Se afișează postările cu eticheta Pleiade. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Pleiade. Afișați toate postările

11 noiembrie 2011

11.11.11

Transmis de Lauren C. Gorgo 27 octombrie 2011 " Noi vom incepe de pe creasta mult asteptatei completari a calendarului maias, anticul si supraveghetorul timpului, a 16,4 miliarde de ani de constiinta evolutionara.
Se intampla atat de multe pe intreaga planeta, pentru a sustine ivirea unui nou ciclu evolutionar, dar evenimentul care intr-adevar m-a uimit este ceremonialul Stramosilor maiasilor, care vor purta al 13-lea craniu de cristal, de pe o coasta a SUA pe cealalta si va culmina cu o ceremonie sacra a craniului de cristal maias (calatoria va incepe in Mahnattan pe 27.10.2011 si se va termina in Los Angeles pe 11:11:11).
Pentru cei care nu santeti familiarizati cu semnificatia craniilor de cristal , Cal Garisson spune :" se spune ca aceste relicve antice contin informatii despre istoria planetei noastre si despre viitorul umanitatii.
Cioplite din cristal de cuart pur si altele din jad, craniile genereaza un camp energetic care activeaza constiinta umana, intr-un fel care expandeaza perceptia noastra a realitatii. In final, acestea sant manifestarea Spiritului, intr-o forma care ajuta acum la schimbarea frecventei magnetice a Mamei Pamant.
Cand Spiritele cristalelor sant trezite intr-un ceremonial, intelepciunea care a fost pastrata intr-o matrice cristalina de eoni, intra in campul unificat si umple constiinta colectiva cu toata cunoasterea a tot ceea ce a avut loc pe aceasta planeta in ultimii 26.000 de mii de ani si poate dincolo de aceasta".
Gandindu-ma ca toata aceasta energie sacra patrunde la mai putin de 60 de mile distanta fata de mine este foarte entuziasmant, atat de mult, incatdaca m-as acorda la aceasta, mi-ar vibra fiecare celula din corp cu un entuziasm visceral pe care l-as suporta cu greu.
Si daca va intrebati ce inseamna acest lucru pentru noi... ei bine, pleiedienii zic ca ne va lua aproximativ doua sap-tamani sa integram mai multa claritate despre ce insem-na aceasta pentru acei aratatori de cale care vor pasi de-plin in rolurile si scopurile lor divine, in faza de " indato-rire activa" si un secol sau sapte pentru a digera ce in-seamna acest salt in evolutie, pentru planeta si pentru intreg.
Asadar, timpul intre acum si poarta 11:11:11 este plin de potential si participarea constienta a noastra in acest pasaj sacru este foarte puternica si poate fi simtita intr-un mod foarte real prin rugaciune, meditatie, vizualizare sau doar gandindu-ne la aceasta.
Un singur lucru stim deja, bine, doua lucruri : 1. corpurile noastre fizice inca nu au "vantul din pupa" de care au nevoie pentru a inainta...si 2. energia a ceea ca va sosi , pulseaza atat de vibrant, incat putem simti literalmente sustinerea noastra in legatura cu nasterea prin voal.
Noile/adevaratele noastre vieti sat atat de aproape de noi acum, incat acest lucru devine palpabil. Daca va acordati, acest lucru se simte ca si Craciunul ; poate fi acel Craciun pe care l-ati petrecut ca si copii, avand gripa...
Avem ceva idee despre ce inseamna darurile noastre, dar nu stim Cu Adevarat si acesta este entuziasmul tuturor acestora. Noi ne facem cu siguranta lista noastra de dorinte, ca de atatea ori, dar nevazutii spun ca chiar si dorintele noastre, palesc in comparatie cu ceea ce este in depozite. "
Noi, ca si voi, putem simti energiile pulsande ale constructiei convergente din jurul sferei voastre si si santem atat de incantati de fiecare dintre voi, gardienii noului pamant, de ceea ce experiementati in voi insiva"- Inaltul Consiliu Pleiedian.
In afara faptului ca iesim, in sfarsit, din vidul adanc in care am fost blocati in ultimele cateva saptamani, nu s-a schimbat prea mult in exterior inca...noi inca avem nevoie sa ne hranim si sa ramanem centrati in spatiul inimii noastre, in timp ce continuam sa permitem nasterea totala a sinelor noastre multidimensionale sa ia forma.
Cei care sant pregatiti sant antrenati sa devina gardieni si supraveghetori oficiali ai noului pamant, protectorii intregii creatii si maestri ai lumii materiale aici, pentru a conduce umanitatea spre intreaga generozitate a iubirii, prin exemplu virtuos. 11:11:11
"Momentul pe care il asteptati fiecare dintre voi, momentul pe care noi l-am numit "inceputul", se apropie. Acesta este inaugurat de masivele energii care se prexipita prin deschiderea portii stelare 11:11 , a portalului 11:11:11.
Ce inseamna aceasta pentru aratatorii de cale este monumental , pentru ca acesta este grupul care va instala fizic tiparul pe pamant, pentru ca toti ceilalti locuitori sa-l urmeze" - ICP. Luna trecuta, pe 9.10.2011 , bio-circuitul nostru a fost aparent ajustat.
Noi am trecut printr-o imensa (citeste :chinuitoare) inaltare pe durata lunilor de vara , de la tripla eclipsa insuportabila care ne-a socat pe fiecare dintre noi pana la miezul nostru si apoi, in septembrie, Mama-Tatal Dumnezeu ne-a apasat butonul de resetare uman-divina , pentru a porni noul nostru sistem de operare.
Probabil ca noi am dormit pe parcursul lui septembrie, caci nici macar nu ni-l mai amintim. Ei bine, poate ca nu este prima luna in care am dormit. Dar acum, ca am fost reajustati, ne reorientam din nou si aceasta inseamna de obicei schimbari celulare ( cititi: oboseala), acest timp avand legatura cu descarcarea noii programari, care include intelegerea integrata ca fiecare celula are inteligenta.
Bio-circuitul nostru se ajusteaza pentru a incorpora si a ajusta noile coduri pe care santem pregatiti sa le primim de la portalul portii stelare 11:11:11.
Emanatiile trimise prin marele soare central codifica biologia noastra cu noi mandate, noi directive si Inaltul Consiliu Pleiedian ar dori sa stim ca noul aparat uman este bine echipat sa se descurce cu aceste schimbari, asadar, poate fi in beneficiul acelora care experimenteaza mari dificultati de a imbratisa multele modalitati disponibile noua, pentru a ne asista in usurarea tranzitiei in corpurile noastre si pentru a ne da ajutorul necesar starii noastre de bine mentale si emotionale.
Aud ca multi au probleme in a asimila aceste noi frecvente si pentru acestia, asta este doar o reamintire ca noi nu trebuie sa suferim , sa trecem prin aceste schimbari singuri...ca ajutorul este disponibil, atunci cand avem nevoie de el.
Inaltul Consiliu Pleiedian spune ca sant multi oameni aici pentru a ne sustine prin aceste timpuri ale schimbarii si ca daca nu utilizam aceste daruri si oferte, ne sustragem de la o mare oportunitate , nu numai de a supravietui acestor schimbari, ci si de a prospera in urma acestora.
Corpul fizic are nevoie de ingrijire si hranire, asa cum este renascut intr-un corp de lumina, dar frecventele viitoare nu trebuie sa ne bombardeze sistemul in moduri in care am fost obisnuiti sa le experimentam , daca santem deschisi la oportunitatea de a fi sustinuti.
Deci, am aflat ca 11:11 va aduce energii puternice, incat depinde de locul in care ne aflam in calatoria noastra, fie ne vor catapulta spre libertate,fie ne vor plasa pe un nou strat alunecos sau ambele.
In toate cazurile, acesta va fi nivelul urmator al dezvoltarii noastre personale si aceasta inseamna ca vor fi apelate aspectele biologice, fie ca ascensionam intr-un uman angelic sau nu.
Experienta ne spune ca orice cantitate de energie sau deschidere a unui portal major va insemna mai multa odihna, relaxare si perioada de a nu face nimic.
Nimeni nu priveste inainte, dar cel putin santem atat de epuizati, incat este aproape imposibil sa mai rezistam. Eu cred ca aceasta va continua, ceea ce este minunat.
DEVENIND MULTUMITI DE SINE Inalutl Consiliu Pleiedian vorbeste mult despre recenta noastra eliberare de ultimele noastre tipare karmice si ca incepem deja sa fim martori la aceasta, in sensul ca nu mai santem legati de corzile emotionale ale atasamentelor fata de altii, de locuri sau de evenimente care odata ne-au definit sau incorsetat.
Santem acum capabili si pregatiti sa ne traim vietile in acord cu principiul lui UNU. Aceasta inseamna ca am integrat intelegerea mentala si emotionala a ceea ce inseamna a fi eliberat de ciclurile repetitive ale rotii karmice si ca ne-am reconectat cu adevarata noastra Sursa a puterii din interior.
Incepem sa fim martori la aceasta libertate din noi insine si in relatiile noastre personale unde rectificam vechi probleme , vechi rani care ne-au chinuit odata, dar acum aceleasi situatii le simtim pline de putere, imputernicite in sensul in care santem capabili sa vedem valoarea din aceste dinamici, sa simtim un sens al aprecierii pentru invataturile lor si sa onoram acele lectii ale cresterii care sant cu adevarat ale noastre, in timp ce eliberam toate sentimentele de responsabilitate a ceea ce nu este al nostru.
Devenim multumiti de sine, fiinte responsabile ale maiestriei si acele complicatii sentimentale care au fost proiectate asupra noastra de catre altii sant acum foarte clare, ceea ce inseamna ca pot fi inlaturate. Aceasta inseamna de asemenea ca, odata ce ne-am desprin de aceste corzi ale atasamentului, vom incepe sa traim din spatiul adevaratei independente, al auto-sustinerii si libertatii, ceea ce ne va da posibilitatea sa ne cunoastem sinele noastre autentice, in moduri in care nu am putut pana acum.
" Acest timp din viata voastra este unul care va va soca, veti gasi daruri si puteri, talente care se ivesc, de a caror existenta nu ati stiut niciodata. In cateva cazuri, va veti cunoaste intr-un fel care va extrage un sens al iubirii de sine si respectului, care credeati ca era posibil sa-l vedeti si sa-l simtiti doar la altii. Totusi, noi va spunem ca acele lucruri pe care le respectati atat de mult la altii, erau doar auto-reflectii ale aspectelor neintegrate din VOI, pana acum." - ICP.
Nevazutii ne aduc aceasta informatie, astfel incat sa simtim conectia faptului ca nu mai santem legati de capcanele neadevarului, ale iluziei sau de opusul popular a ceea ce ei numesc, auto- preamarire...pentru ca, noua noastra realitate va fi ca noi santem mult mai mult decat am realizat vreodata si darurile reamintirii acestui lucru a fost castigat.
Ei spun ca asa cum dezvaluim adevarul despre adevaratele noastre capacitati ca maestri ai lumii materiale, asa le dezvaluim si pentru altii, ceea ce, reprezinta scopul de a deveni avatari christici pe pamant, pentru a impartasi radianta noastra cu toti cei care stralucesc, de a-i invata prin exemplu si de a acorda altora iubirea universala care curge prin celulele si corpurile noastre.
"In plus, noi santem mandri de a face parte si de a fi martori la dezvoltarea celui mai miraculos "timp" din istorie . Noi santem reprezentanti ai originii voastre galactice si deci, am investit mult in Devenirea voastra.
Prin acest portal, va centrati in abundenta universala si in gratie si aceasta inseamna ca fiecare dintre voi care imbraca robele de onoare, devine un univers pentru el insusi. Noi stim ca acest lucru suna ciudat acum, dar sa stiti ca : asa cum soarele straluceste in fiecare zi, o noua zi rasare" - ICP.
DEVENIND MULTIDIMENSIONALI Noi vom experimenta in curand viata ca fiinte multidimensionale , ceea ce Inaltul Consiliu spune ca este o actiune extraordinara , un mod de a trai viata prin perceptia realizarii simultane, impreuna cu abilitatea de a ne concentra prin incorporarea multor dimensiuni ale constiintei, odata.
Aceasta nu este ceva ce noi aveam in context, deci, pleiedienii doresc sa ne ofere o mica farama de referinta pentru cei care vor intra in acest nou taram. " Voi reprezentati primul grup de suflete care veti utiliza intregul vostru potential uman si capacitatile christice-monadice.
Aceasta inseamna ca acei dintre voi care au roluri de conducere sau sant supraveghetori ai pamantului, sant cei care au trecut prin activarea celor 12 corzi de ADN si au permis extensiilor supra-sufletelor lor sa faca acelasi lucru.
Acesta este inceputul unei noi rase umane multidimen-sionale, insamantarea care va incepe lunga calatorie evolutiva catre Acasa, pentru umanitate " - ICP.
Cei care cred ca aceste lucrui sant adevarate vor incorpora aceasta realitate in matricea lor, permitand geneticilor noastre umane sa fie returnate catre designul lor original.
Aceasta, spun ei este ceea ce ne asigura ascensiunea noastra biologica, propagarea noii rase umane si aparent, exista multi dintre noi aici pentru a exploata aceasta oportunitate divina.
Pentru cei care sant chemati ca gardieni, ca supraveghetori sau conducatori, poarta 11:11:11 le ofera abilitatea nu numai sa se ancoreze in multidimensionalitate, ci sa deschida usa catre inima christica din interior , care ne comanda folosirea particolelor adamantine sacre (particolele nivelului de baza care creaza toata manifestarea Iubirii ).
Aceasta deschidere ne va pregati sa utilizam legile rezonantei magnetice, desenul universal pentru crearea noului pamant. CHEMAREA CATRE ORDINUL LUI MELCHISEDEK Matricea noului camp care a fost stabilita prin tesatorii de lumina de pe aceasta planeta , pulseaza la aceste portaluri, cu un potential fara precedent pentru schimbare, dar accesul catre aceste portaluri poate fi activat doar prin acei care au "cheile universului".
Codurile cheie sant incorporate in ADN-ul matricei noului uman si prin existenta lor, deblocheaza codurile cerute pentru urmatorul nivel al ascensiunii noastre planetare. Acei care vor deschide aceste portaluri sant cei care si-au completat primul lor nivel al misiunilor de serviciu si sant pregatiti sa primeasca noi directive.
Aceste directive vor fi eliberate prin activarea Codului Sursei din ADN-ul nostru, care aparent este codul de intrare cerut pentru acces si ofera participarea noastra multidimensionala totala impreauna cu reteaua cristalina, care include misiunea noastra de pe noul pamant sau "urmatorul nivel al serviciului divin" pe aceasta planeta. " ce dorim sa clarificam este faptul ca cei care isi activeaza acest nivel al serviciului, sant cei care vor intrebuinta misiunile cerute pentru a pregati umanitatea sa ascensioneze in constiinta multidimensionala.
Aceasta inseamna ca fiecare dintre voi care santeti codificati cu prototipul noului uman , va veti imbarca intr-o noua calatorie impreuna, ca un grup de suflete al initiatilor cosmici prin Ordinul lui Melchisedek.
Acest Ordin este unul din cele mai inalte , un suflet colectiv aici, pe pamant , la acest timp, cu misiunea de a trezi codurile din umanitate , pentru resurectia tiparului christic si tiparul sacrei co-creatii.
Pentru cei care au avut contractul de a servi in acest fel, aceasta se intampla prin Ordinul lui Melchisedek si veti fi chemati acum in fata, printr-o directiva de nivel nou"-ICP.
Pentru cei care gasesc rezonanta cu aceasta informatie si/sau cu ordinul lui melchisedek, veti fi voi cei care veti insamanata umanitatea cu inteligenta cosmica ceruta pentru a face schimbarea in 2012.
" Noi santem coplesiti fata de dedicatia voastra si abilitatea ferma de a sta in integritatea personala si de a onora, ca supraveghetori galactici-umani, acest corp planetar. Tineti-va capul sus, pentru ca voi veti pasi in cea mai suprema forma a existentei incarnate.
Noi va privim din statul nostru major cum faceti pasii finali in maretia, in mostenirea voastra galactica si catre Acasa, in stele". ICP. Ne vedem pe partea cealalta...Calatorii fericite ! Lauren.

26 septembrie 2011

Extraterestri cu aspect uman infiltrati printre noi?

Extraterestri cu aspect uman infiltrati printre noi?
Intrebare pe un forum de discutii cu tematica paranormala: “Cati extraterestri traiesc, in acest moment, pe Pamant, deghizati in oameni?” Raspuns: “Toti, in afara de tine, suntem extraterestri; esti singurul om ramas, dar nu te teme, vom veni si dupa tine, curand”. Dincolo de aceasta gluma, mai multe sondaje, extrem de serioase, releva un fapt uimitor: unul din cinci pamanteni crede ca extraterestri traiesc printre noi, deghizati in oameni.

O sondare a opiniei publice, efectuata de Reuters cu ajutorul a 23.000 de subiecti adulti din 22 de tari, a conchis ca India este, in constiinta locala, un epicentru de activitate extraterestra, iar 45% dintre oamenii de aici sunt convinsi ca o invazie extraterestra este deja in derulare. Nici chinezii nu sunt departe, 42% dintre acestia aderand la idei similare, urmati de cei 29% dintre japonezi care isi suspecteaza concetatenii ca ar putea avea origini extraterestre. In Australia, 23% dintre cei chestionati cred ca extraterestrii exista pe Pamant, in timp ce belgienii, germanii si suedezii sunt mai sceptici si doar in proportie de 8% acrediteaza o asemenea teorie. Desigur, multi dintre cei care au dezmintit posibilitatea ca fiinte straine sa traiasca printre noi ar putea fi ei insisi extraterestri care doresc sa ramana nedescoperiti.



Lasand gluma deoparte, cel mai important lucru pe care ni-l spun toate aceste cifre este acela ca teoria infiltrarii unor fiinte din alte lumi in randurile noastre nu are doar trei adepti nebuni, rataciti in colturi izolate de lume ci, dimpotriva, zeci de milioane de oameni de pe tot cuprinsul globului dau curs unei asemenea posibilitati.


O teorie a conspiratiei plauzibila?

La o prima vedere, ideea unor “spioni extraterestri” strecurati printre noi pare, dincolo de a fi copilareasca si paranoica, rezultatul direct al unor povesti si filme stiintifico-fantastice, de tipul “Oameni in Negru”, prin care tocmai un asemenea scenariu le este servit consumatorilor. Dar, la o aplecare mai atenta asupra subiectului, pastrand desigur rezervele de bun simt ale gandirii critice, se naste timid intrebarea “si totusi, de ce nu?”

Este suficient sa ne gandim in felul urmator, pentru a lasa sa ne patrunda “in sistem” un crampei de indoiala: oare noi, oamenii – aventurieri, oportunisti, curiosi si iscoditori, cum ne stim -, am evita sa ne strecuram in sanul unei civilizatii inferioare, nou descoperita, ca membri ai ei, pentru a o studia si chiar manipula din interior, in masura in care abilitatile noastre fizice si psihice sau tehnologia de care dispunem ne-ar permite acest lucru? Oare ce anume, dincolo de discutabile bariere morale sau anumite riscuri, ne-ar opri sa intreprindem o asemenea actiune?

Desigur, chiar si pentru cei care cred sincer in extraterestri, paralela poate parea fortata si ideea in sine mai degraba apanajul unei minti foarte entuziaste. Cat despre cei bigoti, care resping oricum din start existenta unor fiinte extraterestre, nici nu mai poate fi vorba ca ar acorda ceva mai mult decat statutul de blasfemie unor ganduri de acest fel. Si totusi, chiar in proportie minima, o posibilitate ca unii dintre noi, poate chiar liderii nostri, sa fie extraterestri, nu de ieri de azi, ci dintotdeauna, si poate nici macar constient, exista. Tot asa cum exista, in acelasi procentaj, eventualitatea ca tot ceea ce frizeaza fantezia si despre care nu s-a demonstrat ca nu ar putea sub nicio forma exista, pana la urma… sa existe. Pur si simplu, pentru ca ne trece prin gand, sunt sanse sa se intample.



Toata povestea este, la urma urmei, conditionata strict de existenta sau inexistenta extraterestrilor. Daca Ei exista intr-adevar, daca zboara prin spatiu cu viteza luminii, daca sunt extrem de avansati tehnologic si daca ne-au descoperit, mai mult chiar, daca ne si seamana fizic, atunci, ironic, sansele ca extraterestri sa fi coborat intre oameni sunt mai mari chiar decat sa nu o fi facut. Deci si in aceasta situatie, cumva, discutia se rezuma tot la problema existentei extraterestrilor si nu la posibilitatea ca ei sa recurga la asemenea tactici de… spionaj.

Totul suna nebunesc, dar nici nu este condamnabil ca se nasc asemenea teorii, atunci cand pe cer apar necontenit, de zeci de ani, fenomene si obiecte zburatoare inexplicabile, iar sute de filme, carti, emisiuni si discutii vazute, citite, urmarite si purtate de-a lungul timpului alimenteaza constant teoriile despre extraterestri si ne orienteaza in directia OZN-urilor. Pe urma, mai sunt si celebrele cazuri de rapiri extraterestre, probabil niciodata dovedite mai presus de orice banuiala, dar totusi numeroase si asumate de oameni vizibil marcati de ceva. Nu putem spune ca asemenea declaratii au adus vreodata cuiva faima internationala sau vreun beneficiu; dimpotriva, acesti oameni au fost mereu priviti ca ciudati si au dezvoltat serioase probleme in a duce o viata normala. Deci, cu greu se poate vorbi despre nascociri teatrale, cel mult poate fi invocata alienarea, nici ea foarte plauzibila, fiind adeseori vorba despre oameni intelectuali, culti, sanatosi mental.


Dusmani, sau prieteni?

Cultura populara ne-a “programat” sa vizualizam in mod standard fiintele extraterestre: vedem aceste creaturi in nuante cenusii sau verzui, cu capete mari, alungite, atasate unor corpuri semi-atrofiate, cu ochi mari si negri. Totusi, mai multi cercetatori, din diferite motive, au ajuns sa creada ca exista multiple, chiar o multitudine, de specii sau rase extraterestre. Cateva dintre ele sunt unanim acceptate de adeptii ideii.

Cel mai faimos tip de extraterestru este micutul cenusiu, prezentat mai sus si cunoscut uneori sub denumirea de Zeta Reticulan. Acest tip de extraterestru este principalul suspect din spatele fenomenului rapirilor. Banuiti ca ar avea sentimente putine spre deloc, Cenusii sunt priviti ca cercetatori reci si cruzi, care deruleaza experimente pe oameni, fiind lipsisi de orice fel de compasiune. Par sa lucreze ca o singura unitate coeziva, cu o oarecare constiinta colectiva, controlata de un Cenusiu Sef. Singura grija pe care o au este perpetuarea propriei specii, despre care unii cred ca ar fi genetic avariata.



O alta specie de extraterestri, care face, mai ales in ultima vreme, subiectul principal al multor teorii conspirationiste, este cea a reptilienilor. Aceasta rasa se numara printre putinele de a caror existenta aproape toti entuziastii fenomenului sunt convinsi, dar ale caror origini nasc dezbateri aprinse. Cine sunt, de unde vin si care le este misiunea?

Multe subcategorii de extraterestrii sunt incadrate ca fiind de provenienta reptiliana. Unii dintre cei mai titrati sunt Draconienii sau Dracos, care ar proveni din sistemul solar Alpha Draconis. De fapt, si-ar fi format colonii acolo, dar proclama Pamantul ca fiind planeta lor de bastina. Unii chiar cred ca Terra le-ar apartine originar, in timp ce altii sunt de parere ca reptilienii au inseminat aceasta planeta si vad in noi proprietatea lor biologica. Indiferent de situatie, ii percep pe oameni ca inferiori. Sunt o rasa veche, daca nu chiar primordiala, fiind cruzi si abili. Escaladand subiectul, miturile spun ca reptilienii isi pot schimba forma, simuland aspectul uman. De aici, mai e un pas pana la inchegarea unor comunitati intregi adepte ale teoriei ca acesti extraterestri ne conduc in secret lumea, chiar de sub ochii nostri.



Aceste fiinte s-ar fi deghizat in oameni si ar trai printre noi ca lideri, regi, presedinti, patroni de concerne media si oameni de afaceri; s-au pozitionat in toate punctele de putere si detin controlul popoarelor, creandu-si un mediu propice inainte de a putea sa isi arate adevarata fata si de a se proclama, in mod oficial, stapanii Terrei. Mai mult chiar, exista o teorie conform careia reptilienii nu ar fi parasit niciodata Pamantul.

Unii cred ca acestia sunt “extraterestri” doar pentru ca nu sunt umani, insa impart planeta cu noi in sferele ei subterane, ascunsi de ochii omenesti. In aceasta optica, reptilienii ar fi fost fortati sa se retraga in galerii subpamantene, iar guvernele noastre stiu despre existenta lor si se ingrijesc astfel de fragilul echilibru in care traim. Tot fiinte reptiliene mai sunt si Nagas, conform legendelor hinduse, care le asociaza cu “Lumea Serpilor”, un sistem cavernos cu mai multe niveluri, de sub coastele sud-vestice himalayene: lacasul Naga.


Avem stramosi extraterestri?

O alta specie extraterestra celebra in randul ufologilor este cea a Pleiadienilor, nume dat unui grup de extraterestri nordici, sau “fiinte spirituale multidimensionale” din clusterul stelar al Perseidelor, aflat in constelatia Taurus, la aproximativ 400 de ani-lumina de Pamant. Planeta lor originara este Erra, localizata intr-o dimensiune alternativa situata cu o fractiune de secunda inaintea celei in care traim. Acesti extraterestri ar fi extrem de asemanatori cu oamenii.

Elvetianul Billy Meier, cel care i-a scornit, sustine ca Ei l-ar fi contactat telepatic, prin anii ‘40, pentru ca in 1970 barbatul sa vina cu fotografii ale navelor pleiadienilor si cu schite ilustrandu-i chiar pe acestia. De atunci, Pleiadienii sunt subiectul unor dezbateri intense. Se crede despre ei ca sunt profund spirituali si apropiati de natura, fiinte pasnice care doresc sa previna autodistrugerea omenirii, oferindu-ne, subtil, filosofii si cai alternative de existenta.



Si Anunnaki reprezinta o rasa importanta de extraterestri, provenind de pe o planeta controversata din Sistemul Solar, Nibiru. In miturile sumeriene, acest corp astral ar fi casa unei avansate specii extraterestre de tip uman, numita Anunnaki, fata de care si Biblia ar avea unele referinte ascunse.

Aceasta rasa ar fi sosit pe Terra cu 450.000 de ani in urma, in cautare de minerale, mai ales aur, pe care le-au gasit si exploatat in Africa. Se crede ca Anunnaki i-ar fi creat genetic pe Homo sapiens, special ca sa le fie sclavi, prin amestecul propriilor gene cu acelea de Homo erectus. Inscriptiile antice indica faptul ca civilizatia umana sumeriana din Mesopotamia a fost plamadita sub atenta indrumare a acestor “zei”, notiunea de regalitate fiind inaugurata tocmai ca mediere intre specia umana si Anunnaki. Acestia sunt descrisi ca semanand cu oamenii, dar mai mari si mult mai puternici din punct de vedere fizic, precum si o rasa foarte agresiva si temperamentala, lipsita de moralitate, dupa standarde umane, si avand metode brutale.


Un caz documentat

Conform unor relatari, emise in luna aprilie a acestui an de catre coordonatorul unui serviciu de stiri si informatii prin e-mail, oficiali din Agentia de Aparare Americana (DIA), ai Biroului de Investigatii Speciale al Fortelor Aeriene SUA, precum si din alte agentii guvernamentale nord-americane au fost implicati in activitati de securitate privind fiinte extraterestre cu aspect uman pe teritoriul Statelor Unite.

Victor Martinez, coordonatorul e-mail-urilor informative, este un fost angajat federal preocupat de spatiu, aparare si probleme de natura curenta. Destinatarii stirilor sale prin e-mail numara o larga varietate de indivizi, la randul lor interesati de chestiuni stiintifice emergente si de varf, precum si de alte chestiuni mai degraba elitiste.

In e-mail-ul informativ din 24 aprilie 2010, Martinez si-a citat unul dintre pretinsele sale contacte, un actual sau fost oficial DIA, in legatura cu informatii proaspete pe marginea interactiunilor cu extraterestri, care ar putea fi de interes public. Se pare ca legatura din DIA a furnizat informatii despre monitorizarea si interventia oficialilor SUA in cazul unei fiinte extraterestre pozand in om undeva pe teritoriul american. Acelasi contact a atras atentia si asupra unei sensibile operatiuni sub numele de cod “Operatiunea TANGO-SIERRA”, derulata in 1980 si care a constat in implicarea serviciilor militare americane in capturarea unui extraterestru care traia printre oameni.



In acei ani, mai multi americani au pretins ca ar fi fost rapiti de extraterestri cu aspect uman, care le-ar fi aratat imagini holografice ale lumii lor si i-ar fi examinat in diferite chipuri, fara a-i “lua” de pe Pamant. Toti acesti indivizi au fost supusi testului cu poligraful, pe care l-au si trecut. Una dintre fiintele extraterestre a fost identificata in persoana unui barbat care locuia in apropiere de Landover, Maryland. Entitatea presupus non-umana a fost atent supravegheata, fotografiata si intr-un final capturata in apropierea unui supermarket.
S-a stabilit rapid ca masculul nu avea puteri sau abilitati speciale.

Suspectul a fost interogat de mai multe echipe, pe parcursul mai multor saptamani, fiind, in total, chestionat si analizat vreme de patru luni. Se spune ca, in tot acest timp, extraterestrul si-ar fi marturisit rasa, planeta de provenienta si motivul vizitei sale pe Pamant. Practic, a cooperat si a oferit detalii despre viata pe planeta sa de bastina. Ar fi fost eliberat la ordinul direct al presedintelui Carter, la finele anului 1980, parasind Pamantul si plecand acasa. “Neomul” provenea din sistemul stelar Delta Pavonis, situat la 20 de ani-lumina distanta de Pamant, de pe a patra planeta de la soarele respectiv, planeta avand dimensiunea aproximativ egala cu cea a Pamantului. Rasa astfel descoperita a fost denumita Septeloida. Calatoria spre Terra a specimenului, conform propriilor declaratii, ar fi durat 18 luni pamantene, extraterestrul intrebuintand un foarte complex sistem de propulsie si un mod de a calatori prin distorsionarea continuumului spatio-temporal.


In momentul in care a fost eliberat, personajul non-uman a disparut pur si simplu. Inainte de aceasta a marturisit, intr-o engleza impecabila, ca extraterestrii din Delta Pavonis vizitau Pamantul deja de 100 de ani omenesti. Puteau imprumuta forma si aspectul umane, traind cu usurinta printre noi. In persoana terestra subiectul non-uman se ocupa cu pastrarea in evidenta a populatiei pentru Departamentul de Comert din Washington. A reusit astfel sa isi manufactureze propriile documente de identitate, preluand numele si datele de identificare ale unui pamantean decedat.

Mai mult, conform sursei tutor acestor informatii, septeloizii, in ciuda faptului ca aici, pe Pamant, poseda trasaturi si anatomie umane, nu sunt fiinte asmenea noua. Aspectul lor real ar fi unul de creaturi hidoase in ochii nostri, de natura sa inspaimaine orice om normal. Dar mai presus de orice, nu au puteri speciale, nu au arme asupra lor si nici intentii de a face rau. Singura lor misiune ar fi aceea de a studia fiintele pamantene si a obtine informatii despre structura trupului, anatomiei si interactiunii sociale umane.

Contactul lui Martinez nu a furnizat informatii privitoare si la alte fiinte de acest fel pe Pamant, dar a afirmat cu certitudine ca operatiuni de acelasi fel au mai existat, vizand situatii asemanatoare. Iar unitatea de elita 7620 Air Intelligence Wing, a carei existenta a fost secretizata multi ani, este considerata autoritatea suprama in investigarea acestui gen de cazuri. Intre speciile de extraterestri cu care se speculeaza ca omenirea ar mai fi avut de a face de aproape, in epoca moderna, se numara si rasele Eben, specie pasnica si cooperanta, si Trantaloid, specie ostila si primejdioasa.

Daca ultima relatare se intampla sa le para cunoscuta unora dintre cititori, si nu pentru ca ar fi aflat-o anterior sub aceeasi forma, cel mai plauzibil motiv este asemanarea aproape izbitoare cu filmul artistic american “K-PAX”, a carui intriga se bazeaza pe situatia unui pacient al unui spital pentru boli mentale care pretinde ca ar veni de pe o alta planeta si ofera detalii impresionante despre lumea lui. De asemenea, la fel ca in cele prezentate mai sus, si in film, personajul principal dispare in final ca prin minune din camera de spital. Cercetand pe Wikipedia cateva detalii despre cartea si filmul “K-PAX”, se mentioneaza in scurta descriere ca, desi este o poveste fictionala, ea este prezentata ca si cum s-ar baza pe fapte reale. Putin probabil ca asemenarea dintre cele doua povesti sa fie pur coincidentiala.



Desigur, mometan, publicul nu dispune de, poate, nici macar o singura dovada incontestabila ca extraterestri ar trai printre noi. Si pana cand se va dovedi acest lucru, daca se va dovedi si daca este real, asemenea teorii
vor ramane doar apanajul unei fantezii exacerbate, fantezie impartasita, totusi, de multi colocuitori ai planetei.




preluare de pe sursa: Descopera realitatea din spatele conspiratiei

5 septembrie 2011

Ce se va intampla in 2012? Afla misterul din spatele alinierii planetelor


2012 este un an spre care toata lumea priveste cu o oarecare teama.

Inca de acum 1500 de ani maiasii au prezis ca in aceasta perioada lumea va fi data peste cap de alinierea Soarelui cu Pamantul si Constelatia Pleiadelor.

World Mysteries: Un impatimit al astronomiei, si totodata o persoana care nu crede prezicerile facute de maiasi, a studiat cu atentie fenomenul alinierii planetelor si insemnatatea aceasta pentru noi.

El a realizat cu ajutorul unor programe mai multe diagrame care demonstreaza ca alinierea stelelor din constelatia Orion va fi la inceputul lunii decembrie 2012, mai exact pe data de 3, si reprezinta momentul convergentei cu piramidele egiptene de la Giza.

Alinierea planetelor
Alinierea planetelor
Alinierea planetelor

“Manat de dorinta de a cunoaste adevarul din spatele misterului, am inceput sa cercetez cerul noaptea si am inceput sa caut daca exista ceva in spatele alinierii planetelor”, isi incepe articolul sau ziaristul Charles Marcello.

“Am fost foarte uimit sa aflu ca ceea ce se va intampla pe cer in acea noapte este foarte interesant.

 Aceasta aliniere planetara completata de varfurile piramidelor de la Giza se intampla cu doar 18 zile inainte de presupusul sfarsit al lumii de pe data de 12.12.12.

Chiar si pentru cei sceptici trebuie sa recunoasca ca aceasta este mai mult decat o coincidenta.

Alinierea planetara care va avea loc pe 3 decembrie 2012 reprezinta momentul unirii cu piramidele de la Giza.

Acest lucru se va intampla intr-un moment cheie, noaptea, in Egipt, cu o ora inainte de rasaritul soarelui”, continua jurnalistul.                                                                  

sursa: http://www.world-mysteries.com





Sursa: misteriosii

13 august 2011

2012 si centrul galactic al spiritualitatii noastre






Astfel, centrul galaxiei este inima noastra, conexiunea noastra catre un Cosmos mai mare din care am fost nascuti.

Centrul galaxiei noastre se afla la 26.000 de ani-lumina de Soarele nostru si reprezinta de fapt o gaura neagra.

O gaura in care totul este “golit”: lumina si materia.

Mai este cunoscut ca punctul 0, caci de acolo ne nastem si pe acolo trecem atunci cand murim.

Atunci cand aparem in viata prin “canalul de naştere” al centrului galaxiei, codurile noastre de lumina (rezonantele noastre vibrationale inalte care contin urmele trecutului, prezentului si viitorului potential) sunt oprite – si astfel noi uitam ca suntem suflete divine.

Totusi, centrul galaxiei noastre este adevarata mama a noastra, e cea care nu-si lasa copiii sai sa decada.

Centrul galaxiei emite unde de energie, denumite unde ale iubirii.

Aceste unde ne asista in conectarea intregii creatii si ne faciliteaza cresterea.

Undele de iubire sunt parte integrala din Marea Schimbare si ne pregatesc pentru saltul din constiinta noastra.

Prin undele de iubire, noi nu suntem separati, ci suntem conectati toti printr-o unica si plina de viata energie vibrationala.

Centrul galaxiei noastre se afla la 26 de grade si 56 de minute de constelatia Sagetatorul.

Intreaga galaxie a noastra are nevoie de 225 de milioane de ani pentru a se roti complet in jurul centrului sau galactic, iar noua ne trebuie 26.000 de ani pentru a ne roti in jurul lui Alcion.

In anul 2012, centrul galaxiei noastre, cat si soarele nostru central, Alcion, vor fi complet aliniati cu soarele din sistemul nostru solar, ceea ce inseamna ca vor exista trei sori aliniati intr-unul singur.

In lumea celesta, atunci cand cei trei sori se aliniaza, umanitatea  va avea parte de o nastere spirituala, ca o noua forma de viata.

O usa se va deschide pentru umanitate pentru a transcede credintele noastre limitate, dar, pentru ca acest lucru sa se intample, trebuie sa actionam acum.

Acum este momentul, inainte ca oportunitatea sa fie pierduta.

Acesta este un timp istoric in care putem transcede colectiv constiinta materiala a culturii noastre, sa rescriem sistemul nostru de valori, sa respectam natura si intreg cosmosul. Impreuna, putem trai in armonie cu toatele elementele Creatiei!

Intregul nostru sistem solar (Soarele si planetele sale) se invarte in jurul unui soare central (denumit Alcion si care se afla in constelatia Pleiadelor), care la randul sau se invarte in jurul centrului Galaxiei noastre, Calea Lactee.