Se afișează postările cu eticheta OZN. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta OZN. Afișați toate postările

5 martie 2013

Meteoritul care a explodat deasupra munţilor Urali, în zona oraşului Celiabinsk, a fost doborât de un OZN. Afirmatia apartine unui reputat expert rus




UFOLOG rus: 
Meteoritul care a explodat deasupra munţilor Urali a fost doborât de un OZN. (VIDEO).
Ghenadi Belimov, un renumit expert rus în fenomene paranormale, susţine că meteoritul care a explodat vineri deasupra Munţilor Urali, în zona oraşului Celiabinsk, a fost doborât de un OZN. Asta, potrivit expertului rus, i-a salvat pe pământeni de la moarte sigură,
scrie săptămânalul rus “Argumentî i Faktî”.
Belimov deţine și o înregistrare video cu momentul exploziei meteoritului, drept urmare expertul susține că ipoteza lui nu este o simplă ficțiune. Filmulețul arată că meteoritul a explodat și s-a dezintegrat în straturile inferioase ale atmosferei nu întâmplător, ci datorită impactului cu un obiect neidentificat. În imagini se poate observa cum un obiect luminos, nu foarte mare, lovește meteoritul, înainte de a exploda.
“Cred că noi oamenii de pe Pământ şi cei din Rusia, în special, am avut încă o dată mare noroc”, spune Ghenadi Belimov.
Cercetătorul spune că a primit înregistrarea video de la un fost inginer din domeniul spaţial-militar, care trăieşte în prezent într-o suburbie a Moscovei.
Meteoritul care a căzut săptămâna trecută în Rusia a rănit peste 1.500 de persoane și a provocat pagube marteriale de circa 33 milioane de dolari.
Sursa:
http://jurnalul.ro/stiri/externe/un-renumit-expert-in-fenomene-paranormale-sustine-ca-meteoritul-cazut-in-rusia-a-fost-doborat-de-un-ozn-video-637319.html
VIDEO:
===========

preluare de pe sursa:
http://blogosfera.piatza.net/meteoritul-care-a-explodat-deasupra-muntilor-urali-in-zona-orasului-celiabinsk-a-fost-doborat-de-un-ozn-afirmatia-apartine-unui-reputat-expert-rus/

21 noiembrie 2011

A fost descoperita o statuie misterioasa dotata cu microcipuri


A fost descoperita o statuie misterioasa dotata cu microcipuri 
 
Noua descoperire de-a dreptul surprinzatoare a cercetatorului Phil Parthos este o statuie reprezentand un imparat extraterestru sau, posibil, o zeitate.
Dr. Parthos, seful echipei de cercetari la situl din Roswell (nordul statului Maryland) a afirmat, zilele trecute, ca nu este sigur daca statuia nou descoperita este altceva decat o piesa de arta foarte fin sculptata. A adaugat, insa, un lucru foarte important: supusa unei analize computerizate, s-a constatat ca statuia avea in ea o retea de fire foarte fine si niste microcipuri, ceea ce sugereaza ca, activizate, ar putea demonstra existenta, in acele vremuri indepartate, a unei inteligente artificiale.

Resturi ale altor obiecte neidentificate gasite in jurul statuii nu pot, deocamdata, sa elucideze misterul originii ei. „De fiecare data, avansand cercetarile, descoperirile facute accentueaza misterul in jurul sitului de la Roswell“, declara Phil Parthos ziaristilor. Chiar daca statuia contine doar o memorie standard de computer, urmatorul pas ar fi sa descoperim dovezi ale vietii extraterestre. Putem incerca sa gasim informatii despre creatura care ar fi putut aduce pe pamant statuia. Nu este exclus sa obtinem informatii cheie referitoare la tehnologia extraterestrilor, de unde au venit si de ce au venit la Roswell.

Prof. dr. Parthos si-a consacrat ultimii 20 de ani de viata gasirii la Roswell – unde oficiali din fortele aeriene americane au declarat ca in 1947 s-a prabusit o farfurie zburatoare – a unor dovezi certe ale existentei unei activitati extraterestre. Se stie, insa, ca la doar o zi, informatia despre prabusirea OZN-ului la Roswell a fost dezmintita.

Tocmai aceasta dezmintire a alimentat speculatiile conform carora guvernul american stie mult mai multe lucruri decat a admis initial. Iar aceste speculatii nu au incetat sa circule nici azi. Mai ales ca, o alta descoperire recenta, despre care s-a scris in presa internationala, consta in cranii a 26 de fiinte extraterestre si ramasite ale unei nave spatiale dotate cu sistem de propulsie. Descoperirea statuii stimuleaza si mai mult continuarea sapaturilor la Roswell.

Oferind mai multe detalii asupra statuii descoperite, dr. Parthos a precizat ca nu este de mari dimensiuni. Ea este sculptata in piatra, dar structura moleculara este cu totul altceva decat s-a vazut vreodata. In afara sistemului computerizat, ascuns in interiorul ei, statuia, care reprezinta un imparat sau o zeitate extraterestra, are infipte pe suprafata ei niste coarne dure si ascutite.

Sunt in curs testele cu carbon pentru stabilirea vechimii acestei statui. Experti din echipa lui Parthos cred ca ea dateaza dintr-o perioada veche de cel putin 800 ani i.Ch. si ar fi influentat arta veche din America de Sud.
„Veche sau mai recenta, statuia este o descoperire de mare valoare“, a declarat dr. Parthos, evocand posibilitatea ca, descoperindu-i secretele, sa se obtina noi informatii despre extraterestrii care probabil au creat-o.


preluare de pe sursa:
http://www.curierulnational.ro

11 octombrie 2011

Project Avalon: Convorbiri despre viitor cu Rich Dolan








Va prezint un interviu oferit de Kerry Cassidy (Project Camelot) şi Bill Ryan (Project Avalon) împreună cu Dolan Rich, savant şi cercetător, autorul volumelor I şi II – “UFOs and The National Security State and of the newly released, “A. D. After Disclosure”.



Este posibilă Dezvăluirea acum? Este oportună?


Este omenirea pregătită să afle, în sfârşit, adevărul?


Ni se va permite vreodată să aflăm TOT adevărul? Spre ce ne îndreptăm?


Aceasta e tema principală a interviului, filmat cu ocazia Congresului Internaţional OZN din Phoenix, Arizona…





preluare de pe sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

9 octombrie 2011

Roswell si tradarea alienilor

                                                                                                            Contele Incappucciato

Cazul prăbuşirii de la Roswell a avut efecte neplăcute pentru întreaga omenire, multe lucruri care puteau fi de folos societăţii planetare umane fiind ascunse de către guvernul din umbră.

Să urmărim mai departe ce s-a întâmplat după contactul cu specia extraterestră despre care Lacerta relatează.


„Întrebare: dacă tehnologia militară secretă ar fi un eşec, atunci de ce au continuat să experimenteze modele clasate „Top Secret”?

Răspuns: prin jumătăţile de adevăr pe care vi le-au dat cei din specia amintită, v-au făcut să fiţi dependenţi de sintetizarea elementelor din tabelul periodic care prezintă numere de ordine înalte ( de la 80 înspre 115 – nota redacţiei), elemente pe care ei le reînnoiseră prin noi descoperiri în cadrul tehnologiei lor. Reperele lor în privinţa construirii „OZN”-urilor voastre au condus către o situaţie de aşa manieră încât soluţia aplicată la vechile probleme a cauzat apariţia simultană de noi probleme.
Ei nu v-au spus niciodată întregul adevăr dar de fiecare dată au fabricat minciuni inteligente, care mai târziu au dus la probleme tehnice şi la dependenţa militarilor voştri faţă de aceşti extratereştri.

Către sfârşitul anilor ’70 şi începutul anilor ’80 în cele din urmă au ieşit la lumină diferite întâmplări petrecute între aceste specii de extratereştri şi guvernul vostru secret, şi nu vreau să intru aici în detalii pentru că nu deţin informaţii exacte în acest sens.
Problema a constat în vechi dificultăţi tehnologice apărute la noile OZN-uri construite de ai voştri, ale căror camuflaje şi motoare parţial au eşuat atunci când au fost testate în zboruri în atmosferă.

Din acest motiv secretul risca să nu mai aibă acoperire fiind ameninţat. Încet, încet, dar după foarte mulţi ani, militarii şi guvernanţii voştri au ajuns la concluzia că au fost înşelaţi de către aceste specii extraterestre, în mod expres de către cea cu care colaborau preponderent.
Multitudinea de neconcordanţe şi depăşirea limitelor înţelegerii între părţi în cele din urmă a dus la altercaţii între ai voştri şi speciile extraterestre. Aceste conflicte s-au soldat cu blocarea şi ridicarea a trei dintre vehiculele extratereştrilor prin utilizarea unei arme cu Impuls Electromagnetic, şi mai ales printr-un conflict armat desfăşurat într-una din bazele subterane ale speciei care v-a înşelat.
Consecinţa acestui atac a fost că specia respectivă s-a retras din contactul cu ai voştri şi era de înţeles că manifesta ostilitate crescută faţă de voi.
De aceea eu plasez această specie dintre cele trei printre cele complet ostile vouă, şi în timp ce celelalte două sânt mai ocupate cu treburile lor, deoarece se vânează una pe cealaltă, specia care v-a înşelat se pregăteşte să pregăteşte ea însăşi să domine total, prin aprovizionarea cu materii prime şi ADN uman.
Şi din câte ştim noi, cei din specia mea, această civilizaţie extraterestră ostilă vouă îşi pune la punct tehnologia şi posibilităţile de care dispune, pentru a-şi atinge scopurile în mod direct vizavi de voi.
De aceea în urmării ani şi chiar în decadele următoare ne aşteptăm din partea lor la acţiuni dintre cele mai negative pe care le-au avut vreodată.
Î: atunci celelalte specii de extratereştri nu vor lua măsuri contra unor asemenea acţiuni agresive? În mod specific, ceva ce s-ar cuveni să se întâmple pe Pământ…
R: aici greşeşti în modul tău de gândire… În realitate pentru civilizaţiile acestea trei ostile vouă şi mult avansate aceasta reprezintă doar o chestie referitoare la soarta voastră. Pentru ei sânteţi un fel de vieţuitoare inferioare, aflate într-un imens laborator. În mod firesc se înţelege că o intervenţie din afară a altor civilizaţii ar perturba acest proiect al lor, dar cred că nu ar accepta totuşi o confruntare în acest sens cu alte rase galactice.
Multe dintre aceste civilizaţii care ar putea interveni ar putea căuta alte planete în explorările lor sau pot studia foarte bine de la distanţă comportamentul, conştiinţa şi gradul vostru de trezire spirituală, atâta timp cât situaţia de criză în care vă aflaţi reprezintă pentru ei un model atractiv de studiu.
De exemplu, când tu studiezi nişte furnici, şi altul vine şi le calcă, fie şi din întâmplare, te duci în altă parte să cauţi alte furnici sau alte creaturi mai avansate decât ele. Asta sânteţi voi pentru alte Wacivilizaţii, nişte furnici şi nu aşteptaţi vreun ajutor din partea unor asemenea civilizaţii aflate acolo în spaţiul galactic.

Bineînţeles că şi noi am cerut ajutorul atunci când a devenit limpede faptul că cele trei rase ostile vouă ca parteneri extratereştri, s-au coalizat împotriva voastră. Unii membrii ai guvernului vostru sânt înştiinţaţi de prezenţa speciei mele, mai ales că parţial au legătură cu conceptele vechi ale religiei. De exemplu există o construcţie uriaşă parţial folosită, undeva în subsolurile capitalei (Washington – nota redacţiei) care este oferită integral speciei mele, şi la care există acces printr-un mâner de ascensor către reţeaua subterană.
În acele clădiri subterane au avut loc de multe ori întâlniri între membrii ai guvernului tău şi cei din specia mea, şi multe informaţii le-au fost oferite celor din guvern din partea noastră. Însă noi ne ţinem departe de conflicte pe cât putem, şi din acest motiv aveţi datoria să învăţaţi singuri să vă rezolvaţi problemele pe care le aveţi, astfel încât să deveniţi o specie mai înţeleaptă pentru a nu mai intra niciodată în astfel de situaţii neplăcute.”

Se pare că ceea ce afirmă Lacerta confirmă teoriile conspiraţioniste care au circulat în lume în ultimii ani. Deşi pe Pământ sânt mai multe specii extraterestre, nici uneia nu prea îi pasă de noi oamenii Pământului. Doar acelor rase spiritualizate aflate undeva pe alte planuri le pasă de noi. Şi pentru a merita să primim ajutor, este necesar să ne scuturăm de lenea şi ingoranţa aruncate de extratereştrii cei ostili asupra noastră, pentru că putem face asta, şi să privim adevărul aşa cum este el. Şi de abia atunci vom putea ridica pretenţii în faţa altor civilizaţii, oricare ar fi ele…
preluare de pe sursa: http://www.revistacosmos.ro/roswell-si-tradarea-alienilor/ 

26 septembrie 2011

Extraterestri cu aspect uman infiltrati printre noi?

Extraterestri cu aspect uman infiltrati printre noi?
Intrebare pe un forum de discutii cu tematica paranormala: “Cati extraterestri traiesc, in acest moment, pe Pamant, deghizati in oameni?” Raspuns: “Toti, in afara de tine, suntem extraterestri; esti singurul om ramas, dar nu te teme, vom veni si dupa tine, curand”. Dincolo de aceasta gluma, mai multe sondaje, extrem de serioase, releva un fapt uimitor: unul din cinci pamanteni crede ca extraterestri traiesc printre noi, deghizati in oameni.

O sondare a opiniei publice, efectuata de Reuters cu ajutorul a 23.000 de subiecti adulti din 22 de tari, a conchis ca India este, in constiinta locala, un epicentru de activitate extraterestra, iar 45% dintre oamenii de aici sunt convinsi ca o invazie extraterestra este deja in derulare. Nici chinezii nu sunt departe, 42% dintre acestia aderand la idei similare, urmati de cei 29% dintre japonezi care isi suspecteaza concetatenii ca ar putea avea origini extraterestre. In Australia, 23% dintre cei chestionati cred ca extraterestrii exista pe Pamant, in timp ce belgienii, germanii si suedezii sunt mai sceptici si doar in proportie de 8% acrediteaza o asemenea teorie. Desigur, multi dintre cei care au dezmintit posibilitatea ca fiinte straine sa traiasca printre noi ar putea fi ei insisi extraterestri care doresc sa ramana nedescoperiti.



Lasand gluma deoparte, cel mai important lucru pe care ni-l spun toate aceste cifre este acela ca teoria infiltrarii unor fiinte din alte lumi in randurile noastre nu are doar trei adepti nebuni, rataciti in colturi izolate de lume ci, dimpotriva, zeci de milioane de oameni de pe tot cuprinsul globului dau curs unei asemenea posibilitati.


O teorie a conspiratiei plauzibila?

La o prima vedere, ideea unor “spioni extraterestri” strecurati printre noi pare, dincolo de a fi copilareasca si paranoica, rezultatul direct al unor povesti si filme stiintifico-fantastice, de tipul “Oameni in Negru”, prin care tocmai un asemenea scenariu le este servit consumatorilor. Dar, la o aplecare mai atenta asupra subiectului, pastrand desigur rezervele de bun simt ale gandirii critice, se naste timid intrebarea “si totusi, de ce nu?”

Este suficient sa ne gandim in felul urmator, pentru a lasa sa ne patrunda “in sistem” un crampei de indoiala: oare noi, oamenii – aventurieri, oportunisti, curiosi si iscoditori, cum ne stim -, am evita sa ne strecuram in sanul unei civilizatii inferioare, nou descoperita, ca membri ai ei, pentru a o studia si chiar manipula din interior, in masura in care abilitatile noastre fizice si psihice sau tehnologia de care dispunem ne-ar permite acest lucru? Oare ce anume, dincolo de discutabile bariere morale sau anumite riscuri, ne-ar opri sa intreprindem o asemenea actiune?

Desigur, chiar si pentru cei care cred sincer in extraterestri, paralela poate parea fortata si ideea in sine mai degraba apanajul unei minti foarte entuziaste. Cat despre cei bigoti, care resping oricum din start existenta unor fiinte extraterestre, nici nu mai poate fi vorba ca ar acorda ceva mai mult decat statutul de blasfemie unor ganduri de acest fel. Si totusi, chiar in proportie minima, o posibilitate ca unii dintre noi, poate chiar liderii nostri, sa fie extraterestri, nu de ieri de azi, ci dintotdeauna, si poate nici macar constient, exista. Tot asa cum exista, in acelasi procentaj, eventualitatea ca tot ceea ce frizeaza fantezia si despre care nu s-a demonstrat ca nu ar putea sub nicio forma exista, pana la urma… sa existe. Pur si simplu, pentru ca ne trece prin gand, sunt sanse sa se intample.



Toata povestea este, la urma urmei, conditionata strict de existenta sau inexistenta extraterestrilor. Daca Ei exista intr-adevar, daca zboara prin spatiu cu viteza luminii, daca sunt extrem de avansati tehnologic si daca ne-au descoperit, mai mult chiar, daca ne si seamana fizic, atunci, ironic, sansele ca extraterestri sa fi coborat intre oameni sunt mai mari chiar decat sa nu o fi facut. Deci si in aceasta situatie, cumva, discutia se rezuma tot la problema existentei extraterestrilor si nu la posibilitatea ca ei sa recurga la asemenea tactici de… spionaj.

Totul suna nebunesc, dar nici nu este condamnabil ca se nasc asemenea teorii, atunci cand pe cer apar necontenit, de zeci de ani, fenomene si obiecte zburatoare inexplicabile, iar sute de filme, carti, emisiuni si discutii vazute, citite, urmarite si purtate de-a lungul timpului alimenteaza constant teoriile despre extraterestri si ne orienteaza in directia OZN-urilor. Pe urma, mai sunt si celebrele cazuri de rapiri extraterestre, probabil niciodata dovedite mai presus de orice banuiala, dar totusi numeroase si asumate de oameni vizibil marcati de ceva. Nu putem spune ca asemenea declaratii au adus vreodata cuiva faima internationala sau vreun beneficiu; dimpotriva, acesti oameni au fost mereu priviti ca ciudati si au dezvoltat serioase probleme in a duce o viata normala. Deci, cu greu se poate vorbi despre nascociri teatrale, cel mult poate fi invocata alienarea, nici ea foarte plauzibila, fiind adeseori vorba despre oameni intelectuali, culti, sanatosi mental.


Dusmani, sau prieteni?

Cultura populara ne-a “programat” sa vizualizam in mod standard fiintele extraterestre: vedem aceste creaturi in nuante cenusii sau verzui, cu capete mari, alungite, atasate unor corpuri semi-atrofiate, cu ochi mari si negri. Totusi, mai multi cercetatori, din diferite motive, au ajuns sa creada ca exista multiple, chiar o multitudine, de specii sau rase extraterestre. Cateva dintre ele sunt unanim acceptate de adeptii ideii.

Cel mai faimos tip de extraterestru este micutul cenusiu, prezentat mai sus si cunoscut uneori sub denumirea de Zeta Reticulan. Acest tip de extraterestru este principalul suspect din spatele fenomenului rapirilor. Banuiti ca ar avea sentimente putine spre deloc, Cenusii sunt priviti ca cercetatori reci si cruzi, care deruleaza experimente pe oameni, fiind lipsisi de orice fel de compasiune. Par sa lucreze ca o singura unitate coeziva, cu o oarecare constiinta colectiva, controlata de un Cenusiu Sef. Singura grija pe care o au este perpetuarea propriei specii, despre care unii cred ca ar fi genetic avariata.



O alta specie de extraterestri, care face, mai ales in ultima vreme, subiectul principal al multor teorii conspirationiste, este cea a reptilienilor. Aceasta rasa se numara printre putinele de a caror existenta aproape toti entuziastii fenomenului sunt convinsi, dar ale caror origini nasc dezbateri aprinse. Cine sunt, de unde vin si care le este misiunea?

Multe subcategorii de extraterestrii sunt incadrate ca fiind de provenienta reptiliana. Unii dintre cei mai titrati sunt Draconienii sau Dracos, care ar proveni din sistemul solar Alpha Draconis. De fapt, si-ar fi format colonii acolo, dar proclama Pamantul ca fiind planeta lor de bastina. Unii chiar cred ca Terra le-ar apartine originar, in timp ce altii sunt de parere ca reptilienii au inseminat aceasta planeta si vad in noi proprietatea lor biologica. Indiferent de situatie, ii percep pe oameni ca inferiori. Sunt o rasa veche, daca nu chiar primordiala, fiind cruzi si abili. Escaladand subiectul, miturile spun ca reptilienii isi pot schimba forma, simuland aspectul uman. De aici, mai e un pas pana la inchegarea unor comunitati intregi adepte ale teoriei ca acesti extraterestri ne conduc in secret lumea, chiar de sub ochii nostri.



Aceste fiinte s-ar fi deghizat in oameni si ar trai printre noi ca lideri, regi, presedinti, patroni de concerne media si oameni de afaceri; s-au pozitionat in toate punctele de putere si detin controlul popoarelor, creandu-si un mediu propice inainte de a putea sa isi arate adevarata fata si de a se proclama, in mod oficial, stapanii Terrei. Mai mult chiar, exista o teorie conform careia reptilienii nu ar fi parasit niciodata Pamantul.

Unii cred ca acestia sunt “extraterestri” doar pentru ca nu sunt umani, insa impart planeta cu noi in sferele ei subterane, ascunsi de ochii omenesti. In aceasta optica, reptilienii ar fi fost fortati sa se retraga in galerii subpamantene, iar guvernele noastre stiu despre existenta lor si se ingrijesc astfel de fragilul echilibru in care traim. Tot fiinte reptiliene mai sunt si Nagas, conform legendelor hinduse, care le asociaza cu “Lumea Serpilor”, un sistem cavernos cu mai multe niveluri, de sub coastele sud-vestice himalayene: lacasul Naga.


Avem stramosi extraterestri?

O alta specie extraterestra celebra in randul ufologilor este cea a Pleiadienilor, nume dat unui grup de extraterestri nordici, sau “fiinte spirituale multidimensionale” din clusterul stelar al Perseidelor, aflat in constelatia Taurus, la aproximativ 400 de ani-lumina de Pamant. Planeta lor originara este Erra, localizata intr-o dimensiune alternativa situata cu o fractiune de secunda inaintea celei in care traim. Acesti extraterestri ar fi extrem de asemanatori cu oamenii.

Elvetianul Billy Meier, cel care i-a scornit, sustine ca Ei l-ar fi contactat telepatic, prin anii ‘40, pentru ca in 1970 barbatul sa vina cu fotografii ale navelor pleiadienilor si cu schite ilustrandu-i chiar pe acestia. De atunci, Pleiadienii sunt subiectul unor dezbateri intense. Se crede despre ei ca sunt profund spirituali si apropiati de natura, fiinte pasnice care doresc sa previna autodistrugerea omenirii, oferindu-ne, subtil, filosofii si cai alternative de existenta.



Si Anunnaki reprezinta o rasa importanta de extraterestri, provenind de pe o planeta controversata din Sistemul Solar, Nibiru. In miturile sumeriene, acest corp astral ar fi casa unei avansate specii extraterestre de tip uman, numita Anunnaki, fata de care si Biblia ar avea unele referinte ascunse.

Aceasta rasa ar fi sosit pe Terra cu 450.000 de ani in urma, in cautare de minerale, mai ales aur, pe care le-au gasit si exploatat in Africa. Se crede ca Anunnaki i-ar fi creat genetic pe Homo sapiens, special ca sa le fie sclavi, prin amestecul propriilor gene cu acelea de Homo erectus. Inscriptiile antice indica faptul ca civilizatia umana sumeriana din Mesopotamia a fost plamadita sub atenta indrumare a acestor “zei”, notiunea de regalitate fiind inaugurata tocmai ca mediere intre specia umana si Anunnaki. Acestia sunt descrisi ca semanand cu oamenii, dar mai mari si mult mai puternici din punct de vedere fizic, precum si o rasa foarte agresiva si temperamentala, lipsita de moralitate, dupa standarde umane, si avand metode brutale.


Un caz documentat

Conform unor relatari, emise in luna aprilie a acestui an de catre coordonatorul unui serviciu de stiri si informatii prin e-mail, oficiali din Agentia de Aparare Americana (DIA), ai Biroului de Investigatii Speciale al Fortelor Aeriene SUA, precum si din alte agentii guvernamentale nord-americane au fost implicati in activitati de securitate privind fiinte extraterestre cu aspect uman pe teritoriul Statelor Unite.

Victor Martinez, coordonatorul e-mail-urilor informative, este un fost angajat federal preocupat de spatiu, aparare si probleme de natura curenta. Destinatarii stirilor sale prin e-mail numara o larga varietate de indivizi, la randul lor interesati de chestiuni stiintifice emergente si de varf, precum si de alte chestiuni mai degraba elitiste.

In e-mail-ul informativ din 24 aprilie 2010, Martinez si-a citat unul dintre pretinsele sale contacte, un actual sau fost oficial DIA, in legatura cu informatii proaspete pe marginea interactiunilor cu extraterestri, care ar putea fi de interes public. Se pare ca legatura din DIA a furnizat informatii despre monitorizarea si interventia oficialilor SUA in cazul unei fiinte extraterestre pozand in om undeva pe teritoriul american. Acelasi contact a atras atentia si asupra unei sensibile operatiuni sub numele de cod “Operatiunea TANGO-SIERRA”, derulata in 1980 si care a constat in implicarea serviciilor militare americane in capturarea unui extraterestru care traia printre oameni.



In acei ani, mai multi americani au pretins ca ar fi fost rapiti de extraterestri cu aspect uman, care le-ar fi aratat imagini holografice ale lumii lor si i-ar fi examinat in diferite chipuri, fara a-i “lua” de pe Pamant. Toti acesti indivizi au fost supusi testului cu poligraful, pe care l-au si trecut. Una dintre fiintele extraterestre a fost identificata in persoana unui barbat care locuia in apropiere de Landover, Maryland. Entitatea presupus non-umana a fost atent supravegheata, fotografiata si intr-un final capturata in apropierea unui supermarket.
S-a stabilit rapid ca masculul nu avea puteri sau abilitati speciale.

Suspectul a fost interogat de mai multe echipe, pe parcursul mai multor saptamani, fiind, in total, chestionat si analizat vreme de patru luni. Se spune ca, in tot acest timp, extraterestrul si-ar fi marturisit rasa, planeta de provenienta si motivul vizitei sale pe Pamant. Practic, a cooperat si a oferit detalii despre viata pe planeta sa de bastina. Ar fi fost eliberat la ordinul direct al presedintelui Carter, la finele anului 1980, parasind Pamantul si plecand acasa. “Neomul” provenea din sistemul stelar Delta Pavonis, situat la 20 de ani-lumina distanta de Pamant, de pe a patra planeta de la soarele respectiv, planeta avand dimensiunea aproximativ egala cu cea a Pamantului. Rasa astfel descoperita a fost denumita Septeloida. Calatoria spre Terra a specimenului, conform propriilor declaratii, ar fi durat 18 luni pamantene, extraterestrul intrebuintand un foarte complex sistem de propulsie si un mod de a calatori prin distorsionarea continuumului spatio-temporal.


In momentul in care a fost eliberat, personajul non-uman a disparut pur si simplu. Inainte de aceasta a marturisit, intr-o engleza impecabila, ca extraterestrii din Delta Pavonis vizitau Pamantul deja de 100 de ani omenesti. Puteau imprumuta forma si aspectul umane, traind cu usurinta printre noi. In persoana terestra subiectul non-uman se ocupa cu pastrarea in evidenta a populatiei pentru Departamentul de Comert din Washington. A reusit astfel sa isi manufactureze propriile documente de identitate, preluand numele si datele de identificare ale unui pamantean decedat.

Mai mult, conform sursei tutor acestor informatii, septeloizii, in ciuda faptului ca aici, pe Pamant, poseda trasaturi si anatomie umane, nu sunt fiinte asmenea noua. Aspectul lor real ar fi unul de creaturi hidoase in ochii nostri, de natura sa inspaimaine orice om normal. Dar mai presus de orice, nu au puteri speciale, nu au arme asupra lor si nici intentii de a face rau. Singura lor misiune ar fi aceea de a studia fiintele pamantene si a obtine informatii despre structura trupului, anatomiei si interactiunii sociale umane.

Contactul lui Martinez nu a furnizat informatii privitoare si la alte fiinte de acest fel pe Pamant, dar a afirmat cu certitudine ca operatiuni de acelasi fel au mai existat, vizand situatii asemanatoare. Iar unitatea de elita 7620 Air Intelligence Wing, a carei existenta a fost secretizata multi ani, este considerata autoritatea suprama in investigarea acestui gen de cazuri. Intre speciile de extraterestri cu care se speculeaza ca omenirea ar mai fi avut de a face de aproape, in epoca moderna, se numara si rasele Eben, specie pasnica si cooperanta, si Trantaloid, specie ostila si primejdioasa.

Daca ultima relatare se intampla sa le para cunoscuta unora dintre cititori, si nu pentru ca ar fi aflat-o anterior sub aceeasi forma, cel mai plauzibil motiv este asemanarea aproape izbitoare cu filmul artistic american “K-PAX”, a carui intriga se bazeaza pe situatia unui pacient al unui spital pentru boli mentale care pretinde ca ar veni de pe o alta planeta si ofera detalii impresionante despre lumea lui. De asemenea, la fel ca in cele prezentate mai sus, si in film, personajul principal dispare in final ca prin minune din camera de spital. Cercetand pe Wikipedia cateva detalii despre cartea si filmul “K-PAX”, se mentioneaza in scurta descriere ca, desi este o poveste fictionala, ea este prezentata ca si cum s-ar baza pe fapte reale. Putin probabil ca asemenarea dintre cele doua povesti sa fie pur coincidentiala.



Desigur, mometan, publicul nu dispune de, poate, nici macar o singura dovada incontestabila ca extraterestri ar trai printre noi. Si pana cand se va dovedi acest lucru, daca se va dovedi si daca este real, asemenea teorii
vor ramane doar apanajul unei fantezii exacerbate, fantezie impartasita, totusi, de multi colocuitori ai planetei.




preluare de pe sursa: Descopera realitatea din spatele conspiratiei

9 septembrie 2011

Un OZN misterios a îngrozit sătenii din Luncani, locul unde a fost ucis milionarul Valeriu Damian

Adrian Dănăilă analizează la calculatorul său imaginile filmate noaptea














La 24 de ore de la moartea omului de afaceri băcăuan localnicii din satul Luncani, comuna Mărgineni, nu sunt îngroziți de criminalii care sunt încă în libertate, ci de OZN-uri.

De mai bine de o lună, oamenii sunt bântiuți de lumini portocalii puternice care le invadează noaptea casele.
Prima apariție a OZN-urilor – spun sătenii – a avut loc acum mai bine de o lună.

Ei povestesc cum un glob mare, portocaliu, străbate cerul la orele serii, cu mișcări amețitoare și haotice și le inundă casele cu lumină.  
Niciun sătean nu-și explică strania apariție pe cerul comunei.

Dacă bătrânele satului scuipă în sân și-și fac cruce, cei mai tineri au scos camerele de filmat și au imortalizat „minunea”.

Adrian Dănăilă (40 de ani) este un localnic care a reușit să filmeze ciudatul „glob” luminos.
Afirmă că i-a stat inima în loc atunci când a văzut o lumină puternică în dreptul geamului său.

Stăteam seara la calculator și brusc mi s-a invadat casa de lumină. Era o minge mare mare în dreptul geamului meu. Am înlemnit! M-am ridicat în picioare și am strigat la fiul meu să aducă repede camera de filmat. Lumina a început să se miște în fața casei. Apoi a început să se miște extrem de rapid pe cer când într-o parte, când în alta. Mă chinuiam să o prind în cadru, că se mișca efectiv amețitor”, a povestit Dănăilă.
Fiul său, Ștefan (13 ani) este uimit de „priveliște”.

El își amintește cum l-a trezit tatăl său din somn ca să vadă „minunea” care zbura pe tot cerul.

Sigur nu erau meteoriți. Ăia ar fi căzut și ar fi rămas acolo. Lumina era cam cât un cap de om când am ajuns eu. Tata filma destul de greu pentru că se mișca foarte repede. Acum era în partea dreaptă a casei, acum era deasupra casei și apoi a dispărut. Nu m-am speriat. Eram doar uimit de ceea ce vedeam“, a spus băiatul.


Dat la cercetare în Canada
Dănăilă susține că a trimis filmarea unei amice stabilită de mai mulți ani în Canada și care lucrează la o bază NATO.

 „Ea a studiat imaginile, le-a mărit într-un program special și a descoperit în mijlocul globului niște hexagoane. Atât mi-a putut spune: «Adriane, lumina provine de la un obiect artificial!». Am stat și m-am gândit: bec nu era, lanternă nu era, un far pe cer atât de puternic, nu are de unde. Ce poate fi?“, se întreabă omul.
Și la urechile lui Marcelin Șolot, primarul comunei Mărgineni, a ajuns vestea apariției „globului ciudat”.

 „Nici nu știu ce să zic. Eu nu cred în prostii de astea, și totuși am văzut și eu cu ochii mei acea filmare. Pare ciudat!“, a afirmat primarul comunei Mărgineni.

Specialiștii români vor să analizeze filmarea
Specialiștii în domeniul ufologiei nu vor să dea un verdict până ce nu analizează în amănunt filmarea lui Dănăilă.

 „Trebuie să introduc filmarea într-un soft special care o va analiza din toate punctele de vedere. Abia atunci pot să zic exact ce este acolo. Nu vreau să mă lansez în speculații”, a declarat generalul Emil Străinu, cercetător militar, specializat în radare, arme geofizice, climatologie și fenomenul OZN.
Totodată și profesorul Alexandru Mironov, s-a arătat interesat să studieze filmarea de la Luncani.

Sunt peste zece posibile variante. Acum mă gândesc că poate fi o rază laser foarte puternică, mișcată de un dispozitiv la fel de puternic. Oricum, un verdict sigur vom da după ce analizăm imaginile”, a declarat Mironov.



http://www.adevarul.ro/locale/bacau/OZN-urile_au_pus_stapanire_pe_satul_unde_a_fost_ucis_afaceristul_Valeriu_Damian_0_534546789.html

preluare de pe sursa: : MISTERELE LUMII

INTOXICAREA EXTRATERESTRA CONTINUA: cica doua OZN-uri în drum spre Terra: sunt aici pe 10 septembrie


Două OZN-uri în drum spre Terra: sunt aici pe 10 septembrie

 Astronomul argentinian Sergio Toscano, directorul Centrului de Studii Astronomice din provincia Misiones, susţine că cele două OZN-uri sunt ascunse de ochii pământenilor de cometa Elenin, care străbate în prezent sistemul nostru solar, relatează marţi tabloidul rus Komsomolskaia Pravda, citat de Agerpres.

Cometa a fost numita Elenin dupa numele astronomului care a descoperit-o, Leonid Elenin

Într-un raport publicat luna trecută, Sergio Toscano indică 10 septembrie 2011 ca data la care pământenii ar putea primi vizita reprezentanţilor unor civilizaţii extraterestre.

Argumentele sale în favoarea unei vizite a extratereştrilor pe Pământ gravitează în jurul cometei Elenin, descoperită în decembrie anul trecut.

Astronomul argentinian afirmă că a studiat cu atenţie cometa şi a văzut clar că ea este urmată în zbor de doi cilindri uriaşi, despre care a declarat publicaţiei argentiniene Contexto că sunt nave spaţiale ale unor civilizaţii extraterestre.

“Omuleţii verzi se ascund în spatele cometei pentru a nu fi descoperiţi mai devreme.

În plus, aceasta le serveşte şi ca scut împotriva asteroizilor.

Sau poate cometa este ea însăşi parte a unei nave gigantice, formată din două compartimente, cu care extratereştrii călătoresc în spaţiu, vizitând diferite planete”, a prezentat Sergio Toscano presupusul eveniment.

Potrivit acestuia, şi astronomii chinezi au avansat astfel de supoziţii anul trecut, dar NASA a căutat să clasifice aceste informaţii.

Conform calculelor sale, pământenii ar urma să primească vizita “străinilor” din Univers la 10 septembrie 2011, scrie evz.ro.

Însă s-au încins dezbaterile în acest sens, deoarece referinţele astronomice arată că Elenin, cometa, se va apropia la o distanţă minimă de Pământ – 34,9 milioane km – la 16 octombrie 2011.

Şi dacă omuleţii verzi ar dori într-adevăr să aterizeze pe Terra, o ocazie ca aceasta mai rar să găsească, comentează Komsomolskaia Pravda, întrebându-se dacă Toscano nu a comis cumva vreo eroare de calcul.

“Este vorba nu doar de o eroare, ci de o inflamare deliberată a pasiunilor nesănătoase faţă de această cometă”, afirmă astronomul rus Leonid Elenin, angajat al Institutului de Matematică Aplicată Keldâş din Moscova, care a şi descoperit cometa.

Efortul de observare a cometei s-a făcut de la observatorul independent ISON- NM, care funcţionează în baza proiectului rusesc de cercetare a asteroizilor ISON (International Scientific Optical Network).

Descoperirea cometei în decembrie trecut de către un savant rus a fost un fapt remarcabil, întrucât ultima descoperire a oamenilor de ştiinţă sovietici datează din 1990.

În prezent, cometa se află la 60 milioane de km de Pământ, de aproximativ cinci ori mai departe decât Luna.

Dar, chiar şi aşa generează foarte multe speculaţii pe internet.


preluare de pe sursa: LUPTA PENTRU ORTODOXIE

28 august 2011

Extraordinarele dezvaluiri ale lui Robert Dean






Robert O. Dean, veteran al armatei americane, a fost invitat la Congresul de exopolitica organizat la Madrid in iulie 2010.

De mai bine de 20 de ani, el le vorbeste oamenilor despre ceea ce i-a fost dat sa descopere pe cand era in exercitiul functiunii.

Acest fost militar de cariera impresioneaza de fiecare data publicul prin precizia si forta marturiilor sale.


Dosarele se deschid

In lunga istorie a relatiilor dintre extraterestri si pamanteni, Robert Dean apreciaza ca exista trei categorii de marturii.

1. Observatiile facute dupa cel de-al doilea razboi mondial, consemnate in marturii ce au fost confiscate de catre autoritatile militare, fiind tinute strict secrete in anii 50.

2. Marturii ce provin de la multe persoane ce pretind ca au fost rapite si utilizate drept cobai de experiente sau drept purtatoare ale unor mesaje de pace sau de avertisment legate de greselile civilizatiei pamantene.

3. Dezvaluiri provenite de la persoane din inalte sfere politice si militare, dupa ce se retrag din functie. Majoritatea lor au lucrat in servicii guvernamentale ce au legatura cu observarea fenomenului OZN sau chiar au intrat in contact cu extraterestrii.

Marturia si dezvaluirile lui Robert O. Dean apartin acestei ultime categorii: cea a faptelor recunoscute in mod oficial de catre inaltele autoritati militare, de catre NATO sau NASA.

Fapte care au speriat suficient de tare puterile militare, pentru ca ele sa le transforme in “dosare strict secrete”.

Numeroase persoane ce lucreaza pentru armata au trebuit sa jure ca vor pastra secretul, ele fiind amenintate cu moartea, in caz ca nu se conformeaza.

Se pare ca unele dintre ele chiar au disparut in mod misterios, pentru ca au vorbit prea mult.

Dar Robert Dean si-a asumat acest risc, ba mai mult, a amenintat ca va da si nume, daca va fi persecutat.

Si nu e singur!

In ultima vreme, tot mai multe marturii ale unor fosti inalti militari vin sa completeze puzzle-ul pe care il reprezinta problema extraterestra.

Faptul ca devin obiectul unor campanii de dezinformare si denigrare pare sa nu-i impresioneze prea mult, de altfel, chiar guvernele unor tari precum Anglia si Canada au dezvaluit, recent, dosare secrete legate de OZN.

Dupa zeci de ani de tacere, autoritatile lasa, intr-un fel, sa esapeze problema extraterestra.

De ce se deschid aceste dosare oficiale, e mai greu de raspuns.

Stiu puterile lumii adevaruri despre extraterestri ce trebuie comunicate inainte de a fi prea tarziu?

Sau este vorba doar despre o ceata care trebuie sa adoarma curiozitatea, ascunzand pe mai departe esentialul?





Un secret prea greu de pastrat

Robert O. Dean este astazi pensionar. Asadar, a scapat de controlul direct al superiorilor sai si de juramantul moral al tacerii care i-a fost impus.

In perioada activa, dupa o cariera militara stralucita, confirmata de decoratii primite in razboaiele din Coreea si Vietnam, a fost detasat la Centrul de Comunicare al NATO din Europa (SHAPE) (condus de generalul Lemnitzer, comandantul suprem al fortelor aliate din Europa), fiind numit analist al observatiilor clasificate drept “Cosmic Top Secret” si, totodata, membru al comandamentului.

La scurta vreme, i-a fost inmanat un raport ultra-secret in legatura cu o posibila amenintare militara contra fortelor aliate din Europa.

Spre stupefactia lui, posibilii atacatori nu erau pamanteni, ci extraterestri, documentele continute in dosar relatand exclusiv despre aparitii si prabusiri de OZN-uri in Europa.

Concluzia era clara: autoritatile militare ale puterilor importante se temeau de un atac extraterestru. Robert Dean relateaza toate aceste lucruri intr-o carte numita “NATO meets ET”.

SHAPE a fost alegerea inimii mele.

Trebuie sa ai un dosar fara nici un fel de pata si sa treci prin multe teste de securitate, ca sa fii selectat. Mi-am dorit enorm acel post si pana la urma l-am obtinut.

Acolo dispuneam de o acreditare “Top Secret Cosmic”.

 Este nivelul de securitate cel mai ridicat de la Nato.

Am fost detasat la centrul operational al comandamentului suprem.

La vremea aceea, lucrurile puteau deveni oricand fierbinti, in functie de cum doreau rusii sa joace partida dupa sfarsitul razboiului.

Dar cel mai tulburator lucru pentru mine nu erau informatiile stupefiante continute in documente, ci faptul ca aparitiile de OZN-uri continuau, starnind mari probleme.

In mod regulat primeam rapoarte legate de intalnirea cu OZN-uri metalice de dimensiuni mari, pretutindeni deasupra Europei.

Ele provocandu-le mari problemele pilotilor.

Fusesera semnalate de catre radare si chiar vazute de catre piloti.

Unele zburau in formatie, parand sa vina din Uniunea Sovietica, trecand peste Germania de Est, cea de Vest, Franta, intorcandu-se mai apoi peste Canalul Manecii si indreptandu-se spre nord, disparand de pe radarele NATO deasupra Marii Norvegiei.

Aceste obiecte erau foarte mari, se deplasau foarte repede, la altitudini mari, ce nu ne erau accesibile pe atunci, si pareau a fi controlate in mod inteligent”.


Februarie 1961

Am constatat, deci, ca evenimentele cuprinse in dosare se petreceau in continuare, iar in februarie 1961 lucrurile luasera chiar o turnura dramatica.

Cincizeci de astfel de obiecte au fost detectate pe radar deplasandu-se in formatie dinspre Uniunea Sovietica catre Europa, la o altitudine de aproximativ 3000 de metri.

Sovieticii isi inchisesera pe atunci frontierele.

Toata lumea a intrat in alerta de gradul zero.

Ne-am gandit cu groaza ca a inceput din nou razboiul. A fost cel mai mare numar de ozn-uri ce au fost observate vreodata.

Din fericire, si doar multumita lui Dumnezeu, nu ne-am lansat rachetele si nici rusii pe ale lor. In noua minute, OZN-urile au disparut.

Stiu sigur ca Sir Thomas Pike, comandantul de-atunci al fortelor aliate din Europa, a cerut de mai multe ori informatii, la Londra si la Washington, despre aceste obiecte, dar nu a obtinut nici un raspuns.

Am aflat mai tarziu ca reteaua de spionaj “Columbina Topaz”, aflata la Paris, intercepta totul si transmitea KGB-ului, care obtinea astfel informatiile secrete inainte chiar ca noi sa le primim.

Pike a decis atunci sa inceapa un studiu intern, pentru a afla daca acele obiecte reprezinta sau nu o amenintare militara.






Alianta impotriva unui dusman comun

In cele din urma, fenomenul OZN a dus la stabilirea unor legaturi si a comunicarii directe intre blocurile din est si din vest, in 1962, lucru pe care il consideram in acelasi timp interesant si ironic.

La vremea aceea, stabilisem definitiv ca acele obiecte zburatoare nu erau rusesti, dupa cum si rusii s-au convins ca nu sunt nici americane.

S-a ajuns, astfel, la o intelegere mutuala si a fost deschisa o linie directa intre SHAPE si comandamentul cartierului general al Tratatului de la Varsovia.

Cum nu puteai fi sigur niciodata de rusi si se putea foarte bine sa fie vorba despre o capcana, ne-am asigurat de sinceritatea lor prin diferite mijloace.

Totusi, avand in vedere ca ambele parti erau inarmate pana in dinti si deasupra capului tuturor plana amenintarea unui razboi, s-a considerat ca legatura cu ei ar fi, cu siguranta, un pas in directia cea buna.

Urmarea a fost stabilirea unei linii directe intre presedintele Statelor Unite si cel al Uniunii Sovietice, in timpul crizei rachetelor din Cuba.

Dovada realitatii ei mi-a ajuns pe birou.

Intr-o noapte de ianuarie a anului 1964, pe la ora doua dimineata, cand totul parea linistit, controlorul centrului de comanda a intrat in camera punandu-mi pe masa un document: “Aruncati o privire peste el”, mi-a spus.

Documentul era numerotat cu cifra 3 si era stampilat “Top Secret Cosmic”.

El continea foarte multe anexe si fotografii. Fusese consemnat in camera blindata de catre colonelul german Heinz Berger, seful securitatii centrului de comanda, si le era destinat sovieticilor, in vederea unui schimb de informatii.

Fusese finantat din fondurile NATO si editat in cincisprezece copii, in engleza, germana si franceza. Fiecare dintre ele era numerotata.



Niste obiecte ce sfidau legile fizicii si ale chimiei

Noul dosar devansa cu mult ce aflasem pana atunci.

A fost documentul cel mai ciudat pe care l-am vazut in viata mea.

El a fost pus la punct de catre reprezentantii militari ai fiecarei tari NATO, continand si contributia celor mai mari oameni de stiinta ai vremii.

Acele obiecte zburatoare violau toate legile cunoscute ale fizicii, si echipa de cercetare a trebuit sa mearga pe la toate marile universitati ale lumii, pentru a colecta informatii in legatura cu chimia, fizica, fizica atmosferica, biologia, istoria, psihologia, ba chiar si teologia, fiecare dintre aceste domenii fiind tratat in cate o anexa.

Am citit diferite teorii in legatura cu cercetarile lui Einstein asupra campurilor unificate si asupra prezentei unor radiatii puternice in locurile unde aterizasera OZN-uri; am aflat despre observari ale OZN-urilor ce se intindeau din vremea romanilor si pana la intalnirile cu pilotii nostri de pe F-105.

Fusesem sceptic pana atunci, dar acel raport conchidea ca nu era vorba doar de science-fiction.



Intalniri si contacte

Anexa care m-a marcat cel mai tare a fost cea intitulata “Autopsii”.

Am vazut fotografiile unui disc de 30 de metri, ce se prabusise la Timmensdorfer, in Germania, in apropierea Marii Baltice, in 1961.

Conform raportului, armata britanica a ajuns prima la fata locului si a instalat imediat un perimetru de securitate.

Aparatul aterizase pe un sol foarte moale si din aceasta cauza nu fusese distrus, chiar daca o parte din el era ingropata in mal.

In interior se gaseau corpurile a 12 extraterestri, de dimensiuni mici, morti cu totii. In fotografii se putea distinge ca faceau parte din asa-zisa “rasa gri”.

Fusesera intinsi pe niste brancarde, iar apoi transportati cu niste jeep-uri.

Doctorii insarcinati cu autopsia au tras concluzia ca pareau “fabricati” , fiind ca niste clone, fara aparat digestiv.

Nu ingerau mancare, ca noi, si nu aveau nici un fel de aparat eliminator.

Nava lor a fost taiata in sase bucati, instalate pe transportoare si remorcate.

“Scuttlebut” era numele partii atribuite americanilor, ea fiind dusa la baza aeriana Wright-Patterson din Ohio.

Ma uitam la acele fotografii si nu imi venea sa cred.

Niciodata nu impartasisem ideea ca eram singuri in univers dar, totusi, ceea ce vedeam era greu de admis.



Un raport incredibil

Concluziile raportului NATO erau urmatoarele:

- fusesera identificate, vizual, patru rase extraterestre diferite. Una dintre ele parea identica cu a noastra. O alta avea o statura asemanatoare cu a noastra, dar pielea era foarte gri si aspra. Cea de-a treia rasa este cunoscuta sub numele de “gri”, iar cea de-a patra era descrisa drept reptiliana, cu pupile verticale si pielea ca a soparlelor.

- vizitele extraterestre se derulau de o perioada indelungata, cel putin 200 de ani, poate chiar mai mult.

- extraterestrii nu pareau sa manifeste nici un fel de ostilitate.

- aparitiile si disparitiile rapide de OZN-uri, ca si zborul lor, pareau sa fie demonstratii menite sa le dovedeasca pamantenilor capacitatile lor.

- un program oarecare parea, totusi, sa existe in spatele acestor vizite, zborurile transformandu-se, treptat, in contacte.

Am vazut multe lucruri teribile in viata mea, dar acel raport depasea orice imaginatie.

Voiam cu orice pret sa fac o copie dupa acel document.

Am facut o fotografie a copertii, dar, de teama, nu am luat notite decat la toaleta, cu foarte mare prudenta.

Sunt constient de riscurile pe care mi le asum incalcand juramantul, dar cred ca aceasta este problema cea mai importanta a epocii noastre.

Nu pot sa imi imaginez ceva mai important, iar in toti acesti ani, opinia publica a fost pacalita si tinuta in cea mai crunta ignoranta.

Si, de fapt, ce am de pierdut?

Am 64 de ani. Ma vor omori?

Eu am spus numai adevarul. Integritatea si credibilitatea sunt dovezile mele.



Un drum lung si grav

Dupa anii de armata, Dean a avut o cariera de 14 ani in cadrul departamentului serviciului de urgenta al serifului comitatului Pima, din Tucson.

In 1990, el a tinut o conferinta la Universitatea din Arizona, unde a vorbit despre ozn-uri.

Declaratiile sale au facut valuri in presa locala.

Mai tarziu, i s-a refuzat promovarea in cadrul departamentului serifului pentru ca credea in ozn-uri.

Dean a intentat o actiune in justitie si a obtinut despagubiri in 1992.

Din 1990, el a avut interventii la diferite congrese, despre ceea ce vazuse cu ochii lui sau despre ce aflase in urma cercetarilor pe langa anumiti angajati ai serviciilor americane si ale NASA.

Eforturile sale tintesc, in principal, obtinerea unei imunitati care sa le permita vechilor membri ai personalului militar sa marturiseasca ce au vazut sau aflat despre OZN-uri si prezenta extraterestra, in fata unei audiente a Congresului, fara a risca sa isi piarda pensia sau sa fie persecutati, dupa cum se intampla in prezent.

Dean incearca, de asemenea, prin toate mijloacele legale, sa obtina o copie a documentului top-secret al NATO pe care l-a avut in maini; viseaza sa adune intr-un congres despre OZN-uri toate marturiile si informatiile credibile.



Un viceprim-ministru rupe tacerea

Paul Hellyer a fost viceprim-ministru al Canadei si ministru al apararii. In 2005, in timpul unei alocutiuni publice tinute la Universitatea din Toronto, el a declarat: “Din pacate, ne indreptam cu pasi mari spre distrugerea planetei noastre.

De mult timp, vizitatori veniti de pe alte planete ne-au pus in garda asupra directiei pe care am luat-o, oferindu-ne ajutorul.

Dar, in loc de asta, noi, sau cel putin unii dintre noi, am interpretat vizita lor ca pe o amenintare si am preferat sa tragem si apoi sa punem intrebarile.

Rezultatul inevitabil este ca unele dintre avioanele noastre au disparut.

Dar cate dintre aceste pierderi sunt represalii si cate sunt de fapt rezultatul propriei noastre prostii este un subiect de controversa”.

Hellyer a cerut parlamentului canadian sa tina conferinte publice in legatura cu contactele cu extraterestrii.

El a mai afirmat: “OZN-urile sunt la fel de reale ca si avioanele ce zboara pe deasupra capului nostru.

A venit timpul sa se ridice valul de deasupra acestui secret”.

El a mai propus un program pe zece ani, bazat pe o “educare publica formala, proiecte educative, cercetari stiintifice si elaborarea unei diplomatii necesare intalnirii oficiale si publice cu culturile extraterestre avansate ce viziteaza in prezent Terra”.

Hellyer s-a opus vehement politicii lui Bush de a militariza spatiul in vederea unui razboi impotriva invadatorilor veniti de pe alte planete.

El a primit Premiul Nobel pentru pace.



Proiectul “Disclosure”

La toate cele spuse se adauga “Proiectul Disclosure”.

Lansat de catre guvernele american si englez, acesta reuneste marturii de la cel mai inalt nivel militar in legatura cu prezenta extraterestrilor pe Pamant.

Organizatia isi are baza in SUA.

Prin intermediul ei, autoritatile accepta sa i se ofere publicului larg anumite informatii ce au fost tinute mult timp secrete.

Astfel, pe mai multe site-uri de pe internet, se gasesc documente, marturiii si rapoarte oficiale atestand observarile de OZN-uri si contactul cu extraterestrii.

Guvernul francez a deschis, si el, anumite dosare OZN.

Dar se poate foarte bine ca aceastea sa fie, dupa cum crede Robert O. Dean, doar partea vizibila a icebergului.

Oare ce se ascunde in partea nevazuta a lui?


Sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

Descoperire uimitoare in Rwanda!?








Cimitirul extraterestrilor pe Pamant. Resturi de fapturi uriase, descoperite in Rwanda.

O echipa de arheologi a descoperit un cimitir misterios in mijlocul junglei, langa orasul Kigali, din Rwanda.

Ramasitele apartin unor creaturi uriase, care nu se aseamana deloc cu oamenii.

Potrivit oamenilor de stiinta care au studiat cazul, creaturile descoperite au fost ingropate in cimitirul din Rwanda in urma cu 500 de ani.

La inceput, arheologii credeau ca au dat peste ruinele unui asezamant uman, insa dupa ca au studiat mai mult cazul, au ajuns la concluzia ca in zona nu s-a aflat niciodata vreo forma sau asezare omeneasca.

Cele 40 de morminte au ingropate in ele aproape 200 de ramasite, pastrate perfect.

Creaturile erau inalte – aproape 3 metri inaltime – iar capetele erau foarte mari in comparatie cu corpul; nu aveau gura, nas sau ochi.

Antropologii considera ca aceste creaturi au apartinut unui echipaj extraterestru care a aterizat pe pamant, insa care, posibil, a fost distrus de un virus terestru, in fata caruia nu aveau protectie.

Cu toate acestea nu au fost gasite urme ale navetei spatiale in zona…

Sursa: Pravda


preluare de pe sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

Proiect Camelot: O conversatie cu Bob Dean





Un nou interviu cu Bob Dean realizat de Proiect Camelot (Avalon).

Este posibilă Dezvăluirea acum? Este oportună?

Este omenirea pregătită să afle, în sfârşit, adevărul?

Ni se va permite vreodată să aflăm TOT adevărul?
Aceasta e tema principală a interviului, filmat cu ocazia Congresului Internaţional OZN din Phoenix, Arizona.
Din cuprins:
“– Cine sunt eu? De ce sunt aici?”
“– Eşti o fiinţă nemuritoare şi ai venit aici ca să faci o treabă. Fă treaba pe care ai venit s-o faci!”
——–

Şi zic: “Nu, eu nu doar CRED în Dumnezeu.
Eu ŞTIU, pentru că am trăit aşa ceva.”
——–
Omenirea se trezeşte. Treptat, în valuri, se trezeşte…




Sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

22 august 2011

Serviciile secrete si extraterestrii – povestea unor relatii nerecunoscute

Generosul si fulminantul domeniu al extraterestrilor nu avea cum sa fie ratat de serviciile secrete ale marilor puteri ale lumii.
Cel putin, asta afirma adeptii teoriei conspiratiei, care lanseaza ipoteza ca serviciile de informatii, alaturi de adevaratele foruri care conduc lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia in trecutul, prezentul si,
mai ales, viitorul omenirii.


X-files, Man in Black – mit sau realitate?

Intrebarea care se pune este: daca reprezentantii unor civilizatii inteligente extraterestre ar dori sa intre in contact cu pamantenii, la cine ar apela? Indiferent cine ar fi acesta, ar putea scapa nedepistat de serviciile secrete?

In timpul Razboiului Rece, multi analisti considera ca serviciile secrete au fost adevaratii conducatori ai statelor lumii.

In plus, in teoria conspiratiei, orice serviciu secret este nimic altceva decat un adevarat “stat in stat”.

Cu propriile parghii si oameni in posturile cheie, seviciul respectiv de informatii ar detine puterea in orice tara si sub orice regim.

In fond, adevarata semnificatie a puterii, in zilele noastre, se traduce prin Informatie.

Cine detine cat mai multe informatii despre un domeniu, o organizatie sau o persona, acela are putere asupra domeniului, organizatiei sau a persoanei in cauza.

Iar atunci cand ne raportam la informatii, serviciile secrete raman institutiile care se afla in posesia celor mai mari baze de date despre absolut orice domeniu, baze actualizate si revizuite zilnic.

In momentul in care ne indreptam atentia spre bogata si variata cazuistica OZN, vedem ca aproape orice incident care vizeaza extraterestrii are legaturi, intr-un fel sau altul, cu serviciile secrete.

Din franturile de informatii scurse, in timp, in mass media si din teoriile conspiratiei, reiese faptul ca majoritatea marilor servicii de informatii ale lumii detin un departament special, dedicat 100% studierii, contactarii si chiar mentinerii unor relatii si schimburi de informatii cu fiintele nepamantene.

Document clasificat “scapat” pe internet: guvernul SUA cere ajutorul CIA pentru investigatia unui caz OZN in aprilie 1976

Pe de alta parte, trebuie sa privim intregul fenomen OZN, cu mari rezerve de indoiala!

Asta deoarece fie:

1. extraterestrii si OZN-urile sunt niste creatii 100% SF, fabulatii popularizate in presa tabloida din goana oportunista dupa profit a trusturilor de presa, augmentata cu teoriile unor oameni creduli, foarte entuziasti sau paranoici;

2. cel putin o parte a incidentelor OZN “clasice” au fost adevarate – situatie in care, din nou, trebuie sa fim circumspecti fata de modul in care au aparut in presa, stiut fiind faptul ca serviciile secrete au organizat, mai ales in a doua jumatate a secolului XX, adevarate campanii de intoxicare a mass media, au introdus agenti sub acoperire in posturi-cheie din televiziuni si ziare, si au dirijat, astfel, fluxul de informatii, in virtutea unor concepte obscure, precum securitate si siguranta nationala.

Daca creditam a doua ipoteza ca fiind adevarata, atunci aproape tot ceea ce stim despre extraterestri, nu poate fi altceva decat varianta cosmetizata si oferita opiniei publice de catre expertii in dezinformare.

In sfarsit, o alta teorie a conspiratiei nu exclude nici varianta in care reprezentantii civilizatiilor extraterestre se afla in contact strans cu CIA, Mossad sau MI5, si au cazut de acord impreuna (dupa niste criterii numai de ei cunoscute), asupra modului in care omul de rand este informat, pregatit si educat in privinta extraterestrilor.


Armata americana si extraterestrii

Unele surse, cu credibilitate indoielnica si imposibil de verificat, au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii:
  • Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor),
  • “Conformatorii” (fiinte vii bazate pe siliciu)
  • si “Micii Cenusii” (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli – cei mai cunoscuti si comuni extraterestri: umanoizi, mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).
O sursa anonima, cunoscuta pe blogurile si forumurile adeptilor teoriei conspiratiei, care se recomanda “general in rezerva al U.S. Navy”, dezvaluia, la inceputul lunii februarie 2008, ca, in ultimii 50 de ani, au existat peste 300 de intalniri, cu caracter confidential, intre extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

Imediat dupa interviul sau, aparut in cateva ziare americane, generalul in cauza, initulat in randul cercurilor de ufologi drept Sursa A, a declarat ca a primit amenintari cu moartea, fiind totodata somat sa se opreasca din “ciripit”.

Cercetarile unor jurnalisti specializati in fenomenul UFO au confirmat faptul ca “Sursa A” fusese, intr-adevar, general in randul U.S. Navy.

Evident, nimeni nu poate verifica asta! Una peste alta, rezervistul nu s-a lasat intimidat de amenintari si a dat un nou interviu investigatorilor OZN Clay si Shawn Pickering, in care ofera amanunte despre o conlucrare permanenta, in domeniul militar, intre extraterestrii reptilieni si forurile superioare care conduc din umbra guvernele si serviciile secrete americane.

O alta sursa, evident ramasa anonima, asociata cu un obscur serviciu secret, Defense Intelligent Agency, ne anunta ca 18 reprezentanti de varf ai Statelor Unite, Rusia, China si Vatican s-au deplasat, pe data de 12 noiembrie 2009, pe un atol din Pacific.

Acolo, intr-un decor paradisiac, oamenii s-ar fi intalnit cu extraterestrii din specia Ebeni. Agentul D.I.A., nu stie ce s-a discutat exact acolo si cum s-a terminat intalnirea interplanetara…


Succesul tehnologic U.R.S.S. a fost… extraterestru!

In ograda Marelui Frate de la Rasarit, lucrurile nu stau cu mult diferit. In linii mari, se observa aceeasi secretomanie fata de fenomenul OZN, inconjurata de multe mistificari si diversiuni (in care agentii rusi sunt asi).

Istoria relatiilor dintre seviciile secrete ruse si vizitatorii de pe alte plante ar data de peste 100 ani, inca din timpul politiei secrete tariste, redutabila Ohrana.

Astfel ca baza de date a serviciilor secrete de la Kremlin cu extraterestri este intr-atat de bogata incat dosarele si inregistrarile audio-video ar incapea in peste 20 de vagoane de tren, daca este sa dam crezare unui fost cadru KGB.

Presa internationala asociaza Rusiei si fostului spatiu sovietic doar celebrul incident de la Voronezh si alte cateva aparitii fugitive pe cerul Moscovei.

Pasionatii fenomenului OZN sustin, insa, ca incidenta aparitiilor si contactelor este cu mult mai mare.

Fosta Uniune Sovietica acoperea un spatiu imens, de dimensiunea unui continent.

Nici suprafata de astazi a Rusiei nu e cu mult mai mica.

Teoretic, este cumva de asteptat ca pe un asemenea teritoriu vast sa aiba lor numeroase observatii, incidente OZN si chiar intalniri intre oameni si extraterestri.

Avansul tehnologic si militar pe care U.R.S.S. l-a luat in fata SUA, imediat dupa cel de-al doilea Razboi Mondial si pana la inceputul anilor ‘70 ai secolului trecut s-ar fi datorat stransei conlucrari intre KGB si o rasa razboinica de extraterestri – conform unei teorii a conspiratiei.

Se pare ca datele si tehnologia furnizate de fiintele venite dintr-o galaxie situata la milioane de ani lumina de Terra i-au ajutat pe sovietici si in dezvoltarea unor avioane de ultima generatie, aeronave a caror existenta Kremlinul nu o va recunoaste niciodata.

Alti conspirationisti vin cu o ipoteza si mai infricosatoare.

Conform lor, milioanele de victime ale comunismului de pe teritoriul sovietic, mare parte ucise in gulagurile siberiene si despre ale caror ramasite nu se mai stie nimic, ar fi fost, de fapt, sacrificate extraterestrilor.

Insusi Stalin ar fi ratificat, in persoana, un pact malefic cu extraterestrii.

Sustinatorii acestei sumbre ipoteze afirma ca un departament special al politiei secrete livra constant cobai umani extraterestri.

Evident, cel mai probabil nu vom afla niciodata daca aceste teorii au fost lansate sub forma unei diversiuni, sunt rodul plasmuirii umor minti exaltate, sau au macar un strop de adevar.



Cele 4 principii

Conspirationistii afirma ca societatile moderne au fost construite sub forma unor cercuri concentrice de putere, putand fi controlate si manipulate de sus in jos.

In aceasta ecuatie, regimul politic nu mai conteaza.

Serviciile secrete, aflate la varf, au propriile motive, atunci cand vine vorba despre pastrarea linistii in privinta existentei extraterestrilor.

De la CIA, FSB, Mossad, pana la serviciile de profil din Burundi sau Benin, toate aceste structuri superioare de informatii, care coordoneaza, de fapt, si lumea politicului, actioneaza, in mare, dupa
aceleasi principii, atunci cand vine vorba despre pastrarea secretului asupra unor dezvaluiri care ar produce reactii necontrolate din partea marilor mase de oameni.

Fizicianul Stanton Friedman, care a avut in trecut posturi importante in randul unor giganti precum Westinghouse si General Electric, si-a dedicat o buna parte a cercetarilor personale tocmai relatiilor intre structurile de putere umane si extraterestri.

In opinia sa, serviciile secrete din intreaga lume se ghideaza, in general, dupa patru principii care i-ar ajuta la evitarea unui adevarat “Watergate cosmic”.

1. Agentii departamentelor speciale cauta, in primul rand, descifrarea potentialului tehnologiei extraterestre si stabilirea unor relatii cu EI; relatii din care, evident, tarile pe care le reprezinta, sa aiba cat mai mult de castigat.

2. Niciun serviciu secret nu doreste ca guvernele concurente sau inamice sa ajunga in posesia informatiilor despre propriile relatii cu extraterestrii.

3. Daca o mare figura publica internationala, gen presedintele SUA sau cel al Rusiei, Regina Elisabeta a Marii Britanii sau Papa de la Vatican, va iesi la rampa cu o declaratie prin care recunoaste existenta fenomenului OZN, se risca producerea unei anarhii mondiale generalizate, din punct de vedere politic, economic, social si religios. Nimeni nu are interesul sa anunte existenta extraterestrilor, cel putin nu deocamdata, si oricine incearca acest lucru trebuie oprit prin orice mijloace.

4. Al patrulea mare principiu are in vedere controlarea stricta a fundamentalistilor religiosi, care, in problema OZN, fie considera extraterestrii drept unelte ale Satanei, fie nu recunosc posibilitatea existentei lor.

Recrudescenta fundamentalismului religios in plin secol XXI, este unul dintre aspectele cele mai ingrijoratoare pentru unele servicii de informatii. Evident, atunci cand aceasta nu se afla in interesul lor.


Sursa: BLOG ENCICLOPEDIC 2 – DESCOPERA