra datele privind clădirile, traficul şi serviciile. Sistemul este testat în Portugalia.
Oraşele ar putea în curând să îşi monitorizeze cetăţenii mulţumită unui sistem de operare conceput pentru metropole, precizează BBC.
Urban OS, cum este numit sistemul, funcţioneaza ca un sistem de operare pentru calculatoare dar administrează clădirile, traficul şi serviciile.
Programul colectează datele prin intermediul senzorilor amplasaţi în punctele strategice ale oraşului.
Urban OS ar putea să eficientizeze schimbarea semafoarelor în cazul unui incendiu astfel încât pompierii să ajungă mai repede la locul afectat.
Ideea e ca prin intermediul senzorilor amplasaţi în diferite locaţii, sistemul de operare să poată monitoriza tot ceea ce se întâmplă.
Sistemul ţine evidenţa asupra oricărui eveniment, de la traficul rutier, până la temperatura din anumite locaţii.
“Colectarea datelor venite din aceşti senzori şi introducerea acestora într-un sistem de control are o mulţime de beneficii”, a declarat Steve Lewis, şeful companiei Living PlanIt, companie ce se află în spatele sistemului Urban OS.
Programul păstrează comunicarea între senzori şi dispozitive precum semafoarele, aparatele de aer condiţionat sau cele care administreaza resursele de apă potabilă, elementele care influenţează calitatea vieţii în oraşe.
Dezvoltatorii independenti vor putea de asemenea să realizeze propriile aplicaţii, pentru a colecta date şi a furniza diverse servicii în oraş.
“Dacă am folosi o analiză din punct de vedere anatomic, oraşele dispun de o reţea nervoasă formată din o mulţime de senzori care culeg datele şi produc acţiuni.
” Distribuim acel sistem nervos în părţile corpului-clădiri, străzi şi alte lucruri”, a declarat Steve Lewis.
Living PlanIT colaborează cu Cisco şi Deutsche Telekom, în scopul construirii unor elementele ale sistemului de operare Urban.
“Toata lumea discuta despre 50 miliarde de dispozitive interconectate, care presupun colectarea unei cantitaţi uriaşe de date, dar nimeni nu a venit cu o idee în sensul administrării şi canalizării lor – Urban OS reuşeşte toate acestea”, a declarat Markus Breitbach de la Deutsche Telekom.
O versiune de test a Urban OS este construită în Portugalia.
preluare de pe sursa: BLOG CREȘTIN ORTODOX
Etichete:
50,
BBC,
Cisco,
conectare,
controlul multimii,
Deutsche Telekom,
dispozitive,
electronice,
miliarde,
monitorizare,
operare,
Portugalia,
sistem,
teste,
Urban OS
27 septembrie 2011
Doctrina secreta
DOCUMENTARE CELEBRE: Interviul INTEGRAL luat de Alex Jones lui Aaron Russo (subtitrare in limba romana)
In 2007, intr-un interviu dat lui Alex Jones, declara ca s-a imprietenit cu Nick Rockefeller care i s-a destainuit cu luni de zile inaintea evenimentelor de la 09.11.2001 ca avea sa se intample ceva, ca apoi vor fi cautati teroristi ce nu vor fi aflati vreodata, ca se va crea o psihoza cu ajutorul media si se va declansa razboiul anti-terorist , apoi de frica si pentru siguranta, populatia va accepta implanturi cu microcipuri. Si astfel va fi o elita care va controla masele … Scarbit de ticalosia lor, a decis sa treaca in tabara opusa.Urmariti toate cele 8 parti:
America de la libertate la fascism, AMERICA FROM FREEDOM TO FASCISM subtitrare in limba romana
Va prezint un documentar deosebit (subtitrat in limba romana) al cunoscutului Aaron Russo, in care se incearca aflarea adevarului intr-un mod obiectiv despre bancile private si sistemul de taxe la nivelul populatiei de rand. Prin interviuri costisitoare cu experti si autoritati, regizorul scoate la iveala faptul uimitor ca Guvernul Federal si bancile ii prostesc pe americanii de rand, punandu-i sa plateasca taxe si impozite care ajung in buzunarele celor bogati. Acesta nu este un documentar bazat pe opinii, banuieli sau comentarii din presa. Este un documentar real, cu un scop, acela de a instiinta fiecare salariat despre banci, taxe, cum a inceput totul si unde se duc banii. In 1913, America era o tara libera. Apoi, o clica de bancheri a atins telul inaintasilor lor. America n-a mai fost aceeasi, si in curand lumea nu va mai fi aceeasi. Cine face banii, face regulile! Cine conduce in realitate guvernul SUA? Dar restul planetei? Cum se transforma totul intr-un stat politienesc? De ce vor in realitate sa ne implanteze microcipuri?
DOCUMENTARE CELEBRE: Interviul luat de Alex Jones lui Aaron Russo, subtitrare in limba romana si o analiza a sa
Moare de leucemie.
Voi puncta in continuare cateva chestiuni importante din documentarul “America : de la libertate la fascism “:
Fostul Commissioner IRS (1965–1969), Sheldon Cohen, ii spune lui Aaron in Yiddish (limba evreilor ashkenaz) “Nimic nu te va ajuta “
Commissioner of Internal Revenue (sau IRS Commissioner) este seful Internal Revenue Service (IRS) ce se ocupa cu colectarea taxelor, ati vazut la ce mod.
Inca de la inceputul filmului se vorbeste despre 16th Amendment. Pentru o mai buna intelegere, se cuvine sa facem o scurta incursiune in istorie:
William Howard Taft (1857–1930), fost presedinte SUA (1909–1913), fiul lui Alphonso Taft, mason, membru Bohemian Grove, Skull and Bones, Psi Upsilon, Acacia Fraternity, Theta Nu Epsilon.
In 1905 se intalneste cu prim ministrul japonez Katsura Tarō semnand memorandumul diplomatic secret Taft-Katsura Agreement . Prieten cu Nelson W. Aldrich (mason). Suporter al celebrului sistem de taxare sub acoperirea 16th Amendment care la finalul mandatului sau intra in vigoare (1913). Este foarte important, caci in acelasi an se recunoaste si existenta Federal Reserve.
Nelson W. Aldrich (1841 – 1915), politician si bancher. Relatii stranse de afaceri cu J. P. Morgan si Paul Warburg.
Vizionarul Federal Reserve Act. Dupa criza artificiala din 1907, “rezolvata“ de J. P. Morgan, in 1908 congresul il insarcineaza pe Nelson W. Aldrich cu descoperirea cauzelor si cu cautarea solutiilor pentru prevenirea crizelor …
Acesta , dupa o vizita la greii din finante banci europeni (Rothschilds si prietenii) , in noiembrie 1910 la Jekyll Island Club, se intalneste cu Paul Warburg (Kuhn, Loeb & Co.), Frank A. Vanderlip (din partea National City Bank of New York), Henry P. Davison (din partea companiilor J. P. Morgan), Charles D. Norton (din partea First National Bank of New York), Benjamin Strong (reprezentant J. P. Morgan), in cel mai mare secret posibil, si pun bazele Federal Reserve, in conformitate cu intelegerea prealabila Aldrich, Warburg, JP Morgan, Rockefeller. Secretul era necesar deoarece opinia publica nu ar fi acceptat o “banca nationala“ creata de banci private. De abia in 1913 este recunoscuta oficial de catre Woodrow Wilson, influentat fiind de Bernard Mannes Baruch.
Foarte activ mason. Fiica sa , Abby Aldrich, este mama lui David Rockefeller.
Cititi va rog si articolul:
FEDERAL RESERVE = Rothschild , Rockefeller , Lazard , Warburg , Lehman , Kuhn Loeb , Goldman Sachs ?
Foarte important pentru intelegerea de ansambul a problematicii este si mentionarea lui:
Alphonso Taft (1810 – 1891), mason, procuror general si secretar de razboi sub presedintele Ulysses S. Grant, fondatorul dinastiei politicie.
In 1832, impreuna cu William Huntington Russell fondeaza societatea secreta Skull and Bones, dupa o vizita in Germania.
Tatal lui William Howard Taft, de care aminteam mai sus.
Lucrurile se leaga prieteni si cine spune ca masoneria este o gluma se inseala amarnic. Iar cine stie ca nu-i o gluma dar ii minimalizeaza importanta este cel putin un TICALOS.
Fantastica sa structura piramidala are desigur grupurile ei de actiune. Intre ele, Skull and Bones este cea mai dura, nemiloasa si fara scrupule. Membrii ei nu apar in prima linie a scenei decat in cele mai cumplite momente ale istoriei. Asa se face ca au infiintat Council on Foreign Relations (NOTA 1) dar tot ei au finantat si nazismul (NOTA 2) …
Moment macabru al istoriei. Au mai aparut din haul maleficitatii lor in timpul administratiei Bush, de la evenimentele din 11.09.2001 (NOTA 3) si pana in prezent.
Reamintim ca numarul 322 de pe sigla lor, face referire la 3, 22 din capitolul Facerea:
Şi a zis Domnul Dumnezeu: “Iată Adam s-a făcut ca unul dintre Noi, cunoscând binele şi răul. Şi acum nu cumva să-şi întindă mâna şi să ia roade din pomul vieţii, să mănânce şi să trăiască în veci!…”
Aceasta societate secreta a fost fondata in 1832 de masonii William Huntington Russell si Alphonso Taft dupa o vizita in Germania.
Ramura “initiata“ din Germania n-a stat nici ea degeaba, iesind la rampa odata cu nazismul. Karl Maria Wiligut (Weisthor), initiat de “maestrii intelepciunii“ (creaturi non umane din zona Tibetului) l-a influentat pe seful SS Heinrich Himmler iar Haushofer initiat si el de aceeasi diavoli, l-a influentat pe Rudolf Hess. Astfel incat Heinrich Himmler si Rudolf Hess au trimis expeditii in Tibet, nu doar sa caute stramosi comuni cu rasa germana ci si … teritoriul de sub pamant Shambhala, de unde vin acesti maestrii (conform sfintilor parinti si marilor duhovnici, universul tridimensional material si o parte din lumea nevazuta este stapanit de ingerii cazuti si de multe ori ne avertizeaza asupra maleficitatii Shambhala si a religiei tibetane) (NOTA 4).
Karl Maria Wiligut (Weisthor ) este „desenatorul„ insemnelor SS. Ca si in cazul Skull and Bones, reprezinta un cap de mort asezat pe doua oase … Cititi va rog si articolul:
NAZISMUL ( partea 1 ) : religia nazismului , asemanari contemporane alarmante
Minutul 56
Asemanari intre conceptia Federal Reserve si a taxelor cu … “Manifestul comunist“ din care reiau primele puncte:
1.Exproprierea proprietăţii funciare şi întrebuinţarea rentei funciare pentru acoperirea cheltuielilor de stat.
2. Impozit cu puternic caracter progresiv.
3. Desfiinţarea dreptului de moştenire.4. Confiscarea proprietăţii tuturor emigranţilor şi rebelilor.
5. Centralizarea creditului în mîinile statului cu ajutorul unei bănci naţionale cu capital de stat şi cu monopol exclusiv.
6. Centralizarea tuturor mijloacelor de transport în mîinile statului.
Etc.
Sa observam si asemanarile manifestului cu doctrina NOII ORDINI MONDIALE a iluminatilor:
1) Abolirea monarhiei si a oricarei puteri ordonate;
2) Abolirea proprietatii private;
3) Abolirea mostenitorilor;
4) Abolirea patriotismului;
5) Abolirea familiei (a casniciei si instruirea in comun a copiilor);
6) Abolirea tuturor religiilor.
Sa ne amintim ca la 1 mai 1776, sub conducerea lui Mayer Amschel Rothschild (in traducere SCUTUL ROSU – inainte chemandu-l Mayer Amschel Bauer, dar si-a schimbat numele in mod special pentru ce avea in plan sa faca), cu sprijinul altor familii de evrei germani bogati – Wessely, Moses, Mendelsson – si a unor bancheri (Itzig, Friedlander) -, Weishaupt fondeaza in secret societatea “Vechii cautatori de lumina din Bavaria”, care va deveni mai cunoscuta sub denumirea “Ordinul Iluminatilor”. Weishaupt a sustinut ca numele provenea din vechi scrieri si insemna “cei care detin lumina”. (NOTA 5)
Primul profet al “Ordinului”, cel care intocmise o doctrina de la care mai tarziu s-au inspirat alte societati secrete influente – “Carbonarii” lui Giuseppe Mazzini, “Liga Dreptilor” lui Karl Marx sau “Decembristii” lui Cernisevski – a fost Adam Weishaupt, din acest punct de vedere poate cel mai influent om al secolului XIX. Doctrina lui, Novus Ordo Seclorum , a supravietuit veacului si a schimbat lumea in secolul XX.
Intre 16 iulie si 29 august 1782, la Wilhelmsbaden a avut loc al doilea Congres Masonic, sub presedintia baronului de Braunswick. Congresul de la Wilhelmsbaden a incercat sa faca o conciliere intre diverse secte francmasonice: rosicrucieni, necromanti, cabalisti si umanitaristi.
La Congres a fost prezent si Adam Weishaupt, care a reusit sa fuzioneze Ordinul Iluminatilor cu masonii din lojile engleze si franceze. Congresul mai este important si pentru ca a coincis cu emanciparea evreilor din Imperiul Habsburgic. Totodata, a fost pus la punct in mare secret planul Revolutiei franceze care se va declansa sapte ani mai tarziu .
Contele de Virieu, un mason care a participat la congresul secret de la Wilhelmsbaden , i-a dezvaluit ulterior unui prieten: “Nu pot sa-ti spun ce s-a hotarat acolo. Pot doar sa-ti spun ca este mult mai grav decat iti inchipui tu. Conspiratia care s-a pus in miscare la Wilhelmsbaden este atat de perfect organizata, incat nu au scapare nici monarhia, nici biserica“.
Aceasta doctrina este baza celei de STANGA . De aceea si simbolurile … Rosu caracteristic stangismului , 1 mai celebrata de intreaga stanga , etc.
Asa ca sa nu ne miram. GUVERNUL MONDIAL pe care il pregatesc de zor ELITELE va fi dorit a fi unul sinistru de STANGA, depasind in grozavie nazismul, fascismul si comunismul luate la un loc. Aaron n-a mai apucat sa vada cele ce se petrec in ultimele luni, ultimele etape ale grozaviei. Cititi va rog si articolul:
• Criza financiara din SUA , etapa principala in edificarea NOII ORDINI MONDIALE
Minutul 1:12
Cititi cu mare atentie legile enumerate in documentar …
Minutul 1:18
Se spune cum Procter & Gamble si-a adus aportul la tehnologia microcipurilor. Sa vedem acest actor, pentru a intelege cum se leaga lucrurile si cat pret pun ELITELE pe plebe.
Clarence J. Gamble, stapanul mega companiei Procter and Gamble a fost foarte activ in uciderea de prunci nenascuti. Fondatorul Pathfinder International. Impreuna cu Margaret Sanger si Robert Latou Dickinson au reusit raspandirea avortului prin absortie in intreaga SUA, dupa care si-a inceput o intensa activitate de promovare a lui la scara globala.
Margaret Higgins Sanger (1879 – 1966), evreica, importanta activista a avorturilor, eugenista, fondatoarea American Birth Control League, devenita mai tarziu Planned Parenthood. Amica cu Emma Goldman. John Davison Rockefeller, Jr. a ajutat-o si finantat-o masiv pe Margaret Sanger (iubita lui HG Wells care nu s-a ocupat doar cu sf-uri ci a fost si un principal sustinator al eugeniei) cu a ei the American Birth Control League (unul din principalii factori ai promovarii uciderii de prunci nenascuti). Sanger a scris fratelui intru eugenie Clarence J. Gamble că liderii negrii ar trebui recrutaţi ca deschizători de drum în programele de sterilizare direcţionate împotriva comunităţilor de negrii.
Cititi va rog si articolul :
„ IARNA DEMOGRAFICA „ – filmul si completari necesare
Se mai spune ca presa nu spune nimic. De ce nu o face? Cititi va rog cine sunt mogulii si legatura lor cu ELITELE:
Mass-media , industria de filme , EVREI , elite , NOUA ORDINE MONDIALA , GUVERNUL MONDIAL
Alt doccumentar ce merita vazut este si:
NOTE :
(NOTA 1)
COUNCIL ON FOREIGN RELATIONS a fost creat in 1921, primul ei director fiind Paul
Warburg. Cei care au stapanit consiliul inca de la inceput sunt Rockefeller family, la infiintarea lui prin John D. Rockefeller, Jr. care l-a si finantat enorm. Finantarile au continuat prin Rockefeller Brothers Fund. In 1949 David Rockefeller devine cel mai tanar director al Council on Foreign Relations, pe care de atunci il stapaneste. A initiat si pregatit figuri importante ale politicii internationale americane, TOTI obligatoriu membri ai consiliului. Printre ultimii: Condoleezza Rice si vice presidintele Dick Cheney. In crearea sa au avut interes si cei de la Morgan.
Warburg. Cei care au stapanit consiliul inca de la inceput sunt Rockefeller family, la infiintarea lui prin John D. Rockefeller, Jr. care l-a si finantat enorm. Finantarile au continuat prin Rockefeller Brothers Fund. In 1949 David Rockefeller devine cel mai tanar director al Council on Foreign Relations, pe care de atunci il stapaneste. A initiat si pregatit figuri importante ale politicii internationale americane, TOTI obligatoriu membri ai consiliului. Printre ultimii: Condoleezza Rice si vice presidintele Dick Cheney. In crearea sa au avut interes si cei de la Morgan.
Consiliul publica bilunarul Foreign Affairs . Elihu Root, cel ce fusese primul presedinte al Council on Foreign Relations spunea despre publicatie ca este un ghid pentru opinia publica.
Consiliul este strans legat de David Rockefeller Studies Program.
Joseph Kraft fost membru CFR si Trilateral Commission spune despre consiliu ca este Power Elite, condus de oameni cu interese si viziuni similare ce creaza evenimente de pe pozitii invulnerabile aflate in spatele “scenei “.
Chester Ward, Amiral si fost judecator în Marina Militara SUA, membru în CFR timp de 15 ani spunea :
“ Scopul principal al CFR este slabirea suveranitatii SUA si a independentei nationale si supunerea ei unui guvern unic mondial. “
Detalii despre membrii marcanti gasiti in articolul :
COUNCIL ON FOREIGN RELATIONS – istoric si detalii despre membri
(NOTA 2)
Presedintele acesta Woodrow Wilson, chiar daca ascultator, a spus totusi ceva remarcabil:
“Unii dintre cei mai mari oameni din Statele Unite, din domeniul comertului si productiei, se tem de ceva. Ei stiu ca undeva exista o putere atât de organizata, atât de subtila, atât de atenta, atât de completa, de perseverenta încât nu au curajul sa o vorbeasca de rau sau sa o condamne, decât în soapta.“
PAPUSARII au creat crize si razboaie si au finantat mereu ambele tabere. Se spune ca iluminatii doreau declansarea a trei razboaie mondiale pentru asezarea lucrurilor pe fagasul dorit de ei. Albert Pike a si confirmat-o.
Primul razboi a fost declansat pentru destramarea marilor imperii suspecte ca fiind neloiale noii forte, pentru capitalizarea PAPUSARILOR, pentru pregatirea celui de al doilea si pentru primul pas spre GUVERNUL MONDIAL, anume Liga natiunilor (1919).
Al doilea razboi a pornit in jurul chestiunii evreiesti, ELITELE folosind, dupa terminarea lui, etnia precum un zid protector, un formidabil sistem datorita caruia nu poti zice ceva de ei caci se declanseaza automat reactii de combatere a “anti semitismului“. Apoi pentru formarea ONU (1945) si toate organismele financiare mondiale din ce in ce mai centralizate: World Bank Group (1945) International Monetary Fund (1944) si UE.
Al treilea va fi si cel mai cumplit, fiind legat si petrecandu-se simultan cu crizele financiare, alimentare ( inca de anul trecut avertizam, inclusiv faptul ca tot ce nu este important supravietuirii, ca de exemplu case, masini, va avea un pret prabusit iar mancarea, apoi apa, un pret urias), marile miscari de strada. El va fi necesar pentru oferirea “solutiei“: GUVERN MONDIAL al NOII ORDINI MONDIALE de STANGA.
Finantatorii nazismului:
NAZISMUL ( partea 2 ) : finantatorii si sustinatorii national-socialismului
(NOTA 3)
“ Azi, America ar fi scandalizata daca trupele ONU ar intra în Los Angeles pentru a restabili ordinea [referindu-se la protestele din 1991]. Mâine – ea ne va multumi! Asta este cu atât mai evident daca li s-ar spune ca exista o amenintare externa [o invazie extraterestra, sau de ordin terorist], fie ea reala sau doar declarata, care ar ameninta existenta Americii. În acest fel toate popoarele lumii ne vor ruga sa îi scapam de aceasta nenorocire. Toate lumea se teme de necunoscut. Când le vom pune pe tapet acest scenariu, drepturile omului vor fi cedate de bunavoie în favoarea garantarii bunastarii si a sigurantei de catre Guvernul Mondial. “
Intr-un raport al Project for the New American Century din septembrie 2000 , intitulat
Rebuilding America’s Defenses: Strategy, Forces and Resources For a New Century
la pagina 51 se putea gasi :
„ … procesul de transformari , chiar daca aduce schimbari revolutionare , va fi unul lung , in absenta unor evenimente catastrofice si catalizatoare , precum un nou Pearl Harbor . „
Iar membrii fondatori sunt numai unu si unu : Elliot Abrams , Dick Cheney , Richard Perle , Donald Rumsfeld , Robert Zoellick , Vin Weber , Paul Wolfowitz .
Sa vedem in cele ce urmeaza ce au realizat dupa tragicele evenimente :
War on Terrorism
USA PATRIOT Act
In traducere , este cam ce declara Henry Kissinger , in citatul de la inceputul articolului . Au avut MOTIVUL pentru legi care le permite sa-si faca de cap . Acest “ anti terorism “ a inceput sa le rezolve multe probleme : invazia altor state si transformarea tarilor “ civilizate “ in state politienesti .
Cine sunt personajele , legatura lor cu PAPUSARII ce de peste 200 de ani lucreaza pentru instaurarea unui GUVERN MONDIAL , alte detalii importante precum si multe documentare referitoare la acest subiect , puteti gasi la :
(NOTA 4)
Cititi va rog si articolul:
New Age si NOUA ORDINE MONDIALA
(NOTA 5)
Ticalosii producatori ai documentarului Zeitgeist, ascunzand fapte importante din activitatea ELITELOR, emit teoria ca crestinismul este cel ce manipuleaza din umbra camatarii planetari in incercarea de a forma un GUVERN MONDIAL … Pentru a vedea insa ca ei sunt de fapt in tabara luciferica sa reamintim ca fac parte din structurile masonerie si sa vedem ce spun ei despre „lumina „ (ca de aceea isi spun iluminati) si despre crestinism:
Albert Pike sustinea in lucrarea sa ” DOGMĂ ŞI RITUAL ” ca :
„ Francmasoneria are două doctrine, dintre care una este ascunsă, cunoaşterea sa fiind rezervată doar Maeştrilor…, iar cealaltă este publică… „
Si tot el explica si motivul :
” Lucifer, Zeul Luminii, lupta împotriva lui Adonai, Zeul Bibliei; da, Lucifer e Dumnezeu “
„ Lucifer este purtătorul luminii. Nume straniu şi misterios al celui ce este Spiritul întunericului! Lucifer, fiul dimineţii! Este cel care aduce lumina şi în toată splendoarea sa intolerabilă orbeşte pe cei slabi sau sufletele egoiste. „ “Război de moarte creştinismului” răcnea Fr. Viviani.
“Trebuie sa extirpăm lepra devorantă a creştinismului“, ţipa Gambeta
In 1881, francmasonul belgian Flerie scria: “Jos Răstignitul!… Împărăţia lui s-a sfârşit! Nu este nevoie de Dumnezeu!”
In 1913 francmasonul Sicar de Plauson spunea: “Este un război pe care trebuie să-l continuăm până la victorie sau până la moarte – e războiul împotriva duşmanilor de totdeauna ai francmasoneriei: toate dogmele, toate bisericile”.
In cartea „ The Lost Keys of Freemasonry „ , pag. 48 , Manly Palmer Hall ( 1901 – 1990 ) , gradul 33 , mason , ritul scotian , a scris : „ Masonul descopera ca energiile vazute ale lui lucifer sunt in mainile sale „
H. P. Blavatsky , ( 1831 – 1891 ) , legaturi apropiate cu Scottish Rite , scria in „ The Secret Doctrine „ , vol. 1 , pag 319 – 320 :
„ In antichitate si realitate , lucifer sau luciferus , este numele unei entitati angelice ce stapaneste absolut peste lumina adevarului si peste lumina zilei . „
Karl Marx :
„ Aburi infernali se ridica si umplu creierul,
Pana cand innebunesc si inima mi se schimba cu desavarsire.
Vezi aceasta sabie?
Printul intunericului mi-a vandut-o.
Pentru mine el este cel care masoara timpul si da semnalul,
Cu tot mai multa indrazneala interpretez dansul mortii „
Pana cand innebunesc si inima mi se schimba cu desavarsire.
Vezi aceasta sabie?
Printul intunericului mi-a vandut-o.
Pentru mine el este cel care masoara timpul si da semnalul,
Cu tot mai multa indrazneala interpretez dansul mortii „
Cititi va rog si articolul :
Abonați-vă la:
Postări (Atom)










