Se afișează postările cu eticheta UFO. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta UFO. Afișați toate postările

30 septembrie 2011

REPTILIENII – o teorie nociva

Anunturi


Citez din articolul Reptilienii:

Reptilienii sunt niste fiinte de origine extraterestra, aflate foarte jos pe scara evolutiei, care se afla si pe planeta noastra de mii de ani.

Ei sunt descrisi ca fiind monstruosi, uneori avand solzi in loc de piele si avand un aspect de reptile, serpi, balauri, dragoni.

Reptilienii incearca sa traiasca ca paraziti, in simbioza cu fiintele umane.

Nu sunt capabili sa aiba sentimente, de aceea ei se hranesc cu cele umane, insa cu cele inferioare (frica, manie, ura, suferinta, durere).Exista si alte fiinte care provin din alte locuri ale Universului si care au luat contact cu planeta noastra, cum ar fi cei numiti “Marii Blonzi”, care sunt foarte evoluati spiritual, puri, frumosi si a caror natura esentiala este iubirea si intelepciunea.

Traditiile spirituale vorbesc despre aceste doua tipuri de fiinte ca fiind demoni, respectiv ingeri.Francmasonii care au contact si sunt sunstinuti de Reptilieni, urmaresc sa creeze si sa mentina pe aceasta planeta o stare de mizerie, ignoranta si suferinta, pentru a crea mediul propice de dezvoltare al acestor fiinte, care in schimb le ofera francmasonilor putere efemera in aceasta lume.

Majoritatea razboaielor sunt provocate si intretinute de francmasoni, pentru a crea un climat prielnic reptilienilor.

Francmasonii considera campurile de lupta ca fiind altare de sacrificiu pentru demonii lor.

Campurile de razboi, pline de durere si sange, sunt “hrana” preferata a acestor entitati.Acesti reptilieni-demoni traiesc de obicei intr-o dimensiune paralela lumii noastre fizice, dar exista si unii care traiesc chiar printre noi, pe aceasta planeta, avand forme umane.

Pentru a-si putea mentine forma fizica umana, ei au nevoie sa consume sange uman.

Insa in ultimii ani, datorita cresterii frecventei de vibratie a planetei noastre, reptilienilor le este tot mai dificil sa-si mentina forma fizica, umana.

Asa se face ca au aparut celebrele schimbari de forma (shift-shape) in care, in unele momente, unii “oameni” se transforma partial sau total in creaturi hidoase.

In anii ce vor urma, vom asista tot mai mult la astfel de schimbari de forma.

Reptilienii sunt constienti de faptul ca nu isi vor mai putea pastra forma umana si de aceea, prin supusii lor francmasoni incearca sa pregateasca terenul, obisnuindu-i pe oameni cu acest lucru (vezi emisiunile Discovery despre extraterestrii).

Ei incearca acum sa faca public faptul ca exista de mii de ani pe planeta noastra si ca s-au implicat in mersul istoriei, ceea ce este adevarat, insa vrand sa ne pacaleasca ca ne-ar fi ajutat in bine.

Practic, ei vor sa faca o substituire cu rasa Marilor Blonzi, care si ei au intervenit de multe ori, insa chiar pentru a ajuta omenirea in momentele cruciale.

Marii Blonzi pot interveni pentru a a-i ajuta pe oameni, insa numai daca oamenii vor cu adevarat si le cer aceasta; ei nu intervin niciodata fortat, pentru a nu viola liberul arbitru al oamenilor care le-a fost daruit de Insusi Dumnezeu.


   Comentariu saccsiv:

   Asta ar fi pe scurt teoria cu reptilienii. Dintre cei care o promoveaza, cel mai  celebru este David Icke. Care mai are insa si alte idei:

FITI FOARTE ATENTI DE UNDE VA INFORMATI! Trezirea spirituala globala a umanitatii prezentata de DAVID ICKE

   Caci lucrurile intotdeauna se leaga …

Care-i necazul cu teoria asta? Iata in cateva cuvinte care-s motivele pentru care o consider o mare ratacire:

In primul rand promoveaza sminteala cu existenta extraterestrilor. Noi ortodocsii stim insa ca extraterestrii sunt draci:

EXTRATERESTRII sunt DRACI. NEW AGE ii numeste SEFI SECRETI …

   Inclusiv cei blonzi, inalti si „cumsecade”.

In 1947, inainte de a muri, Aleister Crowley (1875 – 1947, maestru mason si bisexual) a lasat o schita a infatisarii unui “sef secret“. Arata aidoma unui asa zis extraterestru:


Foto: http://thebiggestsecretpict.online.fr/ufo/Roswell_alien_prop.jpg

„Sefii secreti” erau cei ce le dictau diferite texte stalpilor new age precum Madame Blavatsky sau Alice Bailey.

Ei erau de fapt draci. De ce luau forma de extraterestrii?

Ca sa-i zapaceasca de cap pe acesti “invatatori”, care la randul lor au naucit mase imense de oameni. Caci sa nu uitam un lucru esential: nebunia UFO a aparut o data cu lucrarile acestor “initiati”.

Observati va rog ca acesti “extraterestrii” au o infatisare reptiliana. De ce dracii nu s-au aratat sub forma in care li se inchina masonii pe ascuns?


Despre BAPHOMET. De ce se inchina masonii diavolului?

Evident, pentru ca atunci masele i-ar fi respins.

De ce nu si-au luat o infatisare mai cumsecade? Probabil pentru ca nu li s-a ingaduit mai mult. E suficient de groaznica incat orice crestin sa stea cat mai departe. Si suficient de “umana” incat cei ce i-au intors spatele bunul Dumnezeu sa-i accepte.

Teoria cu reptilienii este printre cele mai … serpesti.

Ea prezinta o mica parte de adevar, cum ca exista niste ceva cu aspect sinistru.

Dar repet, acei ceva nu sunt de fapt extraterestri, ci draci. Dar draci asa cum inteleg crestinii:

preluare de pe sursa: http://saccsiv.wordpress.com/category/draci/


Nu niste ET reptilieni.

Teoria mai este nociva si deoarece promoveaza ideea de extrateresrii blonzi = ingeri.

De asemenea deoarece promoveaza evolutionismul si pentru ca ataca indirect geocentrismul:
Sfinti Parinti despre GEOCENTRISM
VIDEO: GEOCENTRISM

O alta componenta extrem de smintitoare este cea conform careia ELITELE ar fi reptilieni, adica niste extraterestrii cu invelis de om. Deci vorbim de o treaba pur fizica si nu despre demonizati:
VINDECAREA DEMONIZATULUI DIN TINUTUL GHERGHESENILOR

Si nici despre draci ce par a lua chip de oameni, precum in istoria cu Sfantul Apostol Ioan:
26 septembrie: Pomenirea MUTARII LA DOMNUL a Sfantului slavitului Apostol si Evanghelist IOAN Teologul

De ce este aceasta o mare ratacire? Deoarece lupta impotriva lor devine strict lumeasca.

Si eventual se cere ajutorul extraterestrilor blonzi.

Ni se spune ca reptilienii doresc instaurarea NOII ORDINI MONDIALE, dar este de fapt prezentata adeptilor acestei teorii falsa NOM:
Ultima revolutie: NOUA ORDINE MONDIALA reala impotriva falsei “Noi Ordini Mondiale”
Baza piramidei masoneriei = componenta a falsei NOI ORDINI MONDIALE. Si va fi sacrificata, aidoma Comisiei Trilaterale, Bilderberg, si a unor segmente din sistemul financiar – bancar …
O scurta explicatie a chestiunii NOM – fNOM

Se elimina din ecuatie antihristul, Parusia si Judecata de obste, adica esentialul din ceea ce ne invata Sfintii Parinti:
PROFETIILE DESPRE VREMURILE APOCALIPTICE

Ideea cu reptilienii este promovata si in filme, ca de exemplu:
VIDEO: Seria „V” de la ABC prezinta REPTILIENI invadand pamantul. Oare de ce l-au produs?

L-am vizionat de curand.

In cateva cuvinte este vorba despre niste extraterestrii ce par a veni cu ganduri pasnice pentru a ajuta omenirea.

Sunt insa reptilieni cu invelis uman condusi de o regina ticaloasa.

Impotriva lor se lupta insa “coloana a V-a”, un soi de grup disident de reptilieni ce pun pe picioare si o rezistenta umana.

 
preluare de pe sursa: Saccsiv’s Weblog

9 septembrie 2011

Un OZN misterios a îngrozit sătenii din Luncani, locul unde a fost ucis milionarul Valeriu Damian

Adrian Dănăilă analizează la calculatorul său imaginile filmate noaptea














La 24 de ore de la moartea omului de afaceri băcăuan localnicii din satul Luncani, comuna Mărgineni, nu sunt îngroziți de criminalii care sunt încă în libertate, ci de OZN-uri.

De mai bine de o lună, oamenii sunt bântiuți de lumini portocalii puternice care le invadează noaptea casele.
Prima apariție a OZN-urilor – spun sătenii – a avut loc acum mai bine de o lună.

Ei povestesc cum un glob mare, portocaliu, străbate cerul la orele serii, cu mișcări amețitoare și haotice și le inundă casele cu lumină.  
Niciun sătean nu-și explică strania apariție pe cerul comunei.

Dacă bătrânele satului scuipă în sân și-și fac cruce, cei mai tineri au scos camerele de filmat și au imortalizat „minunea”.

Adrian Dănăilă (40 de ani) este un localnic care a reușit să filmeze ciudatul „glob” luminos.
Afirmă că i-a stat inima în loc atunci când a văzut o lumină puternică în dreptul geamului său.

Stăteam seara la calculator și brusc mi s-a invadat casa de lumină. Era o minge mare mare în dreptul geamului meu. Am înlemnit! M-am ridicat în picioare și am strigat la fiul meu să aducă repede camera de filmat. Lumina a început să se miște în fața casei. Apoi a început să se miște extrem de rapid pe cer când într-o parte, când în alta. Mă chinuiam să o prind în cadru, că se mișca efectiv amețitor”, a povestit Dănăilă.
Fiul său, Ștefan (13 ani) este uimit de „priveliște”.

El își amintește cum l-a trezit tatăl său din somn ca să vadă „minunea” care zbura pe tot cerul.

Sigur nu erau meteoriți. Ăia ar fi căzut și ar fi rămas acolo. Lumina era cam cât un cap de om când am ajuns eu. Tata filma destul de greu pentru că se mișca foarte repede. Acum era în partea dreaptă a casei, acum era deasupra casei și apoi a dispărut. Nu m-am speriat. Eram doar uimit de ceea ce vedeam“, a spus băiatul.


Dat la cercetare în Canada
Dănăilă susține că a trimis filmarea unei amice stabilită de mai mulți ani în Canada și care lucrează la o bază NATO.

 „Ea a studiat imaginile, le-a mărit într-un program special și a descoperit în mijlocul globului niște hexagoane. Atât mi-a putut spune: «Adriane, lumina provine de la un obiect artificial!». Am stat și m-am gândit: bec nu era, lanternă nu era, un far pe cer atât de puternic, nu are de unde. Ce poate fi?“, se întreabă omul.
Și la urechile lui Marcelin Șolot, primarul comunei Mărgineni, a ajuns vestea apariției „globului ciudat”.

 „Nici nu știu ce să zic. Eu nu cred în prostii de astea, și totuși am văzut și eu cu ochii mei acea filmare. Pare ciudat!“, a afirmat primarul comunei Mărgineni.

Specialiștii români vor să analizeze filmarea
Specialiștii în domeniul ufologiei nu vor să dea un verdict până ce nu analizează în amănunt filmarea lui Dănăilă.

 „Trebuie să introduc filmarea într-un soft special care o va analiza din toate punctele de vedere. Abia atunci pot să zic exact ce este acolo. Nu vreau să mă lansez în speculații”, a declarat generalul Emil Străinu, cercetător militar, specializat în radare, arme geofizice, climatologie și fenomenul OZN.
Totodată și profesorul Alexandru Mironov, s-a arătat interesat să studieze filmarea de la Luncani.

Sunt peste zece posibile variante. Acum mă gândesc că poate fi o rază laser foarte puternică, mișcată de un dispozitiv la fel de puternic. Oricum, un verdict sigur vom da după ce analizăm imaginile”, a declarat Mironov.



http://www.adevarul.ro/locale/bacau/OZN-urile_au_pus_stapanire_pe_satul_unde_a_fost_ucis_afaceristul_Valeriu_Damian_0_534546789.html

preluare de pe sursa: : MISTERELE LUMII

28 august 2011

Extraordinarele dezvaluiri ale lui Robert Dean






Robert O. Dean, veteran al armatei americane, a fost invitat la Congresul de exopolitica organizat la Madrid in iulie 2010.

De mai bine de 20 de ani, el le vorbeste oamenilor despre ceea ce i-a fost dat sa descopere pe cand era in exercitiul functiunii.

Acest fost militar de cariera impresioneaza de fiecare data publicul prin precizia si forta marturiilor sale.


Dosarele se deschid

In lunga istorie a relatiilor dintre extraterestri si pamanteni, Robert Dean apreciaza ca exista trei categorii de marturii.

1. Observatiile facute dupa cel de-al doilea razboi mondial, consemnate in marturii ce au fost confiscate de catre autoritatile militare, fiind tinute strict secrete in anii 50.

2. Marturii ce provin de la multe persoane ce pretind ca au fost rapite si utilizate drept cobai de experiente sau drept purtatoare ale unor mesaje de pace sau de avertisment legate de greselile civilizatiei pamantene.

3. Dezvaluiri provenite de la persoane din inalte sfere politice si militare, dupa ce se retrag din functie. Majoritatea lor au lucrat in servicii guvernamentale ce au legatura cu observarea fenomenului OZN sau chiar au intrat in contact cu extraterestrii.

Marturia si dezvaluirile lui Robert O. Dean apartin acestei ultime categorii: cea a faptelor recunoscute in mod oficial de catre inaltele autoritati militare, de catre NATO sau NASA.

Fapte care au speriat suficient de tare puterile militare, pentru ca ele sa le transforme in “dosare strict secrete”.

Numeroase persoane ce lucreaza pentru armata au trebuit sa jure ca vor pastra secretul, ele fiind amenintate cu moartea, in caz ca nu se conformeaza.

Se pare ca unele dintre ele chiar au disparut in mod misterios, pentru ca au vorbit prea mult.

Dar Robert Dean si-a asumat acest risc, ba mai mult, a amenintat ca va da si nume, daca va fi persecutat.

Si nu e singur!

In ultima vreme, tot mai multe marturii ale unor fosti inalti militari vin sa completeze puzzle-ul pe care il reprezinta problema extraterestra.

Faptul ca devin obiectul unor campanii de dezinformare si denigrare pare sa nu-i impresioneze prea mult, de altfel, chiar guvernele unor tari precum Anglia si Canada au dezvaluit, recent, dosare secrete legate de OZN.

Dupa zeci de ani de tacere, autoritatile lasa, intr-un fel, sa esapeze problema extraterestra.

De ce se deschid aceste dosare oficiale, e mai greu de raspuns.

Stiu puterile lumii adevaruri despre extraterestri ce trebuie comunicate inainte de a fi prea tarziu?

Sau este vorba doar despre o ceata care trebuie sa adoarma curiozitatea, ascunzand pe mai departe esentialul?





Un secret prea greu de pastrat

Robert O. Dean este astazi pensionar. Asadar, a scapat de controlul direct al superiorilor sai si de juramantul moral al tacerii care i-a fost impus.

In perioada activa, dupa o cariera militara stralucita, confirmata de decoratii primite in razboaiele din Coreea si Vietnam, a fost detasat la Centrul de Comunicare al NATO din Europa (SHAPE) (condus de generalul Lemnitzer, comandantul suprem al fortelor aliate din Europa), fiind numit analist al observatiilor clasificate drept “Cosmic Top Secret” si, totodata, membru al comandamentului.

La scurta vreme, i-a fost inmanat un raport ultra-secret in legatura cu o posibila amenintare militara contra fortelor aliate din Europa.

Spre stupefactia lui, posibilii atacatori nu erau pamanteni, ci extraterestri, documentele continute in dosar relatand exclusiv despre aparitii si prabusiri de OZN-uri in Europa.

Concluzia era clara: autoritatile militare ale puterilor importante se temeau de un atac extraterestru. Robert Dean relateaza toate aceste lucruri intr-o carte numita “NATO meets ET”.

SHAPE a fost alegerea inimii mele.

Trebuie sa ai un dosar fara nici un fel de pata si sa treci prin multe teste de securitate, ca sa fii selectat. Mi-am dorit enorm acel post si pana la urma l-am obtinut.

Acolo dispuneam de o acreditare “Top Secret Cosmic”.

 Este nivelul de securitate cel mai ridicat de la Nato.

Am fost detasat la centrul operational al comandamentului suprem.

La vremea aceea, lucrurile puteau deveni oricand fierbinti, in functie de cum doreau rusii sa joace partida dupa sfarsitul razboiului.

Dar cel mai tulburator lucru pentru mine nu erau informatiile stupefiante continute in documente, ci faptul ca aparitiile de OZN-uri continuau, starnind mari probleme.

In mod regulat primeam rapoarte legate de intalnirea cu OZN-uri metalice de dimensiuni mari, pretutindeni deasupra Europei.

Ele provocandu-le mari problemele pilotilor.

Fusesera semnalate de catre radare si chiar vazute de catre piloti.

Unele zburau in formatie, parand sa vina din Uniunea Sovietica, trecand peste Germania de Est, cea de Vest, Franta, intorcandu-se mai apoi peste Canalul Manecii si indreptandu-se spre nord, disparand de pe radarele NATO deasupra Marii Norvegiei.

Aceste obiecte erau foarte mari, se deplasau foarte repede, la altitudini mari, ce nu ne erau accesibile pe atunci, si pareau a fi controlate in mod inteligent”.


Februarie 1961

Am constatat, deci, ca evenimentele cuprinse in dosare se petreceau in continuare, iar in februarie 1961 lucrurile luasera chiar o turnura dramatica.

Cincizeci de astfel de obiecte au fost detectate pe radar deplasandu-se in formatie dinspre Uniunea Sovietica catre Europa, la o altitudine de aproximativ 3000 de metri.

Sovieticii isi inchisesera pe atunci frontierele.

Toata lumea a intrat in alerta de gradul zero.

Ne-am gandit cu groaza ca a inceput din nou razboiul. A fost cel mai mare numar de ozn-uri ce au fost observate vreodata.

Din fericire, si doar multumita lui Dumnezeu, nu ne-am lansat rachetele si nici rusii pe ale lor. In noua minute, OZN-urile au disparut.

Stiu sigur ca Sir Thomas Pike, comandantul de-atunci al fortelor aliate din Europa, a cerut de mai multe ori informatii, la Londra si la Washington, despre aceste obiecte, dar nu a obtinut nici un raspuns.

Am aflat mai tarziu ca reteaua de spionaj “Columbina Topaz”, aflata la Paris, intercepta totul si transmitea KGB-ului, care obtinea astfel informatiile secrete inainte chiar ca noi sa le primim.

Pike a decis atunci sa inceapa un studiu intern, pentru a afla daca acele obiecte reprezinta sau nu o amenintare militara.






Alianta impotriva unui dusman comun

In cele din urma, fenomenul OZN a dus la stabilirea unor legaturi si a comunicarii directe intre blocurile din est si din vest, in 1962, lucru pe care il consideram in acelasi timp interesant si ironic.

La vremea aceea, stabilisem definitiv ca acele obiecte zburatoare nu erau rusesti, dupa cum si rusii s-au convins ca nu sunt nici americane.

S-a ajuns, astfel, la o intelegere mutuala si a fost deschisa o linie directa intre SHAPE si comandamentul cartierului general al Tratatului de la Varsovia.

Cum nu puteai fi sigur niciodata de rusi si se putea foarte bine sa fie vorba despre o capcana, ne-am asigurat de sinceritatea lor prin diferite mijloace.

Totusi, avand in vedere ca ambele parti erau inarmate pana in dinti si deasupra capului tuturor plana amenintarea unui razboi, s-a considerat ca legatura cu ei ar fi, cu siguranta, un pas in directia cea buna.

Urmarea a fost stabilirea unei linii directe intre presedintele Statelor Unite si cel al Uniunii Sovietice, in timpul crizei rachetelor din Cuba.

Dovada realitatii ei mi-a ajuns pe birou.

Intr-o noapte de ianuarie a anului 1964, pe la ora doua dimineata, cand totul parea linistit, controlorul centrului de comanda a intrat in camera punandu-mi pe masa un document: “Aruncati o privire peste el”, mi-a spus.

Documentul era numerotat cu cifra 3 si era stampilat “Top Secret Cosmic”.

El continea foarte multe anexe si fotografii. Fusese consemnat in camera blindata de catre colonelul german Heinz Berger, seful securitatii centrului de comanda, si le era destinat sovieticilor, in vederea unui schimb de informatii.

Fusese finantat din fondurile NATO si editat in cincisprezece copii, in engleza, germana si franceza. Fiecare dintre ele era numerotata.



Niste obiecte ce sfidau legile fizicii si ale chimiei

Noul dosar devansa cu mult ce aflasem pana atunci.

A fost documentul cel mai ciudat pe care l-am vazut in viata mea.

El a fost pus la punct de catre reprezentantii militari ai fiecarei tari NATO, continand si contributia celor mai mari oameni de stiinta ai vremii.

Acele obiecte zburatoare violau toate legile cunoscute ale fizicii, si echipa de cercetare a trebuit sa mearga pe la toate marile universitati ale lumii, pentru a colecta informatii in legatura cu chimia, fizica, fizica atmosferica, biologia, istoria, psihologia, ba chiar si teologia, fiecare dintre aceste domenii fiind tratat in cate o anexa.

Am citit diferite teorii in legatura cu cercetarile lui Einstein asupra campurilor unificate si asupra prezentei unor radiatii puternice in locurile unde aterizasera OZN-uri; am aflat despre observari ale OZN-urilor ce se intindeau din vremea romanilor si pana la intalnirile cu pilotii nostri de pe F-105.

Fusesem sceptic pana atunci, dar acel raport conchidea ca nu era vorba doar de science-fiction.



Intalniri si contacte

Anexa care m-a marcat cel mai tare a fost cea intitulata “Autopsii”.

Am vazut fotografiile unui disc de 30 de metri, ce se prabusise la Timmensdorfer, in Germania, in apropierea Marii Baltice, in 1961.

Conform raportului, armata britanica a ajuns prima la fata locului si a instalat imediat un perimetru de securitate.

Aparatul aterizase pe un sol foarte moale si din aceasta cauza nu fusese distrus, chiar daca o parte din el era ingropata in mal.

In interior se gaseau corpurile a 12 extraterestri, de dimensiuni mici, morti cu totii. In fotografii se putea distinge ca faceau parte din asa-zisa “rasa gri”.

Fusesera intinsi pe niste brancarde, iar apoi transportati cu niste jeep-uri.

Doctorii insarcinati cu autopsia au tras concluzia ca pareau “fabricati” , fiind ca niste clone, fara aparat digestiv.

Nu ingerau mancare, ca noi, si nu aveau nici un fel de aparat eliminator.

Nava lor a fost taiata in sase bucati, instalate pe transportoare si remorcate.

“Scuttlebut” era numele partii atribuite americanilor, ea fiind dusa la baza aeriana Wright-Patterson din Ohio.

Ma uitam la acele fotografii si nu imi venea sa cred.

Niciodata nu impartasisem ideea ca eram singuri in univers dar, totusi, ceea ce vedeam era greu de admis.



Un raport incredibil

Concluziile raportului NATO erau urmatoarele:

- fusesera identificate, vizual, patru rase extraterestre diferite. Una dintre ele parea identica cu a noastra. O alta avea o statura asemanatoare cu a noastra, dar pielea era foarte gri si aspra. Cea de-a treia rasa este cunoscuta sub numele de “gri”, iar cea de-a patra era descrisa drept reptiliana, cu pupile verticale si pielea ca a soparlelor.

- vizitele extraterestre se derulau de o perioada indelungata, cel putin 200 de ani, poate chiar mai mult.

- extraterestrii nu pareau sa manifeste nici un fel de ostilitate.

- aparitiile si disparitiile rapide de OZN-uri, ca si zborul lor, pareau sa fie demonstratii menite sa le dovedeasca pamantenilor capacitatile lor.

- un program oarecare parea, totusi, sa existe in spatele acestor vizite, zborurile transformandu-se, treptat, in contacte.

Am vazut multe lucruri teribile in viata mea, dar acel raport depasea orice imaginatie.

Voiam cu orice pret sa fac o copie dupa acel document.

Am facut o fotografie a copertii, dar, de teama, nu am luat notite decat la toaleta, cu foarte mare prudenta.

Sunt constient de riscurile pe care mi le asum incalcand juramantul, dar cred ca aceasta este problema cea mai importanta a epocii noastre.

Nu pot sa imi imaginez ceva mai important, iar in toti acesti ani, opinia publica a fost pacalita si tinuta in cea mai crunta ignoranta.

Si, de fapt, ce am de pierdut?

Am 64 de ani. Ma vor omori?

Eu am spus numai adevarul. Integritatea si credibilitatea sunt dovezile mele.



Un drum lung si grav

Dupa anii de armata, Dean a avut o cariera de 14 ani in cadrul departamentului serviciului de urgenta al serifului comitatului Pima, din Tucson.

In 1990, el a tinut o conferinta la Universitatea din Arizona, unde a vorbit despre ozn-uri.

Declaratiile sale au facut valuri in presa locala.

Mai tarziu, i s-a refuzat promovarea in cadrul departamentului serifului pentru ca credea in ozn-uri.

Dean a intentat o actiune in justitie si a obtinut despagubiri in 1992.

Din 1990, el a avut interventii la diferite congrese, despre ceea ce vazuse cu ochii lui sau despre ce aflase in urma cercetarilor pe langa anumiti angajati ai serviciilor americane si ale NASA.

Eforturile sale tintesc, in principal, obtinerea unei imunitati care sa le permita vechilor membri ai personalului militar sa marturiseasca ce au vazut sau aflat despre OZN-uri si prezenta extraterestra, in fata unei audiente a Congresului, fara a risca sa isi piarda pensia sau sa fie persecutati, dupa cum se intampla in prezent.

Dean incearca, de asemenea, prin toate mijloacele legale, sa obtina o copie a documentului top-secret al NATO pe care l-a avut in maini; viseaza sa adune intr-un congres despre OZN-uri toate marturiile si informatiile credibile.



Un viceprim-ministru rupe tacerea

Paul Hellyer a fost viceprim-ministru al Canadei si ministru al apararii. In 2005, in timpul unei alocutiuni publice tinute la Universitatea din Toronto, el a declarat: “Din pacate, ne indreptam cu pasi mari spre distrugerea planetei noastre.

De mult timp, vizitatori veniti de pe alte planete ne-au pus in garda asupra directiei pe care am luat-o, oferindu-ne ajutorul.

Dar, in loc de asta, noi, sau cel putin unii dintre noi, am interpretat vizita lor ca pe o amenintare si am preferat sa tragem si apoi sa punem intrebarile.

Rezultatul inevitabil este ca unele dintre avioanele noastre au disparut.

Dar cate dintre aceste pierderi sunt represalii si cate sunt de fapt rezultatul propriei noastre prostii este un subiect de controversa”.

Hellyer a cerut parlamentului canadian sa tina conferinte publice in legatura cu contactele cu extraterestrii.

El a mai afirmat: “OZN-urile sunt la fel de reale ca si avioanele ce zboara pe deasupra capului nostru.

A venit timpul sa se ridice valul de deasupra acestui secret”.

El a mai propus un program pe zece ani, bazat pe o “educare publica formala, proiecte educative, cercetari stiintifice si elaborarea unei diplomatii necesare intalnirii oficiale si publice cu culturile extraterestre avansate ce viziteaza in prezent Terra”.

Hellyer s-a opus vehement politicii lui Bush de a militariza spatiul in vederea unui razboi impotriva invadatorilor veniti de pe alte planete.

El a primit Premiul Nobel pentru pace.



Proiectul “Disclosure”

La toate cele spuse se adauga “Proiectul Disclosure”.

Lansat de catre guvernele american si englez, acesta reuneste marturii de la cel mai inalt nivel militar in legatura cu prezenta extraterestrilor pe Pamant.

Organizatia isi are baza in SUA.

Prin intermediul ei, autoritatile accepta sa i se ofere publicului larg anumite informatii ce au fost tinute mult timp secrete.

Astfel, pe mai multe site-uri de pe internet, se gasesc documente, marturiii si rapoarte oficiale atestand observarile de OZN-uri si contactul cu extraterestrii.

Guvernul francez a deschis, si el, anumite dosare OZN.

Dar se poate foarte bine ca aceastea sa fie, dupa cum crede Robert O. Dean, doar partea vizibila a icebergului.

Oare ce se ascunde in partea nevazuta a lui?


Sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

Descoperire uimitoare in Rwanda!?








Cimitirul extraterestrilor pe Pamant. Resturi de fapturi uriase, descoperite in Rwanda.

O echipa de arheologi a descoperit un cimitir misterios in mijlocul junglei, langa orasul Kigali, din Rwanda.

Ramasitele apartin unor creaturi uriase, care nu se aseamana deloc cu oamenii.

Potrivit oamenilor de stiinta care au studiat cazul, creaturile descoperite au fost ingropate in cimitirul din Rwanda in urma cu 500 de ani.

La inceput, arheologii credeau ca au dat peste ruinele unui asezamant uman, insa dupa ca au studiat mai mult cazul, au ajuns la concluzia ca in zona nu s-a aflat niciodata vreo forma sau asezare omeneasca.

Cele 40 de morminte au ingropate in ele aproape 200 de ramasite, pastrate perfect.

Creaturile erau inalte – aproape 3 metri inaltime – iar capetele erau foarte mari in comparatie cu corpul; nu aveau gura, nas sau ochi.

Antropologii considera ca aceste creaturi au apartinut unui echipaj extraterestru care a aterizat pe pamant, insa care, posibil, a fost distrus de un virus terestru, in fata caruia nu aveau protectie.

Cu toate acestea nu au fost gasite urme ale navetei spatiale in zona…

Sursa: Pravda


preluare de pe sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

Proiect Camelot: O conversatie cu Bob Dean





Un nou interviu cu Bob Dean realizat de Proiect Camelot (Avalon).

Este posibilă Dezvăluirea acum? Este oportună?

Este omenirea pregătită să afle, în sfârşit, adevărul?

Ni se va permite vreodată să aflăm TOT adevărul?
Aceasta e tema principală a interviului, filmat cu ocazia Congresului Internaţional OZN din Phoenix, Arizona.
Din cuprins:
“– Cine sunt eu? De ce sunt aici?”
“– Eşti o fiinţă nemuritoare şi ai venit aici ca să faci o treabă. Fă treaba pe care ai venit s-o faci!”
——–

Şi zic: “Nu, eu nu doar CRED în Dumnezeu.
Eu ŞTIU, pentru că am trăit aşa ceva.”
——–
Omenirea se trezeşte. Treptat, în valuri, se trezeşte…




Sursa: Dincolo de limite – Beyond the limits

26 august 2011

Chupacabra




Începand cu anii 70 pe insula Porto Rico sunt semnalate din ce in ce mai des Chupacabras (mulgatori de capre). 

Aceste fapturi sunt facute raspunzatoare de moartea infioratoare a multor caini, pisici.

Multe vaci si chiar cai par a fi printre numeroasele opere ale aceste misterioase creaturi.

Aceste animale au fost gasite moarte, cel mai adesea cu sagele stors din corp si diferite organe smulse.

Ca urmare a diferitelor observari ale acestui animal se pare ca are o inaltime de 1-1,5 metrii cu ochii oblici, luminosi de culoare rosie sau orange.

În loc de urechi si nas are doar gauri iar gura este mica si fara buze.

Bratele ii sunt subtiri si terminate cu trei gheare, in timp ce picioarele sunt musculoase tot cu trei gheare.

Corpul este acoperit cu o blana subtire si pe cap are o creasta cu tepi.

Ca urmare a teoriilor emise cu privire la originea acestui animal s-a acoperit un spectru foarte larg, anume de la o origine extraterestra pana la un animal evadat dintr-un laborator genetic.

Unii cercetatori au incercat sa identifice acest animal cu o maimuta care traieste pe insula, dar maimutele nu sug sange si nici nu isi pot schimba culoarea.

Fenomenul Chupacabras a fost insa pus si in legatura cu numeroasele observatii UFO facute incepand cu anii 70 pe insula Porto Rico.

Se presupune a fi un animal extraterestru cu solzi, aripi si cu colti ascutiti si bine dezvoltati care suge sangele animalelor.

O traducere cuvant cu cuvant a acestui termen ar suna astfel: “cel care suge de la gat”.

Se pare ca acesta ciudata creatura a fost vazut numai in tarile Americii de Sud.

Sunt numeroase rapoartele fermierilor sud-americani care sustin ca au vazut cum aceasta creatura ataca animalele domestice.

Multi afirma ca acesta creatura emite in zbor un sunet asemanator unui bazait metalic.

Cei mai multi sunt convinsi ca este vorba de un animal extraterestru adus probabil chiar de catre ocupantii OZN-urilor.

Se pare ca Chupacabra nu ar exista doar pe insula Porto Rico ci si in Florida, Texas, California si nordul Mexicului.

Cele mai noi semnalari relataeaza ca animalul ataca chiar si oamenii.

Urmatoarele fotografii infatiseaza un animal ucis in urma coliziunii cu un autovehicul, care pare a fi Chupacabra.

Desigur, aceasta nu mai este doar o teorie.

E ceva ce poate fi vazut iar in cazul asta, mai rau, ceva care poate sa omoare.

De unde a aparut acest animal?

Poate fi intr-adevar produsul unei modificari genetice sau e vreun “cadou” de la omuletii verzi?

Dar poate e doar El Chupacabra, o fiinta ca toate celelalte, doar ca, putin infricosatoare…


SURSA 02

Chupacabra (din limba spaniolă chupar = a suge şi cabra = capră) este un presupus animal care ar trăi în America.

Prezenţa sa este afirmată mai ales de membrii comunităţii latino-americane.

Aceste creaturi au fost atestate pentru prima dată în 1994, în Puerto Rico, dar recent au început să se manifeste şi în unele state din SUA şi Mexic.

Chupacabra se traduce la „sugător de capre”, denumire care se datorează presupusului său obicei de a ataca animale domestice, în special capre, pentru a le suge sângele.

Aceste animale stranii sunt observate cu precădere în timpul creşterii numărului de OZN-uri semnalate în regiune.

Cadavrele au numeroase răni, de regulă de formă circulară, cu un diametru între 0,6 şi 1,25 cm, şi foarte adânci, uneori atingând 12 cm în profunzime.

Descrierea sa variază de la un martor la altul, dar în general se crede că ar fi de dimesiunea unui urs mic, cu spini pe spinare, care se întind de la creştetul capului până la baza cozii.

Este descris ca având un cap oval cu maxilare proeminente, ochi mari de culoare roşie, gură mică cu colţi ascuţiţi, corp acoperit cu blană păroasă deasă, mâini cu trei degete dotate cu gheare şi picioare robuste.

A fost înaintată ipoteza existenţei unei specii hibride extraterestre.

De asemenea, se prea poate ca animalele mutilate să fie rezultatul ritualurilor unor secte satanice.

În iulie 2007, o americancă ar fi descoperit cadavrul unui chupacabra şi l-ar fi studiat atent, fotografiindu-l, preparându-l şi conservându-i capul într-o ladă frigorifică pentru analize de ADN.

Creatura cântărea 20 kg şi semăna cu un câine fără păr, cu nişte colţi puternici de vampir.

În ciuda tuturor presupuselor dovezi, majoritatea biologilor care se ocupă de animale sălbatice consideră că Chupacabra este o „legendă urbană”.

Se crede că un animal filmat de doi poliţişti americani, din oraşul Cuero, Texas, care are corpul complet lipsit de păr, membrele posterioare extrem de lungi şi un cap terminat cu un bot imens, care nu este nici câine şi nici coiot, ar fi un Chupacabra.


SURSA 03

Termenul de “chupacabra” (chupar = a suge, cabra =capra) este unul de referinta in domeniul criptozoologiei si se refera la o fiinta misterioasa care ataca animalele, sugandu-le sangele.

Desi prezenta ei a fost semnalata de multe ori, o dovada concludenta a existentei acesteia nu a putut fi obtinuta niciodata.

Originea legendei se afla in Puerto Rico, acolo unde a fost vazut pentru prima data.

Ulterior, Chupacabra a devenit faimos in toata America de Sud, Mexic si chiar in unele zone din sudul Statelor Unite.

Mitul Chupacabrei a ajuns la apogeu in anii ’90, atunci cand imaginea creaturii a inceput sa fie puternic comercializata, mai ales dupa ce s-a observat interesul pe care il trezea in randul turistilor.

Atunci, din padurile intunecate si dese, Chupacabra a iesit la lumina afisandu-se ostentativ pe tricourile, sepcile si gentile turistilor.


Cum se creeaza o vedeta

Legenda a luat nastere in 1992, in momentul in care ziarele din Puerto Rico au inceput sa publice articole despre imprejurarile misterioase in care mor din ce in ce mai multe animale.

Pana atunci mai fusesera raportate cazuri asemanatoare, iar misteriosul faptas fusese botezat initial “Vampirul din Moca”, deoarece acolo au fost semnalate primele vampirizari.

Initial, s-a crezut ca animalele reprezentau un sacrificiu oficiat de catre cultele sataniste insa, indata ce vestea s-a raspandit, au fost raportate din ce in ce mai multe cazuri care se intorceau cu mult in urma si care au descris o arie mai larga a atacurilor.

Oamenii au inceput sa banuiasca ca este vorba de un singur faptas in momentul in care au realizat ca toate animalele sacrificate aveau in comun una sau doua intepaturi in zona gatului.

Puerto Rico vuia in acea perioada si nu a durat mult pana cand isteria s-a extins, nu numai in toata America de Sud, ci si in Mexic si Statele Unite.

La putin timp dupa aceasta, desi temuta, Chupacabra a devenit vedeta locala, iar numele creaturii a devenit aproape sinonim cu Puerto Rico.

Odata cu aceasta faima au aparut si cei care au stiut sa profite de ea.

Turistii curiosi isi putea achizitiona suveniruri cu monstrul: de la camasi si tricouri pana la manusi de baseball.

In Mexic, o alta tara cu multe cazuri de animale moarte in circumstante similare, imaginea acestui animal feroce, „degraba varsatoriu de sange”, a dobandit chiar si o tenta politica, fostul presedinte Carlos Salinas de Gortari fiind descris drept o Chupacabra in varianta umana.


Portretul unui necunoscut

Descrierea populara a acestei entitati pomeneste despre o creatura mica, de maxim un metru inaltime, cu o piele aspra, ochi mari si capul oval.

Portretul este relativ vag si corespunde cu cel a unei fiinte din mitologia contemporana sud-americana, cunoscuta sub numele de “gris”.

In alte descrieri, chupacabra are o figura canina si picioarele din spate mai lungi, asemanatoare cu cele ale cangurului.

Structura corporala are trasaturi humanoide, cu diferenta ca prezinta o coama mare de spini dorsali.

In cavitatea bucala are un soi de filament, cu ajutorul caruia suge sangele victimelor sale si, cateodata, organele interne.

Desigur ca si in cazul acestei ciudatenii legenda a luat-o inaintea realitatii.

Prin urmare, relatarile despre misterioasa creatura variaza, chiar daca existenta ei nu a putut fi nici macar o data dovedita.

Imaginile aparute si a caror autenticitate nu a fost niciodata probata, infatiseaza ori un animal al carui craniu este asemanator cu cel al unui caine, ori o figura apropiata, mai degraba, de cea a unui extraterestru.


La vanatoare

Animalele moarte, despre care s-a presupus ca au fost atacate de Chupacabra, nu aveau sange in corp, iar singura rana era asemanatoare cu o intepatura, spre deosebire de majoritatea pradatoarelor care, in mod normal, sfasie cadavrul.

Desi animalele sunt inzestrate cu un simt ascutit al pericolului, nici unul nu parea sa fi simtit ca era vanat si nici nu prezentau semne de opunere sau de lupta.

Cei care le pazeau au declarat ulterior ca nu au auzit nici un fel de zgomote, iar acestea nu au fost sesizate nici macar de cainii care pazeau turmele.

Unii martori indirecti au povestit ulterior despre reactia stranie a cainilor de paza care pareau cuprinsi de o frica paralizanta.

Mai mult decat atat, atacatorul nu scotea sunetele obisnuite ale unui animal de prada care porneste la vantoare si se pare ca putea sari pe distante foarte mari.



O geneza misterioasa

O asemenea aparitie care trezea in acelasi timp teama, dar si curiozitatea, nu putea decat sa dea nastere unor teorii destul de atipice asupra originii acestui animal ciudat:

- Animal neclasificat, care din cauza faptului ca nu a putut fi vazut, deci analizat, a fost lasat in seama criptozoologiei;

- O entitate extraterestra sau un experiment esuat, dupa unele teorii, care a ajuns deliberat sau accidental in zonele rurale, prin urmare, revine ufologiei;

- Entitate demonica eliberata pe Pamant ca o pedeapsa pentru pacatele umane, deci revine pentru studiu domeniului demonologiei;

- Experiment stiintific uman, o eroare de laborator in care s-au incercat manipulari genetice;

- Mutatie naturala: sunt oameni care cred ca Chupacabra este un capriciu al naturii, o eroare, asa cum se nasc si animale cu 5 picioare sau cu 2 capete;

- Un produs al contaminarii: ecologistii au incercat sa convinga lumea ca este doar un produs al efectelor substantelor toxice pe care oamenii le-au depozitat in pamant.

- In Mexic exista grupuri care sustin faptul ca nu este decat un mit fabricat de catre guvern pentru a distrage populatia de la adevaratele probleme cu care se confrunta tara.


Pro si contra

Toti cei care pretind ca au fost martori ai aparitiei animalului, sustin ca privirea acestuia are capacitatea de a hipnotiza si de a paraliza prada.

Hipnoza permite monstrului sa suga sangele animalelor in timp ce acestea se afla in letargie, avand un efect asemanator cu cel pe care il are un sarpe sau un paianjan veninos asupra prazii sale.

O alta viziune interesanta este ca aceasta entitate poseda capacitati extraordinare, printre care si o forma de iradiere prin intermediul unei energii inca necunoscute care stimuleaza secretia unei cantitati mari de adrenalina.

Aceasta, atat in cazul animalelor, cat si cel in cazul oamenilor, provoaca o reactie foarte puternica in corp care ii face, fie sa paralizeze, fie sa aiba o reactie puternica de a fugi, ambele variante usurand munca atacatorului si permitandu-i sa ramana in umbra.

Teoria conform careia faptasii ar fi de fapt oameni, adepti ai unui cult satanist care practica sacrificiile animale, nu are la fel de multi adepti, probabil si din cauza faptului ca aceasta varianta este mai putin lipsita de suspans si de mister, si desigur, mai putin comerciala.

Veriga lipsa a acestei teorii este instrumentul cu care s-ar putea performa o astfel de operatiune, destul de sofisticata de altfel, si modalitatea de a goli complet cadavrul de sange doar prin intermediul a doua intepaturi efectuate la nivelul gatului.

Pentru unii, fenomenul Chupacabra nu este decat rezultatul unei isterii masive sau un personaj inventat pentru a fi tapul ispasitor, necesar autoritatilor pentru explicarea imprejurarilor necunoscute in care au murit un numar foarte mare de animale.

Atacurile asupra vietuitoarelor mici au foarte multe caracteristici in comun cu modul in care isi ataca prada o specie de sobolani din genul Oxymycterus.

Nici un studiu stiintific nu a putut explica lipsa totala de sange din corpul animalelor atacate.

Parul care a putut fi recoltat de cateva ori din locul presupuselor atacuri, s-a dovedit, in urma analizei ADN ca provenea de la caini.

Mai mult decat atat, in Puerto Rico, trei cercetatori au oferit o recompensa de 15 000 de dolari pentru orice dovada fizica culeasa de la locul atacului, care ar dovedi ca este vorba despre o creatura necunoscuta inca stiintei.

Niciodata nu s-a adus dovada dorita si nici recompensa nu a fost solicitata.

In Mexic, exista grupuri care sunt convinse ca misterioasa aparitie a Chupacabrei nu era decat o strategie a presedintelui de atunci, Carlos Salinas de Gortari, pentru a abate atentia publica de la asasinatul politic comis asupra lui Luis Donaldo Colosio.

Mai mult decat atat, exista o coincidenta stranie intre aparitia creaturii si momentele de efevers-centa sociala, ceea ce a dus la intarirea convingerii unora ca e vorba despre o manipulare politica.

Insa per total, indiferent ca sunt pro sau contra, teoriile legate de existenta si aparitiile misterioasei Chupacabra sunt in acest moment exact ceea ce par, simple teorii si supozitii, nici una sustinuta de dovezi materiale si stiintiifice.


sursa: ipedia.ro
Sursa: Cerceteaza

22 august 2011

Serviciile secrete si extraterestrii – povestea unor relatii nerecunoscute

Generosul si fulminantul domeniu al extraterestrilor nu avea cum sa fie ratat de serviciile secrete ale marilor puteri ale lumii.
Cel putin, asta afirma adeptii teoriei conspiratiei, care lanseaza ipoteza ca serviciile de informatii, alaturi de adevaratele foruri care conduc lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia in trecutul, prezentul si,
mai ales, viitorul omenirii.


X-files, Man in Black – mit sau realitate?

Intrebarea care se pune este: daca reprezentantii unor civilizatii inteligente extraterestre ar dori sa intre in contact cu pamantenii, la cine ar apela? Indiferent cine ar fi acesta, ar putea scapa nedepistat de serviciile secrete?

In timpul Razboiului Rece, multi analisti considera ca serviciile secrete au fost adevaratii conducatori ai statelor lumii.

In plus, in teoria conspiratiei, orice serviciu secret este nimic altceva decat un adevarat “stat in stat”.

Cu propriile parghii si oameni in posturile cheie, seviciul respectiv de informatii ar detine puterea in orice tara si sub orice regim.

In fond, adevarata semnificatie a puterii, in zilele noastre, se traduce prin Informatie.

Cine detine cat mai multe informatii despre un domeniu, o organizatie sau o persona, acela are putere asupra domeniului, organizatiei sau a persoanei in cauza.

Iar atunci cand ne raportam la informatii, serviciile secrete raman institutiile care se afla in posesia celor mai mari baze de date despre absolut orice domeniu, baze actualizate si revizuite zilnic.

In momentul in care ne indreptam atentia spre bogata si variata cazuistica OZN, vedem ca aproape orice incident care vizeaza extraterestrii are legaturi, intr-un fel sau altul, cu serviciile secrete.

Din franturile de informatii scurse, in timp, in mass media si din teoriile conspiratiei, reiese faptul ca majoritatea marilor servicii de informatii ale lumii detin un departament special, dedicat 100% studierii, contactarii si chiar mentinerii unor relatii si schimburi de informatii cu fiintele nepamantene.

Document clasificat “scapat” pe internet: guvernul SUA cere ajutorul CIA pentru investigatia unui caz OZN in aprilie 1976

Pe de alta parte, trebuie sa privim intregul fenomen OZN, cu mari rezerve de indoiala!

Asta deoarece fie:

1. extraterestrii si OZN-urile sunt niste creatii 100% SF, fabulatii popularizate in presa tabloida din goana oportunista dupa profit a trusturilor de presa, augmentata cu teoriile unor oameni creduli, foarte entuziasti sau paranoici;

2. cel putin o parte a incidentelor OZN “clasice” au fost adevarate – situatie in care, din nou, trebuie sa fim circumspecti fata de modul in care au aparut in presa, stiut fiind faptul ca serviciile secrete au organizat, mai ales in a doua jumatate a secolului XX, adevarate campanii de intoxicare a mass media, au introdus agenti sub acoperire in posturi-cheie din televiziuni si ziare, si au dirijat, astfel, fluxul de informatii, in virtutea unor concepte obscure, precum securitate si siguranta nationala.

Daca creditam a doua ipoteza ca fiind adevarata, atunci aproape tot ceea ce stim despre extraterestri, nu poate fi altceva decat varianta cosmetizata si oferita opiniei publice de catre expertii in dezinformare.

In sfarsit, o alta teorie a conspiratiei nu exclude nici varianta in care reprezentantii civilizatiilor extraterestre se afla in contact strans cu CIA, Mossad sau MI5, si au cazut de acord impreuna (dupa niste criterii numai de ei cunoscute), asupra modului in care omul de rand este informat, pregatit si educat in privinta extraterestrilor.


Armata americana si extraterestrii

Unele surse, cu credibilitate indoielnica si imposibil de verificat, au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii:
  • Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor),
  • “Conformatorii” (fiinte vii bazate pe siliciu)
  • si “Micii Cenusii” (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli – cei mai cunoscuti si comuni extraterestri: umanoizi, mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).
O sursa anonima, cunoscuta pe blogurile si forumurile adeptilor teoriei conspiratiei, care se recomanda “general in rezerva al U.S. Navy”, dezvaluia, la inceputul lunii februarie 2008, ca, in ultimii 50 de ani, au existat peste 300 de intalniri, cu caracter confidential, intre extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

Imediat dupa interviul sau, aparut in cateva ziare americane, generalul in cauza, initulat in randul cercurilor de ufologi drept Sursa A, a declarat ca a primit amenintari cu moartea, fiind totodata somat sa se opreasca din “ciripit”.

Cercetarile unor jurnalisti specializati in fenomenul UFO au confirmat faptul ca “Sursa A” fusese, intr-adevar, general in randul U.S. Navy.

Evident, nimeni nu poate verifica asta! Una peste alta, rezervistul nu s-a lasat intimidat de amenintari si a dat un nou interviu investigatorilor OZN Clay si Shawn Pickering, in care ofera amanunte despre o conlucrare permanenta, in domeniul militar, intre extraterestrii reptilieni si forurile superioare care conduc din umbra guvernele si serviciile secrete americane.

O alta sursa, evident ramasa anonima, asociata cu un obscur serviciu secret, Defense Intelligent Agency, ne anunta ca 18 reprezentanti de varf ai Statelor Unite, Rusia, China si Vatican s-au deplasat, pe data de 12 noiembrie 2009, pe un atol din Pacific.

Acolo, intr-un decor paradisiac, oamenii s-ar fi intalnit cu extraterestrii din specia Ebeni. Agentul D.I.A., nu stie ce s-a discutat exact acolo si cum s-a terminat intalnirea interplanetara…


Succesul tehnologic U.R.S.S. a fost… extraterestru!

In ograda Marelui Frate de la Rasarit, lucrurile nu stau cu mult diferit. In linii mari, se observa aceeasi secretomanie fata de fenomenul OZN, inconjurata de multe mistificari si diversiuni (in care agentii rusi sunt asi).

Istoria relatiilor dintre seviciile secrete ruse si vizitatorii de pe alte plante ar data de peste 100 ani, inca din timpul politiei secrete tariste, redutabila Ohrana.

Astfel ca baza de date a serviciilor secrete de la Kremlin cu extraterestri este intr-atat de bogata incat dosarele si inregistrarile audio-video ar incapea in peste 20 de vagoane de tren, daca este sa dam crezare unui fost cadru KGB.

Presa internationala asociaza Rusiei si fostului spatiu sovietic doar celebrul incident de la Voronezh si alte cateva aparitii fugitive pe cerul Moscovei.

Pasionatii fenomenului OZN sustin, insa, ca incidenta aparitiilor si contactelor este cu mult mai mare.

Fosta Uniune Sovietica acoperea un spatiu imens, de dimensiunea unui continent.

Nici suprafata de astazi a Rusiei nu e cu mult mai mica.

Teoretic, este cumva de asteptat ca pe un asemenea teritoriu vast sa aiba lor numeroase observatii, incidente OZN si chiar intalniri intre oameni si extraterestri.

Avansul tehnologic si militar pe care U.R.S.S. l-a luat in fata SUA, imediat dupa cel de-al doilea Razboi Mondial si pana la inceputul anilor ‘70 ai secolului trecut s-ar fi datorat stransei conlucrari intre KGB si o rasa razboinica de extraterestri – conform unei teorii a conspiratiei.

Se pare ca datele si tehnologia furnizate de fiintele venite dintr-o galaxie situata la milioane de ani lumina de Terra i-au ajutat pe sovietici si in dezvoltarea unor avioane de ultima generatie, aeronave a caror existenta Kremlinul nu o va recunoaste niciodata.

Alti conspirationisti vin cu o ipoteza si mai infricosatoare.

Conform lor, milioanele de victime ale comunismului de pe teritoriul sovietic, mare parte ucise in gulagurile siberiene si despre ale caror ramasite nu se mai stie nimic, ar fi fost, de fapt, sacrificate extraterestrilor.

Insusi Stalin ar fi ratificat, in persoana, un pact malefic cu extraterestrii.

Sustinatorii acestei sumbre ipoteze afirma ca un departament special al politiei secrete livra constant cobai umani extraterestri.

Evident, cel mai probabil nu vom afla niciodata daca aceste teorii au fost lansate sub forma unei diversiuni, sunt rodul plasmuirii umor minti exaltate, sau au macar un strop de adevar.



Cele 4 principii

Conspirationistii afirma ca societatile moderne au fost construite sub forma unor cercuri concentrice de putere, putand fi controlate si manipulate de sus in jos.

In aceasta ecuatie, regimul politic nu mai conteaza.

Serviciile secrete, aflate la varf, au propriile motive, atunci cand vine vorba despre pastrarea linistii in privinta existentei extraterestrilor.

De la CIA, FSB, Mossad, pana la serviciile de profil din Burundi sau Benin, toate aceste structuri superioare de informatii, care coordoneaza, de fapt, si lumea politicului, actioneaza, in mare, dupa
aceleasi principii, atunci cand vine vorba despre pastrarea secretului asupra unor dezvaluiri care ar produce reactii necontrolate din partea marilor mase de oameni.

Fizicianul Stanton Friedman, care a avut in trecut posturi importante in randul unor giganti precum Westinghouse si General Electric, si-a dedicat o buna parte a cercetarilor personale tocmai relatiilor intre structurile de putere umane si extraterestri.

In opinia sa, serviciile secrete din intreaga lume se ghideaza, in general, dupa patru principii care i-ar ajuta la evitarea unui adevarat “Watergate cosmic”.

1. Agentii departamentelor speciale cauta, in primul rand, descifrarea potentialului tehnologiei extraterestre si stabilirea unor relatii cu EI; relatii din care, evident, tarile pe care le reprezinta, sa aiba cat mai mult de castigat.

2. Niciun serviciu secret nu doreste ca guvernele concurente sau inamice sa ajunga in posesia informatiilor despre propriile relatii cu extraterestrii.

3. Daca o mare figura publica internationala, gen presedintele SUA sau cel al Rusiei, Regina Elisabeta a Marii Britanii sau Papa de la Vatican, va iesi la rampa cu o declaratie prin care recunoaste existenta fenomenului OZN, se risca producerea unei anarhii mondiale generalizate, din punct de vedere politic, economic, social si religios. Nimeni nu are interesul sa anunte existenta extraterestrilor, cel putin nu deocamdata, si oricine incearca acest lucru trebuie oprit prin orice mijloace.

4. Al patrulea mare principiu are in vedere controlarea stricta a fundamentalistilor religiosi, care, in problema OZN, fie considera extraterestrii drept unelte ale Satanei, fie nu recunosc posibilitatea existentei lor.

Recrudescenta fundamentalismului religios in plin secol XXI, este unul dintre aspectele cele mai ingrijoratoare pentru unele servicii de informatii. Evident, atunci cand aceasta nu se afla in interesul lor.


Sursa: BLOG ENCICLOPEDIC 2 – DESCOPERA