Se afișează postările cu eticheta timp. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta timp. Afișați toate postările

16 septembrie 2011

Semnele timpului

Cu toate ca timpul venirii celei de a doua a Mantuitorului n-a fost precizat, si aceasta datorita faptului ca Domnul Iisus Hristos a atras atentia tuturor ca sa fie pregatiti, caci atunci cand nici nu se vor gandi va veni Fiul Omului, uneori si Apostolii au crezut ca venirea Fiului Omului e foarte aproape (1 Petru 4,7; 1 Ioan 2,18). Alteori insa, cand s-au ivit neintelegeri intre credinciosi pe aceasta tema, deoarece unii socoteau ca ziua Domnului a si venit, iar altii ca ea nu va veni, Apostolii au fost nevoiti sa le dea lamuriri spunandu-le ca ea se va produce intr-un timp mai indepartat, dar certitudinea ei ramane. In acest sens au procedat Sfintii Apostoli Petru si Pavel (2 Petru 3, 4; 1 Tesaloniceni 5,1; 2 Tesaloniceni 2, 1). Totusi, din cele spuse de Mantuitorul Apostolilor Sai in legatura cu a doua Sa venire, de asemenea din cele ce se cuprind in unele Epistole pauline si in Apocalipsa, rezulta ca Parusia Domnului va fi precedata de anumite semne, din implinirea carora se va putea deduce ca ca nu este departe. Aceste semne sunt:

Propovaduirea Evangheliei la toate neamurile Intre profetiile facute de Mantuitorul cu privire la sfarsitul lumii este si aceasta: "Si se va propovadui aceasta Evanghelie a imparatiei in toata lumea, spre mantuire la toate neamurile, si atunci va veni sfarsitul" (Matei 24,14). Din aceasta profetie nu rezulta ca Evanghelia va fi primita de toate popoarele, de asemenea nici faptul ca sfarsitul va veni indata ce Evanghelia va fi propovaduita la toata lumea. Asadar, esentialul este ca la toate popoarele din lumea intreaga, indiferent de multimea lor si de locul in care traiesc, sa se fi vestit Evanghelia prin propovaduitori, indiferent daca ea va fi primita sau nu.

Ivirea de prooroci mincinosi si caderea multora de la credinta, precum si inmultirea faradelegilor intre oameni Despre aparitia proorocilor mincinosi, Mantuitorul spune: "Si multi prooroci se vor scula si vor amagi pe multi si din pricina faradelegii se va raci dragostea multora" (Matei 24,11-12). Sfantul Apostol Pavel descrie astfel timpurile grele ce vor veni in zilele de apoi: "Pentru ca oamenii vor fi iubitori de sine, nemultumitori, necuviosi, lipsiti de dragoste, neinduplecati, clevetitori, neinfranati, cruzi, neiubitori de bine, vanzatori, necuviinciosi, ingamfati, iubitori mai mult de desfatari decat de Dumnezeu, avand infatisarea credintei adevarate, dar tagaduind puterea ei" (2 Timotei 3,2-5). "Inmultirea faradelegii" se va produce, pe de o parte, datorita amagirii multor oameni de catre prooroci mincinosi, iar pe de alta, ca urmare a slabirii si decaderii de la credinta a unora.

Venirea lui Antihrist Numele de Antihrist inseamna adversar sau dusman al lui Hristos. El se refera fie la dusmanii lui Hristos in general, fie la o persoana anume, diavolul, sau o unealta a sa, un trimis al Satanei, spre a-L combate pe Hristos, si care-i va atrage la ratacire pe multi. Puterea lui insa va inceta la venirea Domnului. Sfantul Apostol Ioan zice: "Copii, este ceasul de pe urma, si precum ati auzit ca vine antihrist, iar acum multi antihristi s'au aratat - de aici cunoastem ca este ceasul de pe urma" (1 Ioan 2, 18), iar Sfantul Apostol Pavel spune: "Sa nu va amageasca nimeni in nici un chip...; ca va veni intai lepadarea de credinta si se va arata omul pacatului, fiul pierzarii, potrivnicul... cel fara de lege, pe care Domnul Iisus il va ucide cu Duhul gurii Sale si il va nimici cu stralucirea venirii Sale. Iar venirea aceluia va fi lucrarea lui Satan insotit de tot felul de puteri si de semne si minuni mincinoase" (2 Tesaloniceni 2,3, 8-9).

Venirea pe pamant a lui Enoh si Ilie Acestia sunt cei doi martori ai Domnului, care au fost ridicati cu trupul la cer, si care vor fi trimisi de Domnul pe pamant, pentru a-L predica oamenilor pe Hristos. In lupta cu Antihrist, ei vor fi rapusi si omorati, dar dupa trei zile si jumatate vor invia, iar peste cei ce s'au bucurat de moartea lor va cadea frica mare (Apocalipsa 11,3-11).

Multe si mari catastrofe in natura si intre oameni Atragandu-le atentia Apostolilor sa nu se lase amagiti de invatatori si prooroci mincinosi care vor veni in numele Lui, Mantuitorul le-a spus semnele care vor trebui sa se intample mai inainte de sfarsit, cu toate ca acesta nu va veni indata (Luca 21, 9); asemenea semne vor fi: foamete, seceta, ciuma, cutremure de pamant, intunecari de soare si de luna, razboaie si vesti de razboaie (Matei 24, 4; Marcu 13,7-13; Luca 21,9-19). Astfel de fenomene au fost totdeauna, dar acuma se vor inmuiti, prin ele Dumnezeu voind sa arate ca acestea trebuie sa se intample mai inainte de a veni sfarsitul.

Convertirea poporului evreu la crestinism Unul din semnele cele mai semnificative cu privire la a doua venire a Domnului va fi convertirea poporului evreu la crestinism. Acest eveniment important a fost profetit si in Vechiul Testament de proorocul Osea astfel: "Fiii lui Israel se vor intoarce la credinta si-L vor caula pe Domnul Dumnezeul lor si pe David, imparatul lor, iar la sfarsitul zilelor cele depe urma se vor apropia cu infricosare de Domnul si de bunatatea Lui" (Osea 3, 5). Sfantul Apostol Pavel spune si mai clar: "Pentru ca nu voiesc sa nu stiti voi, fratilor, taina aceasta ... ca impietrirea lui Israel s'a facut in parte, pana ce va intra tot numarul paganilor. Si asa tot Israelul se va mantui, precum este scris: Din Sion veni-va Izbavitorul si va indeparta nelegiuirile de la Iacov; si acesta este legamantul Meu cu ei, cand voi ridica pacatele lor" (Romani 11,25-27).

Aratarea pe cer a semnului Fiului Omului Semnul Fiului Omului este crucea, fiindca prin ea Mantuitorul a castigat biruinta asupra mortii. Despre aratarea acestui semn, Mantuitorul a spus: "Atunci se va arata pe cer semnul Fiului Omului ... si vor vedea pe Fiul Omului venind pe norii cerului cu putere si cu slava multa" (Matei 24, 30). Fara indoiala, toate aceste semne se vor intampla inainte de a doua venire a Domnului, dar ordinea in care care vor aparea ramane necunoscuta. Implinirea lor va fi insa un indiciu ca sfarsitul lumii este aproape, deci cei ce nu s'au pocait vor avea posibilitatea sa se indrepte macar in ceasul al unsprezecelea. Tinand seama dc cele cuprinse in Scriptura Noului Testament, ne putem face o imagine despre modul in care se va petrece Parusia Domnului. La aparitia pe cer a semnului Fiului Omului (Matei 24,30) si la sunetul arhanghelului din trambita lui Dumnezeu (1 Tesaloniceni 4,16), precum si la glasul Fiului lui Dumnezeu (Ioan 5,28), Domnul Se va pogori din cer imbracat in slava si cu putere multa, inconjurat de ingerii Sai (Matei 24,30, 16,27). El va veni in acelasi trup preamarit cu care a inviat si S'a inaltat la cer (Faptele Apostolilor 1, 11). In aceeasi clipa se va produce prefacerea lumii sau schimbarea chipului lumii acesteia (2 Petru 3,12-13), invierea mortilor si schimbarea trupurilor celor vii (1 Tesaloniceni 4,16-17; 1 Corinteni 15,51). Revenit pe noul pamant, Domnul Se va aseza pe scaunul de judecata, fiind inconjurat de ingeri, de apostoli si de sfinti (Matei 19,28; Luca 22,30; 1 Corinteni 6,2).

Am mentionat mai inainte ca schimbarea chipului acestei lumi sau prefacerea ei, a doua venire a Domnului si invierea mortilor se vor petrece oarecum deodata: lumea se va preface cu iuteala de fulger, din pamantul transfigurat vor invia trupurile mortilor, iar ale celor vii se vor schimba si deodata cu acestea va avea loc Parusia. De fapt, atat cauza prefacerii lumii, cat si a invierii mortilor va fi a doua venire a Domnului, de aceea ziua in care vor avea loc toate acestea se numeste "Ziua Domnului Iisus" (1 Corinteni 5,5; 2 Corinteni 1,14). Ea insa poarta si alte numiri: ziua cea de apoi (Ioan 6,39; 11, 24; 12,48), ziua Domnului cea mare si slavita (Faptele Apostolilor 2,20), ziua cea mare (Iuda 1, 6), ziua mantuirii (2 Corinteni 6,2), ziua veacului (2 Petru 3,18), ziua Fiului Omului (Luca 17, 24), iar fiindca in aceasta zi se va face judecata universala, ea poarta numeroase numiri si in legatura cu aceasta: ziua judecatii (Matei 11,22; 2 Petru 2, 9), ziua cercetarii (I Petru 2, 12), ziua cea mare a maniei (Apocalipsa 6,17), ziua maniei si aratarii dreptei judecati a lui Dumnezeu (Romani 2,15).

Daca Sfantul Apostol Petru spune ca in ziua Domnului "stihiile lumii vor arde" (2 Petru 3,10), aceasta inseamna ca lumea innoita, transfigurata, numita de Apostol "ceruri noi si pamant nou" (2 Petru 3,13) trebuie sa fie precedata de descompunerea lumii actuale, in scopul de a se curati si innoi, asa dupa cum si oamenii trebuie sa treaca prin moarte si putrezire pentru a invia cu trupurile nestricacioase si nemuritoare. Caci precum inainte de a-l crea pe om, Dumnezeu a creat lumea in care sa vietuiasca, asa si la sfarsitul lumii va transfigura lumea prezenta, dandu-i un chip nou, potrivit cu noul chip al oamenilor



preluare de pe sursa: http://www.razboiulnevazut.org/articol/84/Semnele-timpului

11 septembrie 2011

Masacrul timpului actual şi noua ordine mondială



Masacrul timpului actual şi noua ordine mondială

Asistăm acum, în mod evident, la o schimbare fundamentală de paradigmă.

Numai că noua ordine mondială vârâtă forţat pe gât omenirii astăzi este un concept eronat încă dintru început.

De ordin spiritual şi economic, această schimbare se vrea a fi una ce va aşeza însă acul balanţei omenirii către un alt timp istoric, a cărui poziţie să depindă de nişte coordonate stricte, impuse, pe care ea, omenirea, să fie nevoită a le înghiţi cu orice preţ, ba încă să fie dirijată în a-şi perpetua starea de confuzie interoară precum că şi le stabileşte singură, coordonate direcţionate în mod obligat, din nefericire, către partea negativă a axei sale evolutive.

Schimbarea aceasta obligatorie de paradigmă, în funcţie de interesele meschine ale conducătorilor efemeri ai acestei lumi, poate fi sau nu coincidentă cu noua ordine mondială prefigurată de cei care ţin în mâinile lor frâiele planetei Pământ la ora actuală.

Să analizăm puţin situaţia de fapt şi de drept, aşa cum apare ea în acest moment. In primul caz, al necoincidenţei dintre cele două noţiuni, avem situaţia cea mai fericită, ideală, i-am putea spune, a noii lumi conturate biblic, echivalentă cu o propensiune spirituală mai mult decât necesară a omului în sine privit la nivel individual, dar şi colectiv, într-un tandem de o perfectă simultaneitate firească şi implicită, fapt care poate stabili de facto un alt referenţial de raportare, real, de astă dată, şi privit ca adevărata limită de contur a gândirii umane de tip evoluat.

Cel de-al doilea caz ar fi unul care ar anunţa, practic, sfârşitul programat al omenirii.

„Ordine dupa haos!” este un principiu ocult devastator, dacă îl studiem din unghiul de vedere a faptului că dezordinea actuală de tip dirijat, pe care o trăim cu toţii din plin, nu a venit de la sine ca o verigă caracteristică a unui lanţ cauzal complex şi îndelungat, ci ea a fost cu anterioritate regizată de o gândire umană machiavelică şi diformă pentru satisfacerea ignobilă a unor necesităţi economico-politice conjuncturale şi distructive în genere.

Prin urmare, lumea nu va avea de ales, iată, decât între două planuri mari, dar nu neapărat late, şi anume, planul infam al omului şi planul pe care-l propune acestuia Universul.

Alegerea va fi doar a fiinţei umane însăşi.

Şi este, practic, ultima ei şansă de a se mai naşte încă o dată din cenuşa timpului său nedefinit, retrograd şi incert.

Plătită cu sânge şi cu bani, după cum afirma cândva Arthur Schlesinger Jr., dar şi cu mister, adăugăm noi, noua ordine mondială exclude total din ecuaţia filozofiei sale demonice OMUL.

Bineînţeles, ca orice tip de gândire se poate naşte în cuprinsul acestei lumi.

Totul e ca aceasta să nu îngrădească libertatea sfântă de a fi lăsată fiinţei umane de către Creatorul său – Dumnezeu.

Şi tocmai aici se află punctul slab, ahilian al acestei direcţii de gândire şi, totdeodată, precum spunea şi părintele Gheorghe Calciu-Dumitreasa, perfidia ei, anume în faptul că adevărata credinţă se încearcă a fi înlocuită azi cu surogatul cu forme imperfecte denumit ecumenism.

 „Teologii greci numesc miscarea ecumenică cea mai mare erezie a secolului nostru.”, amintea acelaşi mare preot ortodox român Calciu-Dumitreasa.

Şi tot ilustrul nostru teolog îşi adresa lui însuşi următorul set de interogaţii mai mult decât fireşti: „De unde confuzia valorilor morale?

De unde subminarea tradiţiilor sănătoase care au asigurat durata naţiunilor prin secole?

Cine are interesul, chiar în sânul propriei naţiuni, să înceapă demolarea sănătăţii ei morale şi biologice prin proclamarea drepturilor nelimitate ale omului, în sensul libertăţii antisociale a individului?”

“Cred ca subiectul cel mai important (politic) este psihologia maselor… Vom arata ca familia împiedica dezvoltarea individului… Desi acestea vor fi studiate în sistemul de educatie, ele vor fi aservite obiectivelor clasei guvernante… Populatia nu va cunoaste felul în care i se inoculeaza convingerile. Când tehnica se va fi perfectat, fiecare guvern care a educat generatii de oameni în acest fel va putea sa controleze întreaga populatie în mod eficient si sigur, fara a fi nevoie de armate sau politie… Propaganda educationala, cu ajutorul guvernului, va putea sa obtina rezultate într-o singură generaţie. Exista însa doua puternice forte care se opun unei astfel de politici: una este religia, iar cealalta este patriotismul…O societate stiintifica nu poate fi stabila decât sub conducerea unui guvern mondial.”, spunea pe la mijlocul secolului trecut filozoful Bertrand Russell.

Dar, cum memoria lumii îşi întinde trupul său fără de moarte pe secole şi secole de gândire denaturată sau nu, ei bine, în ampla sa circularitate specifică ea, memoria lumii, ştie faptul că oculta mondială nu este altceva decât „o organizaţie secretă internaţională, anticreştină şi satanică, pentru că intenţionează să stabilească o “nouă ordine mondială” (ceea ce, în parte, a şi reuşit), înlocuind adevărul divin al creştinismului cu o religie fabricată, sprijinită pe misterele egiptene ale lui Hermes Trismegistul, pe Cabala evreiască, pe secretele asiro-babiloniene, pe recunoaşterea ca adevăraţi dumnezei a tuturor zeilor păgâni”, “o organizaţie demonică, se închină lui Lucifer, are nişte secrete pe care le păstrează cu tărie, dar se descoperă lumii ca o organizaţie de binefacere, care se ocupă de săraci. …dincolo de aceste fapte nu există Duhul lui Dumnezeu şi toate faptele sunt puse pentru înşelare.” (părintele Gheorghe Calciu-Dumitreasa).

Cu alte cuvinte, avem de-a face aici cu o reeditare continuă a mitului faustic, am putea spune în termeni metaforici, în care sufletul vândut diavolului îşi cere tributul jertfei sale – nimbul nemuririi iluzive.

De fapt, practica cea mai la îndemână astăzi a ocultei mondiale o reprezintă tehnica vânzării continue de iluzii ca „realitate foarte reală” omului (dacă facem aici analogia cu definiţia pe care filozoful de la Königsberg, Immanuel Kant, o stabilea noţiunii de timp), precum şi libertatea aparentă a acestuia ca formă de libertate concretă, o artă a seducţiei himerice nesfârşite în plasa căreia cad zilnic foarte multe suflete cu demonul negru lipit stigmatizant de propria-le tâmplă necugetătoare şi rece.

„Vom spânzura ultimul rege cu maţele ultimului preot!” este ceea ce urlau din toţi rărunchii revoluţionarii francezi de la 1789, care urmau un plan stabilit, după cum bine se ştie, cu câţiva ani înainte, pe la 1782, la Wilhemsbaden, unde avusese loc cel de-al doilea Congres ocult.

De-a lungul istoriei lumii, iată, se pare că multe sicrie şi, mai ales, numeroase gropi comune au fost umplute cu trupurile şi cu duhurile atâtor oameni nevinovaţi!

Vezi cazul înfiorător al practicilor criminale din Războiul Mondial al anilor ’40 ai secolului trecut.

Numai cine nu a avut în familia sa participanţi direcţi la masacrul marii conflagraţii anterioare nu cunoaşte ceea ce se numeşte moarte şi suferinţă în adevăratul lor sens denotativ.

Moarte presărată samavolnic la fiecare metru de brazdă în parte şi inhalată anevoie secundă după secundă în mădularele uscate de mizerie şi în plămânii dilataţi excesiv de emfizem – lanţ întreg de vieţi ucise în numele unui principiu abominabil şi antiuman: noua ordine mondială.

Însuşi Adolf Hitler – criminalul de război cu însemnul diavolului în suflet, la fel ca şi I. V. Stalin, de altfel – susţinea cu tărie că politica sa naţional-socialistă va fi cea care “se va folosi de propria revoluţie pentru stabilirea unei noi ordini mondiale”.

Trist, dar adevărat. Şi el, şi dictatorul rus, şi atâţia alţii au adoptat aceeaşi politică mutilantă: au ucis OMUL sub diferite pretexte pentru a arunca în faţa celor rămaşi stafia schimonosită a răului spiritual maladiv.

Mai nou, conceptul plin de erori multiple denumit simplu „nom” îşi arată colţii săi lungi şi foarte bine ascuţiţi printr-un vădit fenomen de sclavaj la nivel uman desfăşurat pe întreg perimetrul planetar.

„Negru pe plantaţie! Sclav, sclav, asta eşti!”

Câţi dintre noi nu au simţit în urechi şuierul sticlos şi umilitor al unor astfel de vorbe rostite repetitiv în timp de nişte minţi întunecate ce frizau demenţa înfiorătoare, slugi pline de devotament ale entităţii luciferice cu secera morţii lugubre într-o mână şi nicidecum cu eternitatea

Duhului divin în conştiinţă?!

Cuvinte articulate apăsat de minţi setate nativ şi, ulterior, controlat, în a semăna suferinţă în jurul lor – cu preţul, bineînţeles, al unor funcţii importante, de făcători de nimic în „beneficiul” instituţiilor care îi ţin sub aripa lor protectoare, dar sub auspiciile cărora ei îşi întind tiranic şi cu nesaţul unei caracatiţe bolnave de arivism tentaculele fioroase ale şmenurilor şi ale bişnitărelilor ieftine de „mafioso stradale” în toată puterea faptei – nu trebuie privite drept nişte simple propoziţii ale unui ins prematur caracterizat de o incultură şi de o insolenţă vădite.

Nu.

Pentru că ele reprezintă, de fapt, diagnosticul grav al unei filozofii actuale deloc paternaliste, ci, dimpotrivă, nefaste şi furibunde, de a subjuga lumea – creaţia lui Dumnezeu, construind, prin uciderea făţisă a noţiunii complexe de OM în toată splendoarea celestă a înţelesurilor sale multiple, schelele unei elite autointitulate, pline de vanitate nemăsurabilă şi îngălate în mocirla puturoasă a desfrâului walpurgic.

De prin 1975 încoace, omenirea sălăşluieşte continuu într-o prăbuşire controlată şi tragică, de unde nu mai poate ieşi curând la Lumină decât prin breşa singulară a credinţei în Dumnezeu.

Tot acest experiment eşuat încă din născare al noii ordini mondiale nu reprezintă nimic altceva decât o poziţionare efemeră a unei părţi a mentalului colectiv dominată de neînţelegerea sensului exact al existenţei umane şi de patologia disperării de a fi mai presus decât Voinţa divină – încercând, practic, să-şi autodemoleze limita efemerităţii sale prestabilite prin planul creaţionist şi să îngenunchieze inteligenţa superioară a Universului prin fel şi fel de aşa-zise tehnici specifice de decriptare a cifrajului divin (şi amintim aici de vestitele mijloace cabalistice ce vizau spargerea mesajului încifrat biblic ori de cele moderne de anagramare din prezent, care urmăresc, desigur, acelaşi lucru) – pe treapta inferioară a nedesăvârşirii sale evolutive.

Un punct singular cu iz de infern în clocot continuu de pe harta istoriei zbuciumate a lumii…

A fi într-un război continuu unul cu altul este o greşeală fundamentală a tuturor organizaţiilor acestei lumi, care, iată, după atâta amar de timp scurs într-ale ascensiunii pozitiv-umane, se află mereu situate din punct de vedere topografic în acelaşi punct mort al raportului de dominare a maselor de către alte mase şi, mai nou, în cel de disoluţie a identităţii naţional-valorice a popoarelor.

Axiologia fiecărei naţii în parte, aşadar, este făcută praf şi pulbere pe neaşteptate prin toată această multitudine de concepte antiumane complet străine de atitudinea unor oameni cu adevărat evoluaţi sub raport spiritualo-intelectual, concepte care sunt înşirate cu o grabă de nedescris şi cu orice preţ, cu sânge şi cu bani, pe taraba învechită a destinului omenirii.

O operă de artă mistificată a lumii în care mai mult ca sigur că un om de cultură precum André Gide ar fi căutat foarte multe sensuri precise în simbolistica variată de dinaintea privirii sale profunde.

Ca şi experimentul eşuat de la Geneva a lui Stephen Hawking, conceptul de nouă ordine mondială este unul eronat încă de la naşterea sa şi condamnat, astfel, la ratare sigură în timp.

Filozofia sa este una a întunericului şi a despiritualizării complete a fiinţei umane, iar din această stare de înapoiere şi de incultură nu se va putea prea lesne ieşi, se pare, spre Lumina cea adevărată decât cu o singură condiţie, anume aceea ca OMUL să creadă cu adevărat, la fel ca şi Sfinţii Părinţi Mărturisitori creştini, în unicul său Dumnezeu creator şi în măreţia constructului său identitar axiologic ridicat în vreme de întreaga pleiadă a înaintaşilor săi remarcabili. „Noi trăim într-o mare unitate, toată creaţia lui Dumnezeu este o unitate.

Daca ne despărţim de marea unitate, suntem pe poziţie de anulare, de auto anulare.

Deci, recomand o poziţie de trăire.

Pentru că tragedia întregii lumi trebuie plânsă ca propriile noastre păcate.”, spunea mult înduhovnicitul părinte Arsenie Papacioc.

Şi tot el continua: „Pentru că fiinţa umană – aşa cum zice şi Sfântul Grigorie de Nyssa – este copleşitoare, de neînţeles.

Dumnezeu are încă taine ascunse cu privire la om, pe care nu le cunosc nici îngerii.

Omul este cu totul superior în creaţie.

Lupta Satanei, asiduă şi chiar finală, este să nu recunoaştem că putem fi în asemănare cu Dumnezeu. Da, suntem creaţi aşa.

Recunoaştem, nu recunoaştem, aşa suntem creaţi.

Nimeni din creaţie nu-i ca omul.

El este singura verigă posibilă de legătură între Dumnezeu şi creaţie.

Omul! Lui i s-a încredinţat marea răspundere să supravegheze întreaga creaţie, el este stăpânul creaţiei.

”Să veghem, aşadar, ca sfânta creaţie divină, OMUL, să rămână până la finalul destinului său lumesc în starea în care a fost concepută iniţial, iară nu într-aceea transformată, a iluziei că este ceea ce nu este, de fapt, şi că poate gândi altfel de cum este îngăduit şi firesc, totdeodată!

De asemenea metamorfoze demonice nu are nevoie nici măcar noua ordine mondială în sine.

De ce?

Pentru simplul motiv că s-ar autodistruge definitiv, înfigându-şi singură piroanele răstignirii lui Hristos în palmele mânjite de sânge şi mirosind puternic a moarte ale propriului său trup putregăit şi rânced.


preluare de pe sursa: Revista Noi,Nu

26 august 2011

Rolul Important al Energiei Fotonice, in timpul Marii Tranzitii

Maestrul Kirael,  prin intermediul lui Kahu Fred Sterling 


KIRAEL:  Vreau sa vorbesc astazi despre energia fotonica, o forta care intr-o zi va deveni principal voastra sursa de energie, nu doar pentru vehicule si masinarii, dar si pentru corpul vostru.

Energia fotonica se prezinta ca o unda si totusi este individualizata.

Asta inseamna ca un foton actioneaza ca o particula.

Energia fotonica exista de mult mai mult timp decat va puteti voi imagina.

A fost adusa in aceasta realitate acum aproximativ 50 000 de ani, in timpurile Lemuriene si acum va juca un rol major in Transformarea Constiintei.

Guvernele voastre stiu despre energia fotonica, dar nu vor ca si voi sa stiti.

Asa ca, fac tot posibilul pentru a amana raspandirea cunostintelor despre energia fotonica, printre “cei de rand”.

Folosirea pe scara larga a energiei fotonice va schimba economia voastra, pentru ca fotonii nu pot fi stocati si va inconjoara in fiecare secunda, a fiecarei zile.

Nu poti taxa oamenii pentru aerul pe care il respira.

Cat priveste modul de folosire a energiei fotonice ca sursa voastra principala de putere, aici intra in discutie energiile voastre galactice.


Sa recunoastem Energia Fotonica, acum

Voi face aceasta introducere scurta, pentru a va creste apetitul, ca sa zicem asa.

Vreau sa raspund la cat mai multe intrebari, asa ca hai sa incepem.


I(ntrebare):  Cum stim ca energia fotonica exista, din moment ce nu o putem vedea?

KIRAEL: O, da, exista. Eu tot vorbesc despre energia fotonica, de peste 20 de ani, nu doar pentru ca exista, ci pentru ca va avea o influenta majora in vietile voastre, in timpul acestui proces de transformare.  Max Planck si Albert Einstein au studiat-o. [1] Oamenii vostri de stiinta pot sa o observe cu instrumentele pe care le au si au povestit mult despre asta. Articolele lor se gasesc si pe Internet.

Energia fotonica inconjoara planul Terestru. Sistemul  vostru planetar trece prin stratul exterior al barierei fotonice, indreptandu-se incet inspre miezul acesteia. Planeta  Pamant are o constienta si stie cat de multi fotoni puteti, sau nu puteti voi sa asimilati. Daca ar fi ca Pamantul sa-si creasca viteza, astfel incat sa ajunga la centru barierei fotonice, facand astfel ca fotonii sa devina forta predominanta aici, lumea voastra s-ar parjoli, caci niciuna dintre tehnologiile existente nu ar mai functiona. Nu ati putea sa va mai conduceti masinile, sa va pilotati avioanele, radioul, televiziunea, computerele - nimic nu ar mai functiona. 

Cand va intra atata energie fotonica in atmosfera, campul vostru magnetic se va schimba si va trebui sa invatati cum sa folositi fotonii, ca sursa de putere. Benzina va juca un rol minor sau nul in vietile voastre, iar guvernele si oamenii vostri de stiinta stiu asta. Deci, ei vor pastra energia fotonica ca pe micul lor secret, pana veti fi consumat tot gazul si petrolul existente. Suna prosteste, dar este adevarat.

Puteti intreba, cum de stim ca energia fotonica este prezenta acum. Faceti o respiratie pranica si aduceti energia fotonica in corpul vostru. Faceti asta zilnic si veti vedea schimbarile in corp si in minte. Veti deveni mai usori.


Folosirea Numerologiei Lemuriene, pentru predictii asupra Nivelelor de Fotoni



I:  Cele mai recente predictii ale nivelelor de fotoni, care sunt publicate si in newsletter-ul nostru au fost sub forma unor combinatii de trei cifre si un punct, de exemplu 5.87.  Ce reprezinta prima, a doua si a treia cifra?

KIRAEL:  Acest format este legat de precizie. Dincolo de asta, nivelele de fotoni se bazeaza pe numerologia Lemuriana, care se bazeaza pe numere de la 1 la 9, fiecare dintre ele avand o semnificatie specifica si toate numerele cu doua sau mai multe cifre sunt apoi reduse, prin adunarea cifrelor la o singura cifra. [2] Daca nu faceti altceva decat sa invatati semnificatia numerologiei Lemuriene, veti intelege deja mai bine predictiile pentru nivelele de fotoni. 

Indiferent ca este vorba despre o cifra, doua, trei sau mai multe cifre in predictie, fiecare are o semnificatie atat individuala, cat si in relatie cu celelalte. Hai sa spunem ca nivelul de fotoni ar fi la 3.22. Daca adunati cifrele, suma lor este egala cu 7, care este un numar tranzitional in sistemul Lemurian. Probabil ca aveti de-a face cu ceva legat de tranzitii in acea zi. Daca nu gasiti nimic prin care ar trebui sa faceti o tranzitie, acel ceva va va gasi pe voi. Asa ca, fiti atenti la tot ce se intampla in jurul vostru.

Puteti sa extindeti realitatea si mai mult, considerand fiecare cifra in mod separat. In cazul unui nivel fotonic de 3.22, cifra 3 reprezinta adevar, incredere si pasiune, punctul central al acestei existente tridimensionale.

Cifra 2 reprezinta echilibru si, in acest caz, dublu echilibru (22=2+ 2), sau 4, care este echilibrul tuturor echilibrelor. Poti interpreta aceste numere, cat de profund doresti.

La inceput, un nivel fotonic de 3.22 poate parea putin scazut, dar ceea ce conteaza este echilibrul. Cinci este echilibrul suprem al fotonilor si, in numerologia Lemuriana, cinci reprezinta iubire. Deci, cand nivelele de fotoni sunt 3.22, gasiti echilibrul prin a va iubi pe voi insiva, mai mult in acea zi, deoarece un nivel fotonic de 3.22 nu poate sa transporte lumina pentru voi. Asta inseamna ca trebuie sa faceti cateva respiratii pranice, pentru a insipra mai multi fotoni pentru a va ridica nivelul de iubire, ca sa atingeti starea de echilibru.

Intr-o zi cand nivelul fotonic este mai mare decat 5, atingerea echilibrului poate fi inselatoare. Echilibrul provine din modul in care te joci cu numerele. Daca nivelul de fotoni ar fi fost 8, insemnand ca ati sta cu un picior in aceasta lume si un picior in lumea nevazuta, ati vrea sa mentineti nivelele de fotoni din corpul vostru la un nivel cu trei unitati mai putin, astfel incat sa respirati acel nivel de echilibru de 5.

Daca nivelul de fotoni este 7.11, atunci stiti ca sunteti intr-un spatiu tranzitional. Va trebui sa respirati fotoni la un nivel cu doua unitati mai jos, pentru a atinge echilibrul iubirii. Daca veti considera cei doi de 1, care este cifra Creatorului, stiti ca suma lor este 2, care reprezinta echilibrul dualitatii. Apoi 2 adunat cu 7 face 9, care este completarea, intregirea. In acea situatie, ar trebui sa respirati energie fotonica, la un nivel cu 4 unitati mai jos, pentru atinge echilibrul. Deci asa precum puteti observa, va trebui sa va dati seama cum sa ajungeti la echilibru, iar cand veti face asta veti fi completi. Creati echilibru pe toate planurile, stabilindu-va intentia de a inhala numai atat cat aveti nevoie pentru a trai in iubire.



Folosiri practice pentu Energia Fotonica in sanatate

I:  Cum pot lucra cu energia fotonica, pentru a-mi imbunatati viata de Acum?

KIRAEL:  Majoritatea oamenilor nu stiu nici macar ca energia fotonica ii inconjoara. Tocmai am discutat despre predictiile mele asupra nivelelor de fotoni. Indiferent daca nivelele de fotoni sunt inalte sau joase, voi sa tindeti sa fiti intotdeauna pe linia de mijloc. Asta inseamna ca vreti sa mentineti un nivel de 5, care este echilibrul iubirii. Cand faceti o repiratie pranica, in chakra coroanei, acea respiratie preia automat energia fotonica si o aduce in corpul vostru. Fotonii intra impreuna cu prana, in Celula Semnatara, sau glanda pineala, unde se amesteca. Cand energiile fotonica si pranica sunt aliniata in glanda pineala, fiecare celula din corp primeste imediat informatia si corpul este astfel informat, imediat ca energia fotonica este procesata.

Va mai dura pana cand fotonii vor deveni singura voastra sursa de energie. Pana cand se va intampla asta, puteti sa va reinvigorati corpul / vehiculul fizic cu energie fotonica. Faceti respiratii pranice, o data sau de doua ori pe zi, cu intentia de inhala fotoni. Daca aveti o raceala, respirati pranic, inhaland fotoni si acceptati acea realitate, indiferent daca dureaza cinci zile sau cincizeci de zile. Daca vreti sa vindecati ceva, acceptati acea stare mai intai si concentrati-va pe zona pe care doriti sa o vindecati. Se va vindeca. Daca aveti o durere la genunchi, fotonii vor lucra pe acea durere, daca le cereti asta. Ei nu va vor rezolva automat durerea. Intentia voastra este absolut necesara. Puteti sa comunicati cu fotonii in meditatie, concentrandu-va pe genunchiul afectat si aducand fotonii in acel genunchi.

Daca cineva din familia voastra sufera de Alzheimer sau alta boala, aduceti fotonii in corpul vostru, prin glanda voastra pineala cu o respiratie pranica, luminati-va palmele cu fotonii, punandu-le apoi pe chakra coroanei persoanei respective. Prin intentie, trimiteti apoi fotonii in chakra coroanei acelei persoane, astfel incat sa poata calatori prin corpul lor, pana la zonele afectate.

Daca esti alergator, respira pranic, aducand fotonii in corpul tau, pana jos in plamani, apoi afara din plamani, in inima. Inima ta va incetini ritmul, crescandu-ti enduranta si facandu-ti cursa mai usoara si mai putin stresanta. Vei alerga mai rapid si mai uniform si postura ta va fi perfecta.  Fotonii sunt de cinci ori mai puternici decat oxigenul. Cand alergi un km, consumi o anumita cantitate de oxigen. Ei bine, cu aceiasi cantitate de fotoni vei rezista cinci km. 

Meditatiile voastre se vor ridica la alt nivel, daca respirati pranic si inhalati fotoni, apoi ii expirati cu intentia de a va re-echilibra corpul, lasandu-i sa iasa prin ochi, degete sau oriunde altundeva doriti. Practicati meditatia prin intermediul respiratiei pranice, inhaland fotoni, apoi expirandu-i prin porii corpului si construind o bula in jurul vostru. Ramaneti in interiorul acestei bule si simtiti puterea fotonilor. Nu veti sti cat timp ati stat acolo, decat daca va uitati la un ceas, pentru ca veti pierde notiunea timpului. Energia fotonica depaseste timpul si spatiul. Veti gandi ca ati meditat timp de cinci minute, dar ceasul va arata ca au trecut 20 de minute. Faceti asta in fiecare zi, poate de doua ori pe zi. In toate aceste situatii, daca la inceput nu reusiti, continuati sa incercati. 



I:  Am putea sa folosim predictiile lunare pentru fotoni in loc de astrologie, pentru a ne ghida in calatoria noastra?

KIRAEL: O, nu, cred ca ati vrea sa faceti asta. Fotonii singuri nu va pot ghida in calatoria voastra. Amintiti-va sa fiti atenti la tot ce se intampla in jurul vostru. In plus, astrologia este o calatorie care are de-a face cu toate miscarile din acest sistem planetar. Astrologia isi are locul sau, asa cum il au si fotonii. S-ar putea sa aflati chiar ca pozitiile stelelor sunt in concordanta cu predictia nivelelor de fotoni. Sa nu o neglijam pe una, in favoarea celeilalte. 



Efectul Energiei Fotonice asupra Pamantului

I:  Este nivelul energiei fotonice constant pe toata suprafata Pamantului, sau exista zone unde nivelele de fotoni sunt mai ridicate sau mai scazute?

KIRAEL:  Este constant peste tot. Cand planul Terestru se misca prin fotoni, la un nivel de 3.22, nivelele de fotoni nu se schimba de la un loc la altul in planul Terestru.  I:  Energia fotonica are vreo influenta asupra cutremurelor, eruptiilor vulcanice si a altor schimbari Terestre?

KIRAEL:  Voi, ca indivizi in acest plan Terestru, treceti printre fotoni mai rapid si cu mai putin stres decat Mama Pamant, care, ca un plan imens de constienta, se misca printre fotoni mai incet si este afectata intr-un mod mai dramatic.

Energia fotonica influenteaza eruptiile Mamei Pamant, intensificandu-le. Asa ca nu conteaza daca fotonii au nivel inalt sau scazut. Nu conteaza la ce nivel sunt fotonii, daca se produce o eruptie vulcanica, energia fotonilor va fi atrasa la locul eruptiei si se va acumula in jurul acelui loc.  Daca ar fi sa masurati energia fotonica la locul eruptiei unui vulcan, ar fi dubla sau tripla fata de nivelul masurat in afara acelei zone. Fotonii stiu unde va apare eruptia si o ajuta sa se elibereze din vulcan. Fotonii nu judeca. Ei adauga energie fotonica la eruptia vulcanica, pentru a atinge echilibrul in numele Creatorului.

Daca ati putea patrunde in ochiul unei tornade, ar fi complet saturat cu energie fotonica. Fotonii intra in vartej si stau acolo pana cand explodeaza si il elibereaza. Cand se intampla asta, tornada se opreste dintr-o data.
Acolo unde e vorba de cutremure, fotonii cresc impactul acestora la epicentru. Gandurile voastre colective pot redirectiona energia, astfel cutremurul va erupe mai departe de zona in care sunteti. Observati putin unde s-au intamplat cutremure. Este posibil, oare, ca oamenii din Los Angeles sa amane un cutremur pentru atat de mult timp, pur si simplu pentru ca nu au vrut ca sa se intample un cutremur?  Corect. Gandurile lor si pasiunea pe care o pun in acele ganduri are un efect.

Oamenii din Los Angeles au destula experienta din trecut cu cutremurele, pentru a le tine la distanta, pentru moment. Daca nu vor cutremur, nu se va intampla acolo; dar va trebui sa se intample altundeva.  Deci cutremurele s-au intamplat in zone unde oamenii nu sunt atat de focusati pe cutremure, pe fotoni, pe spiritualitate, etc.

Daca cei din Los Angeles devin nepasatori, faliile de acolo vor incepe sa dea semne de activitate. Sa nu credeti acum ca va puteti pur si simplu ruga, ca sa nu aveti deloc experienta cutremurelor. Ati putea, dar nu sunteti destul de puternici.



I:  Exista similitudini intre modul in care fotonii afecteaza corpul Mamei Pamant si modul in care afecteaza corpurile noastre?

KIRAEL: Corpul vostru seamana mult cu al Mamei Pamant. Cand Mama Pamant nu are suficienti fotoni, ea erupe si atrage fotoni in ea pentru a crea echilibru pentru vindecare. Daca Mama Pamant ar putea atrage in interior fotoni, in alta maniera, ar crea sansa pentru vindecare ulterioara, la un nivel mult mai inalt. Deci, in ce alt mod poate Mama Pamant sa aduca in ea fotoni? Ea ar putea obtine fotonii de care are nevoie, daca o respectati prin a-i trimite lumina si prin a o trata cu iubire. Asta inseamna sa nu ii distrugeti padurile, sa nu ii poluati apele, sa nu creati razboaie si alte activitati care ii afecteaza echilibrul, in mod negativ. Mama Pamant s-ar vindeca in moduri pe care nici nu vi le puteti imagina.

Cand corpul uman are experienta durerii, asta se intampla deoarece nu aveti destui fotoni in el. Cand izbucneste durerea si va intrerupe echilibrul, atunci trebuie sa respirati pranic si sa inhalati fotoni.  Veti simti iubirea si lumina intregului vostru corp. Daca respirati pranic si aduceti fotoni in aceasta realitate, veti fi mult mai bine astazi, decat ieri. Daca respirati pranic si muriti, este pentru ca ati ales asa. Daca nu ati fi respirat pranic, ati fi putut muri cu cateva zile sau ani mai devreme. Eu va garantez ca corpul vostru va rezista mai mult cu fotoni, decat fara.



Nivelele de fotoni din timpul celor trei zile de intuneric

I:  Care este nivelul energiei fotonice care va declansa cele trei zile de intuneric?

KIRAEL:  Nivelul fotonic va fi la 1 cand vor incepe cele trei zile de intuneric si va fi la 9 cand cele trei zile se vor sfarsi. Cand Pamantul intra complet in bariera fotonica, energia fotonica se va reduce la 1, deoarece va absorbi toate energiile tridimensionale.  Asta suna rau, dar este de fapt foarte bine. Fotonii vor absorbi tiparul energetic al Pamantului. Cand se va intampla asta, veti simti ca va pierdeti constiinta. Veti adormi si nu veti constientiza cele 3 zile de intuneric si tot ceea ce se intampla in acel timp.

Corpurile voastre vor avea o experienta dramatica in timoul acelor 3 zile care vor reflecta numerologia
Lemuriana.

La inceput, veti simti iubirea Creatorului (1), apoi veti adormi dupa care totul se va echilibra (2) si veti folosi adevarul, increderea si pasiunea, ca baza pentru a iesi din aceasta realitate tridimensionala. In a doua zi,

ADN-ul vostru va fi adus in mod magic in a patra lumina si veti avea patru spirale de ADN, in loc de doua (4) si iubirea pe care ati simtit-o cand veti fi adormit se va manifesta acum si mai puternic (5). Apoi ii veti intalni pe Maestri (6). Dupa aceasta, veti trece in faza urmatoare (7), in care vor fi prezente energii galactice, ca sa va ajute existenta (8), astfel incat sa ajungeti la intregire si va treziti intr-o noua lume, in ziua a treia (9).

Acele trei zile vor fi minunate. Cand va veti trezi, veti fi schimbati in bine.  Unii dintre voi veti fi adromiti mai mult de trei zile, pentru ca va va lua un pic mai mult sa treceti prin nivelele crescande de fotoni, dar este bine, pentru ca va veti trezi in iubire. Daca doriti sa va pregatiti Acum pentru acele evenimente, cautati echilibrul – spiritul lui 5, energia iubirii. Ca cat sunteti mai echilibrati, cu atat mai putin stresante vor fi schimbarile in corpul vostru, in acele 3 zile.



Interactiunea Fotonilor cu Campurile Magentice si Exploziile Solare

I:  Ai spus ca energia fotonica reduce rapid campul magnetic al Pamantului. Va schimba de asemeni si tiparele si valurile noastre tridimensionale?

KIRAEL:  Efectul fortei magentice asupra corpului uman se numeste gravitatie. Cea de a treia diemensiune este in curs de disparitie acum, deci corpul vostru tridimensional va dispare. Trebuie sa continuati sa respirati pranic, pentru ca nu ati iesit inca din aceasta dimensiune. Energia  fotonica va va exitnde si intari rezistenta corpului, pana cand veti fi depasit cea de-a treia dimensiune.  Daca nu retineti numic altceva din tot ce am spus astazi, retineti ca daca vreti sa ajungeti in cea de-a patra lumina, va trebui sa folositi energia fotonica.


I:  Oamenii de stiinta se asteapta la o exacerbare a activitatii solare in 2011. Cum interactioneaza exploziile solare majore, cu energia fotonica?

KIRAEL: Cand se produc eruptii solare, acestea arata ca niste explozii.  Acestea pot sa ajunga departe - cel putin 160 km departare de soare - apoi nu mai au gaz si se sting. De fiecare data cand se produce o explozie solara, va ajunge, mai departe decat cea dinaintea sa, luand cu ea si o parte din gazele solare. Energia fotonica ajunge acolo si trage energia inapoi in soare, umpland astfel “gaura” lasata de explozie. Energia fotonica nu se epuizeaza, nici chiar in atmosfera solara. 

Ati putea opri aceste explozii solare, ceea ce ar avea un efect definitoriu asupra planului vostru Terestru. Efectul nu este atat de mare ca sa il simtiti aici, in planul Terestru, dar energia care inconjoara planul Terestru este afectata de aceste explozii - si nu intr-un mod pozitiv. Anumite persoane incep sa fie atente la aceste flacari solare, care vor fi importante pentru voi. Puteti sa acumulati energie fotonica in jurul planului Terestru, pentru a diminua efectul flacarilor solare. Cand respirati pranic si trimiteti fotoni in atmosfera, influentati activitatea flacarilor solare. Rugaciunea si mediatatia ajuta si ele.



Efectul Energiei Fotonice Asupra Darelor Chimice de pe Cer (Chemtrails)

I:  Aceasta este o intrebare de la un om de stiinta din Europa. Conform website-ului central (www.chemtrailcentra l.com), “chemtrails” sunt dare de substante chimice create in aer, la orice altitudine, de catre sisteme de pulverizare situate pe avioane. Cel care pune aceasta intrebare marturiseste ca, dupa recentele eruptii vulcanice din Islanda, toate zborurile deasupra Europei, inclusiv cele care spreiau chemtrails au fost anulate, timp de cateva zile. Ca urmare, multe persoane au raportat ca s-au simtit diferit si mult mai usurati din punct de vedere energetic. Oare sunt chemtrails folosite pentru a bloca accesul oamenilor la energia fotonica? Cum putem influenta efectul de la chemtrails?  

KIRAEL:  Chemtrails exista de multa vreme si nu vor disparea in viitorul apropiat. Acestea sunt experimente specifice care au loc pe planul Terestru si care le permit oamenilor vostri de stiinta sa afle ce se va intampla pe Pamant. 

Ganditi-va la Pamant ca la o baza de date pentru evenimentele ce urmeaza sa vina. Chemtrails le permit oamenilor vostri de stiinta sa caute in aceasta baza de date si sa determine cand se va intampla urmatorul uragan, sau tornada sau cutremur sau orice altceva. Cu toate ca chemtriails exista in SUA de catva timp, este putin in comparatie cu Europa.

Mass media face senzatie din gravitatea chemtrails-urilor, care au fost de fapt tinute in frau de catre energia fotonica. De-a lungul ultimilor 18 ani, chemtrails-urile au oferit energiei fotonice oportunitatea sa isi extinda puterea si fotonii si-au “dat seama” cum sa compenseseze, pe cat de mult posibil, chemtrails-urile.

Chemtrails-urile necesita un timp indelungat penrtru a ajunge la planul Terestru. Asa ca energia fotonica are timp sa le ingurgiteze.

Zeita Lumina, care a fost plasata in jurul Pamantului in timpuri Lemuriene, ajuta de asemeni pentru ca chemtrails-urile sa nu penetreze. Cu toate astea, fotonii si Zeita Lumina nu pot face toata treaba. Daca chemtrails-urile patrund prin atmosfera voastra, este vina voastra. Voi oamenii trebuie sa va unificati si sa respirati pranic, inhaland energia fotonica si apoi expirand-o inspre chemtrails.  Asa veti opri chemtrails-urile sa penetreze pana la voi. Puteti sa va si rugati sa se disipeze. Va dura ceva timp, dar in cele din urma chemtrails-urile vor fi ceva de domeniul trecutului.

Acea senzatie de usurare pe car oamenii au simtit-o, cand zborurile care raspandesc chemtrails au fost oprite, a reflectat disponibilitatea a mai multi fotoni pentru a fi respirati, din moment ce energia fotonica nu a mai fost consumata atunci, pentru a ingurgita chemtrails-urile.



Interconectarea Energiei Fotonice, a Luminii si Apei

I:  Care a fost teoria lui Albert Einsten despre energia fotonica si care se adevereste astazi?

KIRAEL:  Aaa, tot ce a spus el se adevereste. Einstein a construit pe teoriile lui Max Planck. Viata lui Einstein a fost atat de roditoare, incat aproape ca l-a ucis - in sensul ca el era o fiinta in patru dimensiuni si ii era greu sa traiasca in aceasta viata. Einstein a inteles tot ceea ce stiti voi astazi despre fotoni si a murit din imposibiltatea de a le spune oamenilor despre asta.

Energii ca Albert Einstein si Max Planck sunt aici pentru a ajuta continuarea vietii. Einstein nu a parasit niciodata planul Terestru. El inca mai bantuie prin Europa si prin Americi. Cand oamenii de stiinta s-au gandit deodata la fotoni, asta provine de la oameni precum Einstein si Planck. Din pacate, oamenii vostri de stiinta isi alunga aceste ganduri din cap si gandurile pleaca; dar daca ei ar spune povesteste-mi mai mult despre asta, energiile ar pune mai multe ganduri in capul lor.


I:  Cata energie fotonica respir eu, de fapt, acum si preiau in celulele mele?

KIRAEL:  Cate respiratii ai pe minut?


I: Nu am numarat niciodata.

KIRAEL:  Hai s-o facem mai usor. Aproximativ 12% din energia fotonica intra in corpul tau. Asta inseamna foarte mult. Majoritatea celor care nu au avut Vindecarea Celulei Semnatare (glanda pineala), sau vreo alta forma de vindecare, in care respiratia sa joace un rol important, primesc doar 0.05, 0.06, sau 0.08%. Daca respiri pranic tot timpul, meditezi jumatate de ora pe zi si te rogi, poti sa preiei fotonii la maximum.   


I:  Ori de cate ori suntem in grupul Zeitei, in Aripi Argintate de Lumina, facem botezuri cu tine, noi ridicam energia fotonica din apa, batand apa cu palmele. Cum influenteaza asta, cele patru corpuri ale persoanei care primeste botezul?

KIRAEL: Cand formati un cerc in apa si bateti apa si ridicati fotonii, asta nu influenteaza doar persoana care este botezata, ci intregul plan Terestru, care se bucura mult. Este necesar un cerc de Zeite, pentru a realiza acest lucru. Cand bati apa la inceput, poti sa simti putina ameteala, pentru ca fotonii incep sa se acumuleze, in scopul conectarii cu fortele de deasupra ta, tot drumul pana la ozon si dincolo de el.  Actiunea atrage energie fotonica pura in apa, unde sunteti voi si apoi coboara in Pamant. Persoana care este botezata sta in mijlocul cercului, astfel ca ea va deveni mai puternica si mai rezistenta. Energia de la “bataia” apei sta intr-o forma eterica si in ozon, timp de aproximativ ½ de ora – 45 minute si cand coboara inapoi este mai puternica si pura.


I:  Vor fi corpurile noastre compuse mai mult din energie fotonica decat apa, pe masura ce ne indreptam catre cea ce-a patra lumina?

KIRAEL: Corpurile voastre vor avea mai multa apa decat au acum, deci veti putea sa retineti mai multi fotoni/ lumina in corpurile voastre. De fast, cu cat este mai multa apa in corpurile voastre, cu atat mai multa lumina puteti sa emiteti.  Un procent mai ridicat de apa in corpurile voastre va face in mod automat mai capabili sa intrati in meditatie si in a patra dimensiune.  Corpul vostru este 70% apa acum. Puteti sa il aduceti la 88% apa, pur si simplu, prin procesul de botez.



Extinderea ADN-ului si vindecarea cu Energie Fotonica

I:  Care este relatia dintre ADN si energia fotonica?

KIRALEL: Cand este vorba despre trecerea voastra prin cea de-a treia dimensiune spre dimensiunea a patra, trebuie sa aveti acele doua lanturi de AND in plus la dispozitie. Energia fotonica functioneaza foarte bine cu 4 lanturi de ADN. Majoritatea dintre voi au acele lanturi de ADN in plus, acesta fiind motivul pentru care va inconjoara atat de multi fotoni. Ele inca nu vibreaza, dar daca respirati pranic in fiecare zi, fiecare din cele 70 de trilioane de celule vor putea fi in contact cu fotonii.  Daca respirati pranic, doar o data pe zi, va veti fi activat celulele, care apoi se vor extinde si se vor intari.

Uite cum interationeaza fotonii cu AND-ul vostru care se extinde. Dubla voastra elice de ADN, sau lantul dublu de ADN, se divide si formeaza inca doua lanturi de ADN. In timp ce se intampla aceasta diviziune, ARN-ul trece prin tot sistemul vostru si comunica cu celelalte celule din corp. Deoarece ARN-ul reactioneaza la energia pranica, fotonii vor trece prin tot sistemul corpului tau, intr-o maniera mult mai bine definita.

Cu alte cuvinte, se va focusa pe locul in care se duce. Celulele voastre muribunde vor deveni mai puternice si vor prelua fotoni, pentru ca, impreuna cu ADN-ul cu patru lanturi, fotonii vor merge automat acolo unde aveti nevoie de ei.  Puteti folosi energia fotonica pentru a calatori in lumina a patra, cu corpul vostru de lumina, in timp ce AND-ul cu patru lanturi ramane intact in corpul vostru fizic. Meditati, respirati pranic si folositi energia fotonica.


I: Ce sunt fotonii dublu magnetici si ce rol joaca acestia in procesul de vindecare?

KIRAEL:  Fotonii dublu magnetici au fost descoperiti in urma cu 18 ani, cand oamenii de stiinta au observat ca fotonii puteau sa obtina energie dubla, din ei insisi. Cu alte cuvinte, cand energia fotonica este transmisa catre voi, se dubleaza. Puteti sa va imaginati beneficiile acesteia, in ceea ce priveste vindecarea. Totul se vindeca in lumina. Primesti dublul energiei luminii de vindecare. 



Balenele si Delfinii Respira mai Multi Fotoni decat Aer

I:  Cand balenele si delfinii ies la suprafata apei, fac asta ca sa respire aer sau fotoni?

KIRAEL:  Daca balenele vin la suprafata pentru aer, timp de 10 secunde, doar in doua secunde din aceasta respiratie se umplu cu aer, iar in celelalte opt se umplu cu fotoni.


I:  Deci sistemul lor de viata este bazat mai mult pe fotoni, decat pe aer?

KIRAEL:  Desigur. Daca ati petrece in apa atata timp cat petrec ei, ati avea si voi acelasi sistem. Delfinii sunt cam cu 2% in urma balenelor. Daca vin la suprafata pentru perioade de 10 secunde (apropos, asta e o perioada destul de lunga), patru din acele 10 secunde ei respire aer si celelalte sase sunt pentru a inhala fotoni.

Energia fotonica poate sa iti creasca capacitatea creierului. Dimensiunea medie a unui creier de delfin este cu mult mai mare decat cea a creierului uman. Creierul balenei este si mai mare si ele functioneaza la cca 75% din capacitatea creierului lor. Cand ajungeti in a patra dimensiune, veti intra in prana si in fotoni si va veti folosi de la inceput 30, 40 sau 50% din capacitatea creierului



Energia Fotonica este Gratuita si Penetranta

I: Oare Imperiile Galactice ne vor invata pe noi, oamenii, cum sa folosim energia fotonica, sau ii vor invata pe cei din guverne, care apoi vor filtra aceasta informative catre noi?

KIRAEL:  Galacticii nu pun mare pret pe oficialitatile voastre. Daca ar putea, fratii si surorile voastre galactice ar pune oamenii obisnuiti la conducere. Ne-ar da noua tuturor aceste cunostinte si energie. Cei care incearca sa controleze si sa stapaneasca fotonii, ii tin si departe de noi, cei de rand, pentru ca ei vor sa continue sa se imbogateasaca si sa preia dominatia asupra voastra si a energiei fotonice. Ei bine, ei nu pot pune stapanire pe fotoni si nu pot pune stapanire pe voi, decat daca voi vreti sa va lasati stapaniti.

Fotonii sunt penetranti si liberi, plutesc peste tot in jurul vostru, asteptand sa va fie de folos. Noi oamenii doar vrem sa ii inspiram, sa ii folosim si sa ii facem puternici. Imperiile galactice va vor invata tot cea ce aveti nevoie sa stiti pentru a va da forta, voua si fotonilor. Politicienii nici nu vor afla despre asta. Va fi prea tarziu pentru ei sa capitalizeze aceasta energie gratuita. 



Concluzie

Informatia despre fotoni poate fi gasita in mediul nostru, intretesuta printre alte informatii. Fotonii sunt deja aici, plutind in jurul corpurilor voastre, gata de a fi folositi. Rugati-va, meditati si respirati pranic, pentru a va alinia corpul si a va pregati pentru cea de-a patra lumina. Fotonii sunt puternici. Folositi ceea ce v-a fost dat. Veti gasi astfel iubirea pe care o cautati.


[1] Max Planck  este cunoscut ca parintele Teoriei Cuantice.  Albert Einstein a dus cercetarea lu iPlanck asupra energiei fotonice la urmatorul nivel. Pentru detalii intrati pe www.spaceandmotion. com.

[2] In numerologia Lemuriana , 1 este Creatorul, 2 este balanta/dualitatea, 3 este adevarul,increderea si pasiunea, 4 este considerat a reprezenta balanta celor 4 corpuri, 5 este dragoste, 6 este priceperea, 7 este tranzitia, 8 este comunicarea intre doua lumi,si  9 este intregirea/completarea.  Vezi Kirael, marturia Lemuriana pentru Marea Tranzitie.

PRELUARE DE PE Sursa www.kirael.com

13 august 2011

Gandul, forma condensata a energiei mentale universale




http://www.almeea.com/gandul-forma-condensata-a-energiei-mentale-universale/
Viata ne inconjoara pretutindeni.

Este prezenta in regiunile polare inghetate ca si in deserturile parjolite de Soare, de la suprafata mari pana in adancurile ei.

Miliarde de microorganisme vietuiesc in sol si creaturi minuscule plutesc foarte sus in atmosfera.

Planeta cuprinde peste tot viata.

Intreg universul cuprinde peste tot viata.

Cum a aparut ea? Cum a inceput? Care este originea omului? Care este vitorul fintei umane?

Sunt dileme care i-au preocupat inca din antichitate pe ganditori si au ramas fara raspuns pentru foarte multi pana azi.

Desigur sunt oameni pe care nu i-a preocupat aceasta problema.

Pentru ei nu are importanta cum au ajuns sa existe.

Este suficient ca pot sa existe 60 sau 80 de ani dar nu-i intereseaza nici de ce s-au nascut nici de ce trebuie sa moara si cu atat mai putin ce se va intampla cu ei dupa moarte.

Si totusi, cea mai evoluata forma de viata este omul..

In fiecare secunda creierul uman primeste circa o suta de milioane de biti (unitati informationale) transmise prin diferite organe de Simt.

Stiind ca in mod constient nu ne putem gandi la doua lucruri in acelasi timp, cum pot fi triate atunci aceste milioane de informati – mesaje pe care le primim in acelasi timp?

Aceasta este, insa, numai una dintre uimitoarele capacitati ale entitati numita OM.

Una dintre cele mai mari capacitati si puteri a omului este posibilitatea de a emite ganduri si de a receptiona ganduri.

Gandul este o forma condensata a energiei mentale universale (cosmice) creat si directionat de catre o anumita entitate.

Pentru a completa incercarea de definire a gandului este necesar sa spunem ca el trebuie si poate fi controlat de catre cel care l-a emis, insa sunt foarte putini cei care au reusit si reusesc cu adevarat acest lucru minunat.

Gandul este, deci, o forma mai condensata de manifestare a spiritului prin mental.

Fiind, asa cum am spus, o imensa putere a energiei cosmice, el are o anumita forma, o anumita culoare cu o viteza de deplasare instantanee.

Gandul se transmite la distante infinite ca spatiu si instantaneu ca timp. Se subintelege, deci, ca pentru forma gand nu exista nici spatiu nici timp.

Exista un cod universal spiritual de exprimare prin forme gand, comun atat oamenilor cat si planetelor, animalelor cat si ale altor forme de viata cosmica.

Cu alte cuvinte, forma gand este perceputa atat de om si de celelalte forme de existenta, care le interpreteaza si decodifica.

Mii de exemple se pot da, mii de experiente s-au facut, inclusiv de catre mari savanti care au dovedit acest lucru, aceasta putere infinit de mare a formei gand.

De obicei gandurile apar sub forma de imagini, astfel ca e usor sa fie directionate, controlate si chiar interceptate de catre altii.

Forma gand, fiind deasupra spatiului si timpului, poate fi utilizata pentru orice activitate, inclusiv pentru asa numitele calatorii astrale sau in timp, fie in trecut, fie in vitor.

Insa doar acei care au atins un inalt nivel de autocontrol mental pot realiza acest lucru, desi fiecare entitate are aceasta capacitate.

In planul fizic gandul se manifesta sub forma de unde energetice, de vibratii, omul putand emite forme gand de diferite intensitati, dar cele mai folosite sunt:
- unde alfa, cu 8 – 12 cicluri pe secunda, pe care omul le emite in stare de reverie sau relaxare (ochi inchisi);
- unde beta, cu 13 – 22 cicluri pe secunda, pe care le emite in activitatea intensa;
- unde delta, cu 1 – 3 cicluri pe secunda, pe care le intalnim pe tot timpul somnului adanc.

In transmiterea obisnuita a gandurilor (telepatie) rolul important il au undele alfa.

Perceptia formelor gand se face mai intai in subconstient care apoi informeaza constientul, care, daca este atent, receptioneaza.

Deci interceptarea formei gand se face intai la nivel subconstient, unde ea este inteleasa, decodificata si apoi transmisa subconstientului.


preluare de pe: